• 16.994 nieuwsartikelen
  • 181.476 films
  • 12.520 series
  • 34.649 seizoenen
  • 654.183 acteurs
  • 200.204 gebruikers
  • 9.449.341 stemmen
Avatar
 
'Traitor'
Foto: © Overture Films

Thriller 'Traitor' met Don Cheadle verdwijnt binnenkort van Netflix

'Traitor'
Foto: © Overture Films

Wil je nog genieten van Don Cheadle en Guy Pearce, dan moet je snel zijn. Traitor verdwijnt binnenkort van Netflix. In 2008 verscheen deze spannende thriller van regisseur Jeffrey Nachmanoff, waarin een voormalig militair verstrikt raakt in een terreurnetwerk en een vasthoudende FBI-agent hem wereldwijd op de hielen zit.

De man die niemand kan plaatsen

Traitor volgt Samir Horn, een voormalig militair en gelovig moslim die na de dood van zijn vader steeds verder afdrijft en uiteindelijk explosieven verkoopt aan een internationaal terreurnetwerk. Wanneer hij zich dieper in de organisatie nestelt, raakt FBI-agent Roy Clayton geobsedeerd door zijn spoor en zet een wereldwijde klopjacht in. Wat begint als de opkomst van een handlanger, verandert langzaam in een verhaal vol dubbele bodems, waarin niemand zeker weet waar Samirs trouw werkelijk ligt. Terwijl de aanslagen dichterbij komen, draagt hij in stilte een geheim dat alles op het spel zet.

Cast en regie

In 2008 nam Jeffrey Nachmanoff de regie op zich voor deze film, bekend van zijn scenariowerk voor The Day After Tomorrow. De hoofdrol is in handen van Don Cheadle, die de ondoorgrondelijke Samir Horn neerzet. Cheadle is onder meer bekend van Hotel Rwanda, waarvoor hij een Oscarnominatie ontving, en van zijn rol als War Machine in de Marvel-films. Hij wordt bijgestaan door Guy Pearce, die FBI-agent Roy Clayton speelt. Pearce brak door met Memento en L.A. Confidential. Daarnaast is Saïd Taghmaoui, bekend van de Franse klassieker La Haine en later van Wonder Woman, te zien als Omar.

Wat vinden de kijkers?

Op Moviemeter scoort Traitor een 3,43 uit 5, terwijl de film op IMDb een 6,9 haalt en op Rotten Tomatoes blijft steken op een Tomatometer van 64%. De meningen lopen dan ook uiteen. Zo schrijft dörpsgek: “Hele aardige film waar ik vantevoren geen hoge verwachtingen had. Absoluut de moeite waard om te bekijken!” Captain Pervert is iets terughoudender: “Boeiende film, maar niet eentje die me erg lang zal heugen. De grote plottwist voel je ergens al een beetje aankomen, maar toch is de film best spannend.” Glennekeeeee is het meest kritisch: “Matige thriller die spijtig genoeg zwemt in de clichés. de performance van Don Cheadle is nog de moeite waard. voor de rest blijven de personages zeer oppervlakkig. Het filmpje kijkt wel weg maar je verwacht steeds meer naar de tweede helft toe en daar word je enkel teleurgesteld.”

De thriller Traitor is nog tot en met woensdag 15 juli te zien op Netflix

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.

Gerelateerde Clips