• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.946 gebruikers
  • 9.369.636 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten sperwer 27 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Personal Shopper (2016)

(Gezien op 06/03/20)

Je kunt dit wel een apart scenario nomen: een 25-jarige jonge vrouw die inkopen doet voor een supermodel in Parijs om geld te verdienen en tegelijk contact zoekt met de geest van haar gestorven tweelingbroer. Beide verhalen lopen door elkaar en naast elkaar.

Ik kan het niet beter omschrijven dan 'Filmkrant' het doet: 'Het is een rijk en ambigu spookverhaal over de zoektocht naar identiteit en zekerheid in een ongrijpbare wereld.'

Wie gelooft in contacten met de dodenwereld (spiritisme) gelooft in spoken. Zelf geloof ik daar niet in.

Het is een verlangen en een wens, maar onvervulbaar.

Wél goed geregisseerd (prijs in Cannes) en prima acteerwerk van Kirsten Stewart (Maureen), blijkbaar een muze van de regisseur.

Pranzo di Ferragosto (2008)

Alternatieve titel: Mid-August Lunch

Nu ik weet dat de vier dames die Gianni onder zijn hoede krijgt voor Ferragosto, nooit eerde acteerden, geeft ik deze leuke film zeker 3,5 sterren.

Ondanks het feit dat drie van deze dames (Gianni zorgt al voor zijn eigen oude moeder) eigenlijk voor de feestdag 'gedumpt' worden bij Gianni en zijn moeder, is de film nooit bitter.

De werkelijkheid (oud worden) wordt op een zachte, milde en lichtvoetige manier blootgelegd.

Ook oude mensen hebben humor, vitaliteit en geestkracht (DE FILMKRANT).

Ouder worden hoeft geen ramp te zijn.

Zeer genoten van deze film. Echt wel 'aanstekelijk en hartverwarmend'.

Pride and Glory (2008)

Alternatieve titel: Pride & Glory

Ben niet zo negatief ...

Erg goede en spannede politiefilm. De 'waarheid' wordt niet geschuwd. Corruptie zit overal waar geld te rapen valt. Bruut geweld wordt niet uitgesloten.

De eer van de familie is heilig. Maar dat neemt niet weg dat gerechtigheid moet geschieden. Het doel heiligt de middelen niet. Wat wil je offeren?

Harde tegenstellingen in New York. Drugs zijn op vele manieren dodelijk.

Genoten van de acteerprestatie van Norton. Jon Voight is als vader wel geloofwaardig.

(Eindelijk weet ik dat Voigt de vader is van Angelina Jolie.)

130' is wel lang.