• 13.884 nieuwsartikelen
  • 171.805 films
  • 11.444 series
  • 32.486 seizoenen
  • 634.747 acteurs
  • 197.261 gebruikers
  • 9.231.791 stemmen
Avatar
 
banner banner

Marionette (2020)

Thriller / Mystery | 112 minuten
2,84 122 stemmen

Genre: Thriller / Mystery

Speelduur: 112 minuten

Alternatieve titel: Repression

Oorsprong: Nederland / Luxemburg / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Elbert van Strien

Met onder meer: Thekla Reuten, Peter Mullan en Emun Elliott

IMDb beoordeling: 5,9 (2.567)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 oktober 2020

Plot Marionette

"Who is really pulling the strings?"

Marianne, een kinderpsychiater, verliest op tragische wijze haar man. Ze besluit vervolgens naar Schotland te verhuizen om daar een nieuw leven te beginnen. Een van haar nieuwe patiënten, de tienjarige Manny, heeft een ongewone waan: hij beweert dat alles wat hij bedenkt echt gebeurt en dat hij de controle heeft over Mariannes toekomst.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schumacher

schumacher

  • 4202 berichten
  • 3917 stemmen

Niet mijn genre. Sry.


avatar van shugenja

shugenja

  • 563 berichten
  • 1450 stemmen

Dit vind ik nou typisch zo een Nederlandse film met een "waterhoofd" zoals ik het noem. Dit soort matige meuk zien we helaas veel te vaak. Deze was niet zo kansloos als bijvoorbeeld "killmode" of "frankenstein's army" maar ik zie veel overeenkomsten. Wat is er toch aan de hand met de Nederlandse filmmaker? Zo dramatisch als deze films word Marionette gelukkig niet. Ik heb hem in ieder geval nog wel af kunnen kijken, zij het met milde tot matige irritatie momenten.

De makers van dit soort films zijn ambitieuze mannen die zo graag met de grote jongens willen meedoen dat ze een heel suf verhaaltje en matige acteurs (die ze dwingen om Engels te praten, voor de internationale markt) aan elkaar vast knopen met een bak vol slechte special effects en gigantische plotgaten. Maar de wereld zit hier echt niet op te wachten, niemand gaat deze drek bekijken. Marionette kreeg zelfs in Nederland geen bioscoop uitgave. Missie mislukt, maar dan ook echt compleet mislukt. Nu loop je zowel de internationale als de binnenlandse markt mis.

Terwijl ondertussen in buurlanden als België, Duitsland, Denemarken hele mooie films en series worden gemaakt. Ingetogen, verhaal gedreven, creatief (kijk bv naar de Duitse serie Dark) in de moederstaal en met overtuigende acteurs (die een doortimmert scenario hebben om mee te werken). Wanneer gaat het eens gebeuren dat we filmmakers (en schrijvers) zoals de Deen Anders Thomas Jensen als voorbeeld nemen? In plaats van achter de maat van uitgekauwde formulefilms aan te hobbelen.

Geen prestige objecten maar gewoon spannende, vernieuwende, creatieve cinema die een risico nemen op artistiek en creatief gebied.

Wat moet ik nou over Marionette zeggen? Het is allemaal al eens gedaan en beter (bv de film stay en identity). Deze film steekt nergens bovenuit, het is op zich voor Nederlandse begrippen eens wat anders qua thematiek. Maar als je een film maakt die internationaal wil zijn, dan gaan we hem ook zo beoordelen. En in de wereld zijn al veel teveel van dit soort "het speelt zich af in iemands hoofd" films gemaakt. Vooral in de laatste tien jaar. Wat me vooral stoort, behalve dus dat teveel hollywoodje willen spelen met een minimaal budget en een slecht script, is het feit dat er geen keuzes gemaakt worden.

Is dit een psychologische thriller? Ga dan meer op de karakterontwikkeling en trauma zitten. Doet van Strien niet. Wil je horror maken? Maak het dan gevaarlijker, Wil je meer inception-achtig? Maak het absurder/droom achtiger. Nee Van Strien wil/kon niet kiezen. Met dit als gevolg.

Toegegeven, het kan echt veel erger. De regie is best leuk, Reuten doet het aardig en die jongen is ook best ok. Maar we moeten echt kappen in Nederland met deze shit en regisseurs moeten hun eigen stem en stijl gaan vinden. En verhalen filmen die passen bij Nederland, het budget en erop vertrouwen dat kwaliteit de doorslag gaat geven als je internationaal wilt opvallen. We moeten echt beter kunnen dan dit!

Als filmland zijn we zo langzamerhand het debiele broertje van Europa geworden, geen idee hoe we dit gaan omdraaien. Misschien is het ook goed dat films zoals deze falen, het mag duidelijk zijn dat dit niet de weg naar internationaal succes is.


avatar van pampelonne

pampelonne

  • 393 berichten
  • 175 stemmen

ik vond 'm erg goed met een verrassende plot.

doet een beetje denken aan 'the sixth sense'.


avatar van jan

jan

  • 151 berichten
  • 1784 stemmen

Gewoon een goede film en een goed verhaal. Met inderdaad een verrassend einde. Geen moment geweest dat ik niet geboeid was.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Veel meer van verwacht!

Het mist spanning.

De opbouw is goed te doen, het verhaal is misterieus, maar er mist echt wat spanning bij de film. Naar het einde toe vond ik het allemaal ook een beetje chaotisch worden en was ik niet helemaal tevreden met wat ik gezien had.

2,0*


avatar van umbra

umbra

  • 3966 berichten
  • 3691 stemmen

Best boeiende mystery film, met vet einde, heb me hier wel mee vermaakt.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9588 berichten
  • 4446 stemmen

Mislukte mindfuck.

Begint erg traag maar het loont de moeite om door te kijken want het laatste half uur is spannend en mysterieus. Maar ik vond de twist alles kapot maken. Veel van hetgeen je voordien gezien hebt klopt dan namelijk langs geen kanten meer als je erover nadenkt. Deze film komt bijna een kwart eeuw te laat want dit is het soort thrillers die in de jaren 90 succes zouden geoogst hebben. Vandaag de dag zijn die nog allesbehalve origineel te noemen.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2313 berichten
  • 1760 stemmen

begreep niet waarom dit gespeeld moest worden door Thekla, ik vond het accent vreselijk , laat haar dan ergens in de film een zinnetje zeggen dat ze van NL afkomst is, dat dit duidelijk word.

( ipv , nee ik ben geen Amerikaan)

Het duurt lang voordat de film op gang komt (spannend word,) maar dan word het meer een kopie van " Case 39"

met een eind die je dan weer wel even aan het denken zet.

Jammer dat alleen het eind wat origineel verzonnen was, en eigenlijk de rest langdradig / saai was.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 10239 berichten
  • 6129 stemmen

Niet zo boeiend.

Had vooraf zelfs verwacht dat het een Nederlandse film was, maar het blijkt dat de hoofdrolspeelster gewoon van Nederlandse afkomst is. Het mag de pret niet drukken. Sterker nog, het mag de pret alleen maar versterken, want uiteindelijk zie ik toch liever een Engelstalige film dan een Nederlandse film. Kwaliteitsverschil is groot.

Marionette is een thrillerfilm met korte uithalen naar de horrorkant en de mysterieuze kant. Geen van alle genres werken echt goed, want allemaal missen ze een cruciaal element; spanning. Van Strien bouwt op het concept van een kwaadaardig kind, iets dat al honderden keren is gedaan en dat ik vooraf ook niet had verwacht. Anders had ik het wellicht gewoon geskipt, ik word een beetje moe van dat soort concepten.

Acteerwerk is vooral ondermaats en ondanks dat er qua cinematografie nog wel wat kwaliteit te bekennen is moet ik zeggen dat ik het allemaal nogal een plat gebeuren vond. Dat de film nog redelijk groots denkt richting de finale werkt uiteindelijk ook niet erg meer mee. Het is allemaal gewoon te vlak en emotieloos, maar uiteindelijk is er qua regie nog wel kwaliteit. Het ziet er best spookachtig uit soms en de opmaak is degelijk, maar de rest zal ik snel vergeten.


avatar van Banjo

Banjo

  • 2003 berichten
  • 4209 stemmen

stinissen schreef:

Nare koude ongename film die je met een rot gevoel achter laat. Het acteren was goed maar de film vond ik niet ,en wat een eng naar kind om de kriebels van te krijgen.

Wat jij hier allemaal benoemd nou dan zou ik zeggen.. de film is geslaagd.

Dat wil deze film nou juist allemaal uitstralen of betekenen.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7236 berichten
  • 7150 stemmen

Begint wel aardig, maar tegen het einde begint het wat rommelig te worden.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2214 berichten
  • 5142 stemmen

Pakweg het eerste half uur maakte wel indruk. De locaties waren prachtig, de sfeer wordt mooi opgebouwd en alles wordt klaar gezet voor een sfeervolle film. De uitwerking daarna was echter bedroevend. Met het verstrijken van de minuten begon ik steeds meer af te haken en uiteindelijk blijft er niet veel meer over dan ergernis en frustratie.

Pretentieuze en vermoeiende film en Thekla Reuten overtuigd te weinig om een hele film te blijven boeien.

Matig.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 802 berichten
  • 697 stemmen

De film? Viel wel mee. Al vond ik de laatste delen wat raar. Ik vond het ook niet echt thriller, spannend,...