• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zirneklis (1991)

Horror | 98 minuten
3,50 14 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titels: The Spider / Паук

Oorsprong: Letland / Sovjet-Unie

Geregisseerd door: Vasili Mass

Met onder meer: Aurelija Anuzhite, Liubomiras Laucevicius en Algirdas Paulavičius

IMDb beoordeling: 6,6 (488)

Gesproken taal: Lets

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Zirneklis

De jonge en mooie Vita staat model voor een schilderij van de maagd Maria. Bij haar eerste bezoek aan de studio van de obscure kunstenaar Albert wordt Vita gevangen in het net van zijn sinister universum. Personages uit de schilderijen van Albert worden tot leven gewekt en vallen Vita aan. Het meisje maakt zich daarvan los maar realiseert dat ze nu in de valstrik van duistere krachten zit. Albert beseft het ontwaken van het libido van Vita, en 's nachts verschijnt hij in de vorm van een reusachtige spin en heeft met haar seksueel contact.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Op visueel vlak een schitterende film met dank aan de wonderschone Vita (Aurelija Anuzhite). De erotische scènes zijn om van te smullen, zelden zo mooi gezien in een film. Prachtig ook die surrealistische scènes van o.a. het meisje en de reuzespin, de personages in de schilderijen die tot leven kwamen. Eveneens mag niet onvermeld blijven de mooie soundtrack die uitstekend paste in deze schitterende sprookjesachtige film. De film deed mij wat camerawerk betreft enigszins denken aan de films van de Litouwer Shirunas Bartas met dat verschil dat die films van Bartas zeer depri oogden wat beslist niet gezegd kan worden van dit wonder-schone filmpje van Vasili Mass. Integendeel zelfs. De opgewektheid straalde er van af.

4.5*

Fransman Jouw waardering van 3.0* is veel te mager.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

De Letse productieontwerper Vasili Mass komt met een uiterst vervreemdende film op de proppen, maar leek gedurende de vormgeving meer geïnteresseerd te zijn in het ontkleden van de toen 18-jarige Aurelija Anuzhite dan in de inhoud. Het levert een gewichtige film op waar menig kijker veel of juist helemaal niets in kan zien, maar persoonlijk vond ik het allemaal een hoop symbolische onzin verpakt in een mooi visueel jasje. Met name de seksscènes tussen Anuzhite en een reusachtige spin slaan als een tang op een varken, waardoor de film na afloop vooral een idiote indruk achterlaat. Niettemin oogt de totale productie detailrijk en verzorgd met strak camerawerk, uitgedacht kleurgebruik en degelijk acteerwerk van de hoofdrolspeelster. Het jammerlijke is dat de figuren om haar heen acteren als malloten, waardoor ik ze moeilijk serieus kon nemen als diepzinnige figuren. Wat de sfeer verder absoluut om zeep helpt is de afgrijselijke muziekkeuze die ik persoonlijk totaal niet in de beelden kon plaatsen, waardoor ik uiteindelijk nergens in mee werd gezogen.