• 18.108 nieuwsartikelen
  • 184.980 films
  • 12.863 series
  • 35.442 seizoenen
  • 653.722 acteurs
  • 201.188 gebruikers
  • 9.523.403 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jackie en Oopjen (2020)

Familie / Avontuur | 90 minuten
3,03 16 stemmen

Genre: Familie / Avontuur

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: Jackie and Oopjen

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Annemarie van de Mond

Met onder meer: Sarah Bannier, Frouke Verheijde en Karina Smulders

IMDb beoordeling: 6,6 (156)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 14 oktober 2020


Plot Jackie en Oopjen

De twaalfjarige Jackie is kind aan huis in het Rijksmuseum, omdat haar moeder er werkzaam is. Na sluitingstijd dwaalt Jackie er maar al te graag rond. Wanneer de beroemde Rembrandt-schilderijen van Marten Soolmans en Oopjen Coppit worden tentoongesteld, gebeurt er iets wonderlijks en breekt er paniek uit in het museum.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

On demand-aanbod

Aanbod via JustWatch

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van aeverhoog

aeverhoog

  • 263 berichten
  • 402 stemmen

Abatutu had een druk jaar. Engel, deze film en Poeslief.


avatar van mrklm

mrklm

  • 12904 berichten
  • 10736 stemmen

Mouna Meyer [Karina Smulders] is betrokken bij de onthulling van het Rembrandt van Rijns schilderij Jackie & Oopjen in het Rijksmuseum maar is vergeten een bloemetje mee te nemen voor de Franse delegatie. Daarom vraagt ze haar dochter Jackie (!) [Frouke Verheijden] om snel een bloemetje te halen en dit af te geven. Kort na sluitingstijd komt Jackie opeens oog in oog te staan met de échte Oopjen [Sarah Bannier], die uit de lijst van het schilderij is gestapt om zich te herenigen met haar jongere zus Aeltje. Jackie besluit Oopjen te helpen bij haar zoektocht. Dat wordt lastiger wanneer het nieuws van Oopjens verdwijning uitlekt, ook al omdat een antiquair in geldnood [Bert Hana] en diens moeder [Leny Breederveld] ontdekken hoe de vork in de steel zit. Een origineel, fantasierijk uitgangspunt dat volop gebruik maakt van Oopjens verwarring in de moderne wereld. Banniers komische stijl is wat over-the-top en de groeiende band tussen Jackie en Oopjen was beter uit de verf gekomen met wat beter uitgewerkte karakters, maar de originaliteit en de aanstekelijke energie zijn grote pluspunten.