Steve Jobs: The Man in the Machine (2015)
Genre: Documentaire
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Alex Gibney
Met onder meer: Bob Belleville, Chrisann Brennan en Nolan Bushnell
IMDb beoordeling:
6,9 (6.754)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Steve Jobs: The Man in the Machine
"Bold. Brilliant. Brutal."
Toen Steve Jobs overleed was de wereld in rouw. Maar wat betekende het verdriet voor de miljoenen mensen die hem niet kenden? Deze film navigeert over het pad van Jobs, van een klein huis in de buitenwijken naar Zen tempels in Japan tot aan het kantoor van 's werelds rijkste onderneming. Het onderzoekt hoe het werk van Jobs onze relatie met de computer vormde.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Narrator (stemrol)
Zichzelf
Zichzelf (archiefmateriaal)
Video's en trailers
Reviews & comments
Tanita
-
- 547 berichten
- 5064 stemmen
Cellulord
-
- 597 berichten
- 2382 stemmen
Heb de afgelopen weken enkele van Gibney's docu's gezien en die vielen allen goed mee.
Naar aanleiding van dat stukje in de Morgen ben ik zeer geïntresseert.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13389 stemmen
Trailer: Steve Jobs: The Man in the Machine Official Trailer 1 (2015) - Documentary HD - YouTube
Ik ben erg benieuwd, maar dat was ik al zodra ik hoorde dat Gibney deze docu aan het maken was!
Donkerwoud
-
- 8664 berichten
- 3941 stemmen
Die Alex Gibney is wel hard bezig om vijanden te maken onder cult-gekkies. 
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13389 stemmen
Haha. Nou het lijkt mij aan de hand van de trailer wel mee te vallen. Dat 'geen spaander heel laten' uit de eerste post zie ik in elk geval nog niet direct naar voren komen.
Ik hoor zelf ook absoluut in het door Jobs gefascineerde kamp, maar juist dán is een kritische documentaire van grote waarde, tussen al die hagiografiën (Daar reken ik Isaacsons 'recente' bio niet bij).
Ik mag trouwens hopen dat de Apple fanboys iets rationeler zijn dan die van Scientology en het Vaticaan, en beter bestand tegen het aanhoren van kritiek op hun Stevegod dan die anderen waar het op hun verafgode subjecten aankomt. Want Jobs (laten we wel wezen) had als mens toch overduidelijk sociale mankementen op bepaalde fronten. Hoe invloedrijk en briljant hij op andere vlakken ook was.
Bij deze fanboy is het welkom in ieder geval.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13389 stemmen
Het viel me wat tegen, helaas. De kritische blik van Gibney is heus welkom, maar het geheel voelt toch wat ongebalanceerd en langdradig. Met name de tweede helft duurde het wat mij betreft eigenlijk iets te lang. En ik heb nergens echt het idee dat hij iets doorgrond of toont wat niet allang bekend was. Niet Gibney's beste dus.
Catsburg
-
- 17 berichten
- 449 stemmen
Deze documentaire voelt wat 'makkelijk' in elkaar gezet. De docu lijkt niet tot doel te hebben om Steve Jobs te doorgronden, al is dat wel wat je aan het begin verwacht. Ik weet nog steeds niet waar het naar toe wil. Het lijkt vooral het merk en de hypocrisie van Apple c.q. Steve Jobs te willen aantonen. Soms wordt dit ook concreet aangegeven. Bijvoorbeeld in het deel over zelfmoorden en de omgeving rond Foxconn. Tevens erg kritisch inzake de backdated stock options, type leiderschap, gentlemen agreement HR tussen verschillende tech-bedrijven en de verloren iPhone 4. Ik ben helemaal niet vies van een kritische blik op Steve Jobs, maar tegen het eind van de film is dit het enige dat me beklijft.
BramIsLegend
-
- 119 berichten
- 734 stemmen
Nou, zo bekaaid komt Jobs er toch niet van af in deze docu.
Interessant geheel, maar zoals hierboven aangehaald was vooral het eerste uur erg interessant, tijdens het tweede deel zakt het geheel wat in.
ambrosini
-
- 496 berichten
- 525 stemmen
Een docu over Jobs, maar waar wil men met deze film naar toe.. Bepaalde onderwerpen blijven in het film nog steeds een raadsel..
Chuck Taylor
-
- 1269 berichten
- 1953 stemmen
Vond Jobs hier helemaal niet zo slecht afgeschilderd. Interessante docu, juist met alle interviews en beelden over de jaren. Ook interessant om Brennan eens aan het woord te zien. Docu had van mij nog wel iets uitgebreider kunnen zijn, had graag nog sprekers gezien als Hertzfeld. Het laatste deel over de filantropie en de macht leken nu wat losse flodders te zijn, had completer uitgelicht kunnen. Blijft mij ontzettend intrigeren deze man, juist door zijn disbalans.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een bedachtzame, objectieve en kritische documentaire (zowel beroepsmatig als persoonlijk) over het Apple-icoon (genie en tiran) binnen het computergebeuren. De man die meer van computers hield dan van mensen. Tevens een portret van onze fascinatie voor technologie.
james_cameron
-
- 6993 berichten
- 9785 stemmen
Interessante maar tegelijkertijd onevenwichtige documentaire, waarbij regisseur Alex Gibney regelmatig wat teveel hooi op de vork neemt. Vooral in het tweede uur slaat de documentaire een beetje door in zijn kritische benadering van Jobs. Het eerste uur is evenwel zeer geslaagd en beschikt over geweldig archiefmateriaal. Het priveleven van Jobs komt er een beetje bekaaid af, dat is jammer, en zoals gezegd had de kritische tweede helft wel wat ingekort kunnen worden, maar al met al toch wel een boeiend portret van een fascinerende persoonlijkheid.
Multimediaknaller
-
- 72 berichten
- 53 stemmen
Gisteren gezien op Netflix en eigenlijk is het een samenraapsel van vele docu's die over deze man zijn gemaakt maar waarbij men hier nét wat dieper ingaat op het het 'persoontje' Jobs.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Na de twee speelfilms over Steve Jobs gezien te hebben, is deze documentaire over de man een aardige aanvulling.
Vele feiten komen al in de films aan bod, maar wat je dan nog niet weet wordt hier wel duidelijk gemaakt.
Prima docu dus.
N00dles
-
- 628 berichten
- 2303 stemmen
Van de feiten rondom de persoon en entrepreneur Steve Jobs die in deze documentaire worden aangehaald zijn weinig nieuw of opzienbarend te noemen; veel was al bekend uit de eerdere biografie van Walter Isaacson. Toch was ook dit kijkje in zijn karakter wel interessant.
De documentaire laat (net als de biografie) zien dat Steve een zekere genialiteit bezat waardoor Apple van beginnend computerbedrijfje uitgroeide tot een van de machtigste corporaties ter wereld. Maar ook laat het de schaduwkant zien: Jobs' opvliegende karakter, zijn regelmatig hufterige omgang met (ex-)werknemers, familie en vrienden en zijn gebrek aan empathie. Blijkbaar komt genialiteit altijd met een prijs, één die zwaar betaald werd door iedereen die met hem omging, zij het persoonlijk of zakelijk.
De documentaire weet beide kanten aardig te belichten en gaat ook in op de hypocrisie van het imago van Apple, de belastingontwijking, aandelenfraude en het Foxxcon-schandaal. Soms is het allemaal wat van de hak op de tak en verwarrend (zeker als je de achterliggende geschiedenis niet kent) maar al met al is het een goede aanvulling op de biografie.
Opvallend is dat de wereld verdeeld blijft over Steve Jobs. De één vindt hem een arrogante klootzak, de ander vindt hem een god. Ikzelf hoor bij het eerste kamp. Toch kan ik niet ontkennen dat hij op technologisch vlak een visionair was die met Apple en diens producten het computerlandschap (her)definieerde. Zoals de treffende Think Different campaign al zei: "You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. About the only thing you can't do is ignore them."
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12844 stemmen
Goh.
Erg weinig stemmen hier, nochthans is Jobs toch één van de meest besproken figuren van de laatste 20 jaar. Nochthans was deze docu gemaakt om mensen een andere kant van Jobs te laten zien, maar zoals Gibney zelf al aangaf, men wil gewoon niks slechts over de man horen/lezen. De deinteresse in zijn docu lijkt daar wel het levende bewijs van te zijn.
Los van het gebrek aan interesse is het jammer genoeg weer zo'n halve docu. Als aanvulling op de rest eigenlijk, want op zichzelf is het een aframmeling van Jobs' mindere kantjes, zonder al te veel diepgang of onderzoek. De juiste personen worden gevonden om mee te praten, de juiste weetjes worden belicht en het is vooral belangrijk wat er niet gezegd wordt.
Nu zijn dit soort docus wel deels te verantwoorden, omdat er een gebrek is in andere documentaires van dit soort informatie, maar verder is het natuurlijk net zo polariserend en net zo eenzijdig als al de hosanna docs. En voor een doc die dan toch makkelijk 120 minuten duurt had het zeker wat beter uitgediept mogen worden.
Ach ja, tegenwoordig vorm je eerst je opinie en kies je dan de docu uit die er het beste bij past. Dat hoort een beetje bij de tijdsgeest, alleen is dat niet echt iets waar ik naar op zoek ben.
2.0*
Ste*
-
- 2071 berichten
- 1386 stemmen
De twee speelfilms over Jobs heb ik gezien en ik heb de vuistdikke biografie van Walter Isaacson gelezen, dus eigenlijk geen verrassingen meer voor mij. Toch fascineert hij me wel als mens, en de hele weg die Apple afgelegd heeft vind ik erg interessant, dus toch maar een kijkbeurt aan gewaagd.
Zeker de eerste helft is er voor de minder geïnformeerde kijker geen touw aan vast te knopen doordat het zo hak op de tak gaat. De tweede helft is wellicht interessanter, maar het is voor een documentaire eigenlijk veel te lang en zeker tegen het einde met al die schandalen heb je het wel een beetje gehad, terwijl het dan eigenlijk pas juicy wordt. Hier had veel meer in geschrapt moeten worden want het is een erg taaie zit.
2,5*
Ste*
-
- 2071 berichten
- 1386 stemmen
[...]
men wil gewoon niks slechts over de man horen/lezen. De deinteresse in zijn docu lijkt daar wel het levende bewijs van te zijn.
[...]
Nu zijn dit soort docus wel deels te verantwoorden, omdat er een gebrek is in andere documentaires van dit soort informatie, maar verder is het natuurlijk net zo polariserend en net zo eenzijdig als al de hosanna docs.
Volgens mij is het helemaal geen geheim dat Steve Jobs een nare persoonlijkheid had, en weet iedereen dat wel die een beetje geïnteresseerd is in hem. Dat staat uitgebreid beschreven in de biografie, en komt ook naar voren in de twee films over hem (zeker in die van Boyle).
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12844 stemmen
Weten en mee geconfronteerd worden zijn twee zeer verschillende dingen 
mrklm
-
- 11397 berichten
- 9906 stemmen
Waarom maakte de dood van Apple-oprichter Steve Jobs zoveel emoties los? Waarom werd (en wordt) hij zo vereerd? Regisseur Alex Gibney geeft toe niet meer zonder zijn i-Phone te kunnen, maar vraagt zich af hoe dat gekomen is en welke rol Steve Jobs heeft gehad in de razendsnelle revolutie in communicatie. Hoewel de duistere kanten van Jobs persoonlijkheid en handelswijze redelijk onbekend is, levert Gibney een overtuigende, goed onderzocht portret op van een man die de moderne wereld voorgoed veranderd. In hoeverre dat goedschiks of kwaadschiks is, mag je als kijker zelf bepalen. Maar een gemakkelijk antwoord op de centrale vraag is er niet. En dat geeft al genoeg stof tot napraten.
Het laatste nieuws

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien

Prime Video-kijkers opgelet: 'The Wrecking Crew' met Dave Bautista en Jason Momoa is nu te zien
Bekijk ook

Amy
Documentaire / Biografie, 2015
70 reacties

Citizenfour
Documentaire / Biografie, 2014
26 reacties

Cobain: Montage of Heck
Documentaire / Biografie, 2015
76 reacties

A Slight Case of Murder
Komedie / Misdaad, 1938
2 reacties

The Sound of Music
Muziek / Drama, 1965
320 reacties

SOMM: Into the Bottle
Documentaire, 2015
5 reacties
Gerelateerde tags
vstechnologiebusinessmancomputergeschiedenissamenzweringapplebusinessman
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






