• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.879 acteurs
  • 198.950 gebruikers
  • 9.369.696 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Approve als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

All Hallows' Eve (2013)

Toen ik de trailer zag, wilde ik hem meteen zien. De trailer zag er leuk uit, maar de film was uiteindelijk niet om aan te zien. Oké, de filmpjes waren wel geinig en die clown vond ik wel wat hebben, maar het boeide me gewoon niet. Er zit helemaal geen verhaal in. Het zag er te goedkoop uit. Dit kon veel beter worden uitgewerkt. En dan die alien(?) in dat 2e filmpje was meer lachwekkend dan eng. Te veel cliché wat ik normaal niet zo erg vind, kon ik hier wel om huilen. 'Vrouw struikelt op trap en ligt (te lang) te janken'. Kom op zeg, als je wordt achtervolgd en weet dat hij je wat wilt aan doen, dan wil je zo snel mogelijk wegkomen ook al heb je pijn. En zo kan ik nog een paar dingen opnoemen. Dat kleine meisje, keek het 1e filmpje mee, ze had toch veel engere dingen gezien op het internet, maar is bang voor een deurtje dat beweegt. Ik weet niet wat de bedoeling daarvan was. Zeker om de clown minder te laten lopen (om zijn ding te doen) op het einde , nouja.. hij kan toch teleporteren (zie 3e filmpje). Maar ook de babysitter die gaat controleren of er iemand in de kast zit, en hoe. 'Hello?'  .. kijk dan gewoon, dat kost minder tijd dan op een 'antwoord' te wachten, als je er toch voor staat. Maargoed, de filmpjes waren opzich vermakelijk en is ook de reden dat ik de film heb afgekeken.

2*

Altered (2006)

Er is geen inleiding, je begint meteen in de actie. In het verloop van de film wordt het wat uitgelegd. Maar kom op ey, de locatie is perfect, mooi sfeertje, doe er dan ook wat mee. Het begin was veelbelovend, midden in het bos, maar eenmaal in het huisje was alles weg. Een paar ruzietjes, personages vertellen hun verhaaltjes, mevrouw gaat dwars zitten etc.

Ze weten niet wat ze met de alien moeten doen, en dan ontsnapt ie ook nog. Toen begon het pas echt op gang te komen, de spanning was er. Maar niet voor lang. Gelukkig gebeurde er nog wat in de film, want ik sliep bijna. De gore mag er zijn, maar de alien zag er niet uit waardoor het meer grappig dan eng was.

Gaan ze weg met auto, blijkt dat de alien is omgewisseld. Gaat die man weer naar huis lopen, gelukkig door het bos. Wat er toen gebeurde snap ik niet. Man doet ogen dicht en is onzichtbaar? Gaat de film eindelijk een keer door het bos, wordt het zo uitgewerkt. Dat kon toch beter. Gaan ze je de hele film vertellen dat de andere aliens ook komen, dacht ik dat er eindelijk wat spanning komt. Komen ze pas op het einde en ook net voor de ontploffing. Maar het ergste van de film was toch wel het ruimteschip, sjonge jonge wat nep en onnodig.

De film had een dun verhaaltje, de locatie was perfect, maar werd niet benut. De alien zag er slecht uit, maar de gore was er. De dialogen waren om te huilen. Al met al een grappig filmpje, niks bijzonders. De poster is trouwens wel lekker.

2*

Hostel (2005)

Ze zeiden dat je deze film moest zien als je Saw ook goed vond. Dus ik besloot deze te kijken. Maar de enige vergelijking die nog een beetje in de buurt komt is het martelen, maar dat is niet eens hetzelfde. Bij Saw is het de 'traps', hier niet.

De film heeft een trage maar goede opbouw, je begint eerst een beetje de personages te leren kennen. Ze reizen een beetje rond in Europa en er gebeuren dingen die het verhaal versterkt. Het verhaal was niet zo bijzonder, maar wel realistisch. Ze worden naar Slowakije gestuurd en dan komt er wat sfeer. De scene in die 'Torture Museum' was best sterk, de sfeer zat er goed in, toen ze die jongen volgden. De jongens moesten de kamer delen met een paar meisjes, beetje verdacht, maar ik dacht er helemaal niet over na. Bleek dat de meisjes bij de 'tegenstanders' hoorden, eigenlijk het hele personeel daar. Kwam toch aan als een verrassing.

En dan begint het pas echt, De scene dat Paxton meegesleurd werd door een gangetje was goed, je zag allemaal martelingen. De spanning was er. Je wist dat er iets ging gebeuren zodat hij kon ontsnappen, ik wist hoelang de film duurde en het kon niet zo zijn dat de drie personages nu al dood waren. En ja hoor, de ontsnapping zag er erg knullig uit.. man glijdt uit over vingers en valt met kettingzaag op been. De rest van de ontsnapping was lekker spannend. Toen hij in de auto zat en weg kon rijden, keerde hij weer terug om het Chinese meisje te redden. Achja er moet toch wat gebeuren.

Het verhaal was prima, de gore was er. De muziek was goed. Goede, realistische opbouw van de film, de sfeer zat erin. Een lekker filmpje.

3,5*

Hostel: Part II (2007)

Alternatieve titel: Hostel 2

Leuke tweede deel van de reeks. Wel wat minder dan de eerste. Hier wordt het verhaal wat dieper uitgewerkt, op zich niet verkeerd. Maar het idee vond ik niet zo 'goed', je kreeg ook het verhaal van de 2 vrienden te zien, dat was dan wel weer interessant.

Het grappige aan de film is dat het eigenlijk twee kanten heeft, je vindt het zielig voor de mensen die gemarteld worden, maar hier kreeg je ook een beetje medelijden met die ene martelaar. De muziek past goed in deze film.

De martelingen waren wel weer leuk om te zien, niet al te veel gore, wel meer dan deel 1, maar met dit soort films valt er wel wat meer uit te halen. De ontsnapping was, doordat de film twee 'kanten' had, prima gedaan. Maar een nadeel van de film is, dat het allemaal al een keer gedaan is en dat is jammer.

Het verhaal van de vriendinnen was voorspelbaar, maar van de 2 vrienden wel goed. De gore was er, meer dan het eerste deel. De muziek was goed. Ik heb me prima vermaakt.

3,0*

Hostel: Part III (2011)

Alternatieve titel: Hostel 3

Leuke 3e deel, een voorspelbare, dat wel. Maar toch heb ik me niet verveeld. De opbouw is fijn net als de voorgaande delen, maar hier komen ze met dezelfde wending als het 2e deel, één van de vriendenclubje hoort bij de 'tegenstanders'. Dat vond ik wel weer jammer. Het einde past dan wel weer in elkaar.

Hier hebben ze een nieuw ideetje gevonden, de Elite Hunter Club. Ik vond het wel grappig, maar hierdoor gaat de sfeer met het martelen helemaal weg. De martelingen waren op zich wel vermakelijk, maar kom.. die rare frutseltjes hoeft voor mij niet. Doe mij maar gewoon de martelingen van deel 1 & 2.

Al met al vind ik dit een vermakelijk filmpje, zonder bijzondere dingen.

2,5*

Mimic (1997)

Ik had bij deze film heel iets anders verwacht, wel iets met een virus, maar dit totaal niet. En gelukkig, het is een goede film met een verhaal dat goed is uitgewerkt. De insecten zijn goed gekozen en zagen er best goed uit, lekker glibberig, maar ook de geluiden die ze maakten waren oké. De film boeide me van begin tot eind.

De eerste 'helft' van de film was erg goed, de sfeer zat erin en het verhaal werd toen fijn uitgewerkt. De tweede helft vond ik wat minder, in de metro etc. maar ook niet echt slecht. De spanning was weinig aanwezig en als het er was, wist je soms al hoe het afliep. Je weet ook van een paar personages al dat ze het overleven. Al hoop je natuurlijk dat je ongelijk hebt. (niet dat ik wat tegen ze had, maar gewoon dat het tegen je verwachting in gaat)

Het einde tja.. niet verkeerd hoor, maar ik had wat anders gehoopt.

Het verhaal is goed uitgewerkt, de sfeer zat erin. Ik heb ik prima vermaakt.

3,5*

Prom Night (2008)

Een vermakelijk, simpel filmpje. Een paar tieners die achterna gezeten worden. Dat kennen we nu onderhand wel. Maar dat soort filmpjes kan ik meestal wel waarderen, dus vind ik het niet zo erg.

Maar er zitten wel wat minpunten in de film. Alle clichés komen er in voor; 'Ik moet even wat pakken in onze kamer, jij hoeft niet mee hoor.' En ook dat kijkgaatje in de deur 'jumpscare' cliché, zag er slecht uit. Maar het ergste van allemaal, het spiegelkastje in de badkamer, waar je, als je voor de wastafel staat, makkelijk iemand binnen ziet komen, maar nee hoor, zij zag het niet. De aanvallen van de killer zagen er allemaal hetzelfde uit en ook nog is off-screen, je ziet dus (heel) weinig bloed in de film.

Er leken ook wat referenties naar andere films in te zitten, zoals; Halloween (kledingkast) , Friday the 13th (de slachtoffers komen tevoorschijn uit alle hoeken en gaten) en a Nightmare on Elm Street (de droom op het einde).
Natuurlijk net iets anders, maar daar moest ik gelijk aan denken.

Het was geen verkeerde film en heb me prima vermaakt. De muziek was goed, het acteerwerk was niet slecht (op een paar na, maar was niet storend). De spanning was er enigszins. Al met al een voldoende.

3*

Splinter (2008)

Ik bekeek deze film zonder verwachting. De film viel best wel mee, leuk verhaaltje en dat ze opgesloten zitten in een gebouwtje vond ik ook wel goed. Het concept is redelijk bedacht, maar minder goed uitgevoerd. De lopende handen etc. vond ik zelfs lachwekkend.

Er zit niet zoveel gore in de film, dat komt ook door het camerawerk. Als er dan (eindelijk) een aanval plaatsvindt, kun je niks zien, de camera beweegt alle kanten op, echt belachelijk. Er zit in de film ook helemaal geen spanning, ze probeerden wel wat. Op het einde, de jongen die naar de auto 'loopt', normaal vind ik dat wel wat hebben, maar in deze film voelde ik het niet. Jammer, want zonder deze minpunten zou het best een redelijk filmpje zijn.

2,5*

Unfriended (2014)

Alternatieve titel: Cybernatural

Ik besloot na het zien van de trailer, die ik toevallig ergens voorbij zag komen, deze film te bekijken. Ik ben verrast. Tuurlijk is het een leuk idee omdat het van deze tijd is, maar ik vond dit helemaal niks. Alleen maar naar zo'n schermpje zitten staren met computer dingetjes erop. Af en toe gebeurt er wat, niks bijzonders. Maar kom op zeg, hier kun je toch geen (goede) film van maken. Alleen maar naar zo'n schermpje kijken, kan je net zo goed zelf in het echt met een paar vrienden 'video chatten'. Dan val je tenminste niet bijna in slaap.

Het verhaal vond ik aardig, wel wat te simpel, maar werd helemaal verpest door dit zo te 'filmen'. De film boeide me ook niet meer. Er was geen spanning te bekennen, en dat gedoe met die 'vreemdeling' was te lachwekkend. Ik irriteerde me ook mateloos aan dat deuntje, wanneer er iemand 'gebeld' werd. En dan heb ik het nog niet eens over het acteerwerk en script..

Het is dat ik films altijd afkijk, omdat het misschien wat beter wordt. Anders had ik deze film allang afgezet, deze werd alleen maar slechter. Wat een irritante prutfilm is dit. Niks voor mij.

0,5*

Wilderness (2006)

Voordat dat ik de film bekeek, dacht ik dat het weer zo'n goedkoop filmpje was. Maar niets is minder waar. De locatie is perfect, op een eilandje in het bos. Het verhaal is misschien wat simpel, maar dat maakt de film niet minder leuk. De personages zijn goed uitgewerkt en hebben verschillende eigenschappen, mede daarom is de film ook zo goed. Alleen het acteren zelf kan wel iets beter, vooral de drie vrouwen. De rest deed het wel oké. Dat accent was niet om aan te horen, maar de film boeide me zo erg dat ik er op een gegeven moment niet meer op ging letten.

De sfeer zat er goed in, ook omdat de killer niet zo vaak te zien is, eigenlijk alleen op het einde. Maar ook door de honden zat de spanning er goed in. De achtervolgingen waren best goed, op de eerste na. De gore was aanwezig, waarom is deze film 12+? In sommige andere films zit minder gore en die zijn 16+. Maar ach wat boeit het, nu is er meer publiek voor deze mooie film.

Dit is een hele goede film. Locatie, gore, survival, alles wat ik wel kan waarderen zit erin. Het verhaal is wel wat te simpel. De inleiding mag er wezen. Al had ik wel zo'n vermoeden dat de nieuweling het ging overleven.

3,5*