• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.210 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.371.961 stemmen
Avatar
 
banner banner

She's Beautiful When She's Angry (2014)

Documentaire / Historisch | 92 minuten
3,40 5 stemmen

Genre: Documentaire / Historisch

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mary Dore

IMDb beoordeling: 7,8 (1.713)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry kijkt terug op de vrouwenbeweging die werd opgericht in de periode van 1966 tot 1971. De feministen zeiden: 'het persoonlijke is politiek' en ontketenden een revolutie in de slaapkamer en op de werkplek; in alle aspecten van het leven. Ze werden als dreiging bestempeld door de FBI, maar genegeerd in de meeste historische werken, ondanks dat deze vrouwen de wereld hebben veranderd.

logo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12840 stemmen

Redelijke docu.

Feitelijk verslag van de opkomst van de feministische bewegingen eind jaren '60, opgeleukt met persoonlijke anecdotes van een aantal vrouwen die toen erg actief waren. De link met het huidige feminisme wordt ook nog wel gelegd, maar eerder vluchtig.

Vooral leuk de beelden van een aantal oude knarren (en knarrinnen) die het feminisme niet zo zagen zitten. Vrouwen die vonden dat ze inderdaad achter het fornuis hoorden en mannen die vol lof spraken over hun mannelijkheid. Ondertussen kan je het je nog maar amper voorstellen.

Interessant is vooral om te zien hoe de activisten van toen terugdenken aan hun hoogdagen. Want naast het feminisme (vechten voor gelijkheid) voel je bij hen toch ook de gevoelens van macht en belang doorschemeren. Naast het feit dat het nodig was, was het toch ook vooral leuk. Had graag gehoord welke weg de vrouwen de daaropvolgende periode waren ingeslagen (wanneer ze terug uit de schijnwerpers verdwenen), daar was echter weinig tijd voor.

Wel netjes dat ook de negatieve kanten binnen de beweging belicht werden, zo is het toch ook wat meer dan een promofilmpje. Ook de verschillende splinterbewegingen zijn best interessant om volgen, er zijn altijd wel mensen die zich toch net wat anders gediscrimineerd voelen.

Wel duidelijk is dat de beweging in de jaren '60 in geen lichtjaren meer te vergelijken is met het huidige feminisme en activisme. Misschien maar best ook dat ze daar dan niet al te veel tijd aan besteed hebben.

3.0*


avatar van Sarasani

Sarasani

  • 247 berichten
  • 1924 stemmen

Helemaal eens met het verhaal hierboven.