• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.038 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.645 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kees Vliegt Uit (2023)

Documentaire | 105 minuten
3,27 75 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Monique Nolte

Met onder meer: Kees Momma, Willem Momma en Henriëtte Momma

IMDb beoordeling: 7,3 (197)

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kees Vliegt Uit

Follow-up op ‘Het Beste voor Kees’. Naar aanleiding van deze documentaire ontvingen zijn ouders financiële hulp, waarmee zij een woning voor Kees konden aanschaffen. In ‘Kees Vliegt Uit’ volgt filmmaker Monique Nolte het losmakingsproces tussen ouders en zoon. Vanwege de symbiotische band tussen moeder en Kees, is het de vraag of zij nog zonder elkaar kunnen. Inmiddels staat er een compleet ingerichte woning klaar, maar Kees wil vooralsnog bij zijn moeder blijven en gebruikt deze woning voorlopig als ‘kantoor’. Wat gebeurt er met Kees als zijn ouders niet meer voor hem kunnen zorgen? Zal hij nog in staat zijn een relatief zelfstandig leven op te bouwen?

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Hier ben ik zeer benieuwd naar!

Zoals in de synopsis beschreven is dit de follow-up op Het Beste voor Kees (2014).

Crowdfunding actie voor deze documentaire.

Kees legt uit, waarom een tweede film? - YouTube

EDIT: de producent meldt dat de film zeker niet dit jaar zal uitkomen, maar wellicht over een jaar of 2.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1738 stemmen

Dit word weer wat hoor


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

2021? Dat is toch nog eventjes. Ik dacht dat het al eerder zou komen. Uit een interview met Monique Nolte begreep ik dat er tussen "Het beste voor..." en deze nieuwe documentaire nog een serie/film is geweest? Die kan ik echter niet vinden.

Kees Momma heeft overigens ook boeken geschreven kwam ik laatst achter: En toen verscheen een regenboog (1996), Achter de onzichtbare muur (1999), Een reis door het leven van Kees (2014). Op de eerste na is er echter erg moeilijk aan te komen helaas.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Kees had deze week ieder geval een rotdag

Kijk erg naar deze nieuwe docu uit. Kees is een geweldige gozer, wil er graag meer over zien. Jammer dat we tot 2021 moeten wachten. Waarom zo enorm lang wachten?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Kees is druk met het tekenen van de Johan Cruijff ArenA • Doclines - YouTube

AD schreef:

De tekening van het Amsterdamse voetbalstadion en de presentatie ervan, gisteravond tijdens De Wereld Draait Door, waren het startsein voor een crowdfunding. Nolte en HandicapNL hopen op die manier voldoende geld bij elkaar te krijgen voor de documentaire Kees Vliegt Uit. Het is een vervolg op de bekroonde film Het Beste Voor Kees.

Dit is de tekening die Kees Momma maakte van de Johan Cruijff ArenA | AD.nl


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

Hier ben ik echt benieuwd naar. Ik heb veel respect voor Kees.




avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Toch altijd dubbel gevoel bij die Kees dingen. Ik vind het best leuk maar het komt allemaal wel erg over als aapjes kijken.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

kos schreef:

Toch altijd dubbel gevoel bij die Kees dingen. Ik vind het best leuk maar het komt allemaal wel erg over als aapjes kijken.

Jawel, maar Kees is ijdel en houdt van deze aandacht (behalve tijdens het eten).


avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Dat is ook de enige reden dat ik het redelijk kan hebben, dat hij zichzelf er kennelijk nog wel mee vermaakt.



avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Jammer, deze documentaire gaat blijkbaar rechtstreeks naar Videoland.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5306 stemmen

kos schreef:

Toch altijd dubbel gevoel bij die Kees dingen. Ik vind het best leuk maar het komt allemaal wel erg over als aapjes kijken.

...dit wilde ik net zeggen.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 2 april te zien op Videoland.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

BlueJudaskiss schreef:

(quote)

...dit wilde ik net zeggen.

Heb ik ook wel. Helemaal als ze dan weer een flippende Kees in de trailer stoppen, iets waar hij ook 'bekend' mee is geworden n.a.v. deeltje 1 (Duitsers op snelweg).


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Iets minder goed dan de eerste documentaire, maar zeker weer aangrijpend en ontroerend.

Vooral de situatie met zijn ouders die almaar meer gebreken beginnen te vertonen, waardoor Kees minder goed door zijn ouders opgevangen kan worden dan hij zou willen. En de toenemende angst voor de toekomst die dit met zich meebrengt voor Kees. Hoe moet hij het überhaupt bolwerken zonder zijn ouders?

De komst van de vrijwilliger Ellen blijkt aanvankelijk de juiste stap voorwaarts; iemand die hij kan vertrouwen en waardoor hij minder afhankelijk van zijn ouders kan worden. Kees wenst echter iemand die 1-op-1 een kopie is van zijn moeder, wat natuurlijk onmogelijk is.

Als de sympathieke vrijwilliger oppert dat er misschien begeleiding van een psychiater moet komen gooit Kees definitief de deur dicht. Kees zal toch op een gegeven moment hulp moeten aanvaarden, want zijn ouders hebben niet het eeuwige leven en zijn broers zijn ook niet permanent op afroep ter beschikking.

Die Ellen was trouwens niet zomaar een willekeurige vrijwilliger, ik las dat ze GZ-psycholoog is. Jammer dat het niets geworden is en Kees verder is teruggevallen in zijn manies.

Wat ik me na het zien van de documentaire afvraag; is er geen weer app voor autistische mensen? Je zou toch zeggen dat er zoiets moet zijn. Anders is dat een gat in de markt.

Ik denk dat Kees zich nog steeds in een unieke situatie bevindt. Dat er een huis voor hem is gekocht is een luxe. Dat zullen niet vele autisten kunnen nazeggen. Zijn ouders hebben 'm in een te afhankelijke positie geplaatst, die niet langer houdbaar is. Eigenlijk hadden ze hem al minimaal 10 jaar geleden moeten laten wennen aan op zichzelf wonen. Nu heeft hij nog het geluk dat zijn ouders zo'n hoge leeftijd bereiken, maar daarmee hebben ze wel een risico genomen.

Wat ik niet snap is; waarom laten ze 'm niet een middagdutje doen in het nieuwe huis om proef te slapen en even te wennen. Al kan ik me ook voorstellen dat hij alle goedbedoelde voorstellen wegwuift.

Toen zijn ouders nog in redelijke gezondheid waren en actief waren hadden ze beter bij hem koffie kunnen gaan drinken en eten in zijn nieuwe huis, zodat hij kon wennen aan gezelschap en wonen in zijn nieuwe huis.

Wat ik me dan ook nog afvroeg als hij opgehaald moest worden vanaf het station; kan hij dan niet een taxi nemen?

Uiteindelijk zal zijn moeder hoe dan ook niet meer zijn privéchauffeuse kunnen zijn en zal hij toch een oplossing moeten bedenken.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

kappeuter schreef:

Uiteindelijk zal zijn moeder hoe dan ook niet meer zijn privéchauffeuse kunnen zijn en zal hij toch een oplossing moeten bedenken.

Pfoee, en eigenlijk is het gewoon een gevaar op de weg. Die arme vrouw kan haar zinnen niet eens meer normaal afmaken. Ze takelen tijdens de docu zichtbaar af en toch rijden ze nog in een auto. Het zou niet meer mogen en als je er zelf achter rijdt op de weg is het ook een grote ergernis. Dat is eigenlijk iets dat lieve oude mensen niet verdienen. Maar als ze steevast 20 km per uur te langzaam rijden en alles extra langzaam doen, dat kan gewoon niet. Oke, voor zover mijn persoonlijke frustratie


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

Was hier niet bekend mee, maar mijn vriendin zette dit gistermiddag op. Het was even moeilijk inkomen omdat je er eigenlijk al soort van uit moet gaan dat je Kees kent. Maar je leert hem vrij rap kennen. Onder alle triviale zaken zoals het weer waar hij zich druk om maakt groeit natuurlijk een groter thema. Dat hij uiteindelijk op zichzelf moet en dat zijn ouders eigenlijk de enige mensen in zijn leven zijn waar hij echt contact mee heeft. En het weer is iets waar hij zich oprecht druk om maakt, maar het is ook een reden voor hem om contact te zoeken met anderen. Wanneer zijn ouders zichtbaar aftakelen zoekt hij zijn heil ergens anders. Hij is op zoek naar iets dat niet bestaat, een vervanging voor zijn moeder. En dat is best tragisch om te zien. Wel is het mooi om te zien dat er een groot verschil is tussen zijn ouders en zijn broer Jasper. Zijn ouders pamperen hem eigenlijk, maar weten precies met hem om te gaan. Hetzelfde geldt voor zijn broer. Die zegt telkens precies de goede dingen, maar hij pampert Kees niet teveel en stelt ook duidelijk zijn grenzen. Iets waar Kees misschien meer behoefte aan heeft in zijn leven, zonder dat hij het zelf doorheeft. Want Ellen heeft hij om dezelfde reden gedumpt. Maar zodra het geen familie is merk je gelijk dat hij diegene moeilijk toe kan laten en vooral het gebrek aan oogcontact laat dit duidelijk zien.

De docu registreert verder vooral en laat je achter met een lach en een traan. Het lastige hiervan is dat dit niet te regisseren valt. Het eindigt eigenlijk ook op een moment die niet helemaal lekker valt. Want uiteindelijk hebben we geen antwoord gekregen op de vraag: wat nu met Kees op het moment dat zijn ouders komen te overlijden en eigenlijk dan specifiek zijn moeder?

Wellicht dat we dit nog in een vervolg gaan zien.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik vond de eerste docu over Kees uit 2014 echt goed, omdat we Kees natuurlijk nog niet kenden en omdat hij natuurlijk onvergetelijke momenten achter liet zoals met dat schelden in de auto op Duitsers. En toen kwam er het vervolg. Ik vermoed dat Monique Nolte een beetje heeft gebaald dat haar vorige docu meer als grappig dan als serieus werd gezien want er valt nu helaas niet zo veel te genieten qua rare uitspattingen. Het is redelijk zware kost geworden dat ook nog eens veel te lang duurt. De vorige docu duurde nog geen anderhalf uur, deze nu is een minuut of 20 langer maar het is voor mij een beetje too much omdat het vooral een herhaling van zetten is.

Destijds volgde je Kees al samen met zijn ouders die zich zorgen maakten over zijn toekomst zonder hen en dat is nu nog steeds. Er is zelfs een eigen woning, maar Kees heeft elke keer redenen om er niet permanent te willen wonen. Ook zijn begeleiding is voor hem niet voldoende en eigenlijk wil hij gewoon alleen zijn ouders hebben om hem te helpen. Die mensen zijn oud en kwetsbaar geworden en daar kan Kees niet zo goed mee dealen. Maar buiten dat volgen we nog steeds dezelfde Kees die rust en regelmaat zoekt. Het is geen kunstje wat hij doet, want zo is Kees nu eenmaal, maar als kijker ervaar je het wel als iets zien wat je al kent.

Er komt nog een vervolg, maar van mij hoeft het niet perse al ga ik het wel kijken. Eigenlijk is het enige interessante wat nog over blijft hoe Kees zijn leven zal leiden als zijn ouders ooit overlijden. Het is best wel schrijnend dat die mensen op hoogbejaarde leeftijd nog zo druk voor hun kind in de weer moeten zijn. Dat vond ik naast aandoenlijk ook gewoon triestig om te zien. Maar het is wel een beetje cru om daar als kijker op te willen wachten voor een docu...

Verder had ik ook wel wat vraagjes. Heeft Kees nou helemaal geen vrienden of kennissen buiten zijn familie? En wie heeft die nieuwe woning van Kees eigenlijk betaald? Het was zeker geen kleine woning of een armoedige bende. Hebben pa en ma de erfenis vroegtijdig opgemaakt? Geen hele belangrijke dingen maar ik vroeg het me af. Overigens best wel een beetje lullig voor zijn vader dat hij zijn moeder overduidelijk op plek 1 zet haha. Kees vliegt uit is best een goede docu geworden, maar door gebrek aan nieuwe content misschien een tikje overbodig, hoe bijzonder ik Kees ook wel vind.

3*


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1384 berichten
  • 3848 stemmen

Ondanks dat ik de eerste film heb gezien vind ik het fijn dat er een terugblik is. Helaas heeft de docu een onbevredigend einde. Zeker omdat ik in interviews heb gezien en gelezen hoe het NA de laatste scène in de film is gegaan. Titels bij de mensen zijn ook geen overbodige luxe. Storend dat je de functie van enkele mensen niet weet. De archief homevideo beelden waren ook vrij ronmelig en vrij willekeurig. Zelfs één keer dezelfde beelden twee keer. De (aangekochte beelden) van de luchten en de muziek vond ik ook vrij storend.

Niet geheel sympathiek komt Kees in de film over. Dat de maakster hem na al die jaren niet 'spaart' vind ik dan wel weer goed.

Mogelijk was een driedelige serie (met beelden tot 2023) een betere optie was geweest. 1 uur en 45 minuten was wel een erg lange zit.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

The Oceanic Six schreef:

En wie heeft die nieuwe woning van Kees eigenlijk betaald? Het was zeker geen kleine woning of een armoedige bende. Hebben pa en ma de erfenis vroegtijdig opgemaakt?

Vrienden van Kees' ouders hebben geholpen bij de aanschaf van het huis.

Bron



avatar van Splinters

Splinters

  • 2620 berichten
  • 1391 stemmen

GODVERDOMME.

Wederom een mooie docu. Kees heeft het niet getroffen, maar tegelijkertijd ontzettend getroffen. Met zijn "recreatiewoning". Met zijn ouders. Met zijn broers. Betreffende het weer heeft hij al maanden niets te klagen. Uiteraard is het weer veranderlijk en zullen de subtropische luchtmassa's eens weer over onze hoofden uitstromen. Dus ook over het hoofd van kees. Of kees iets heeft aan een weer-app, ik betwijfel het. Opvallend is dat kees ongeacht het weertype altijd in een trui en lange broek rondloopt. Ik denk dat professionele begeleiding die ingrijpt/begeleiding geeft in zijn kledingkeuze hem meer resultaat oplevert dan een weer-app.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7280 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond het toch vooral moeilijk om te zien hoe weinig rekening Kees kan houden met zijn ouders. Zijn moeder die de dingen niet meer kan onthouden en dan ook nog kwaad op haar worden. Het zal uiteraard alles met het autisme te maken hebben. De wereld draait volgen Kees maar om één ding en dat is Kees. Het lijkt me toch heel moeilijk om me om te gaan. Nou begrijp ik ook wel dat als je er van kleins af aan met te maken hebt zal dat best wel anders zijn, maar voor iemand die er niet in thuis is, is het niet te doen. Ben echt benieuwd wat er met Kees gebeurd als zijn ouders er niet meer zijn.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4025 berichten
  • 3631 stemmen

Vind dit na Het beste voor Kees wel een behoorlijk zware documentaire eerlijk gezegd. Iedereen ziet er denk ik wel tegenop om zijn ouders te zien aftakelen, alleen hier voelt het extra zwaar door Kees zijn situatie. Bovendien is de docu wat aan de lange kant. Kees blijft wel echt een boeiend onderwerp voor een docu. Zijn heel specifieke manier van praten alleen al.


avatar van Waku

Waku

  • 5456 berichten
  • 6491 stemmen

Ik had toch steeds het idee naar een vroegere van Kooten en inmiddels wijlen de Bie typetje te kijken. Het vermoeiende ( vooral voor hem zelf) autische gedrag van Kees doet soms surrealistisch overkomen... 3*