De historisch-mythologische actiethriller The Northman is momenteel bezig met een stevige opmars in het buitenland. Volgens FlixPatrol staat de film wereldwijd in de top tien best bekeken titels van het moment. Op social media wordt de titel geprezen als een brute mix van Gladiator en Vikings, en ook critici zijn uitgesproken positief. Maar waar kijk je The Northman in Nederland?
In The Northman worden we meegenomen naar het Vikingtijdperk. We volgen prins Amleth zijn leven instorten wanneer zijn vader, koning Aurvandill War-Raven, wordt vermoord en zijn moeder wordt meegenomen. Als kind slaat hij op de vlucht, maar hij zweert wraak. Jaren later keert hij als volwassen man terug naar het koude en afgelegen IJsland om terug te halen wat hem is afgenomen: zijn familie en zijn recht op de troon. Gedreven door woede en vastbesloten zijn belofte na te komen, volgt hij het spoor van de verrader die zijn leven verwoestte. Wat volgt is een gewelddadige reis waarin Amleth niemand spaart om zijn doel te bereiken. Niemand lijkt hem nog te kunnen stoppen, en hij zal pas rusten als hij zijn vijand heeft gevonden.
The Northman is de derde film van de Amerikaanse film Robert Eggers, die je zou kunnen van eerdere horrorfilms The VVitchen The Lighthouse. Bij zijn release eerder dit jaar werd de film zowel door critici als het grote publiek overwegend goed ontvangen. De film, die in tegenstelling tot zijn eerdere werken niet binnen het horrorgenre valt, wordt op Rotten Tomatoes beoordeeld met een zeer fraaie 90%-score. Op IMDb, waarop het grote publiek zijn zegje kan doen, wordt de titel ontvangen met een 7,1, terwijl deze op MovieMeter uitkomt op een 3,16 uit 5. Voor de film sloeg Eggers opnieuw de handen ineen met acteurs als Anya Taylor-Joy en Willem Defoe, die respectievelijk ook al in zijn eerste en tweede film te zien waren.
Op de filmpagina van The Northman klinken wisselende kritieken. "Wow! Wat een beleving is dit zeg! Kenners van Robert Eggers weten natuurlijk al hoe goed hij een realistische, rauwe sfeer kan neerzetten, maar bij deze film heb je echt het gevoel dat hij in een tijdmachine is gestapt en 1.000 jaar terug in de tijd is gegaan," zo schrijft hendrikjanjansen, terwijl Jynxterminder te spreken was. "Hier en daar kwam The Northman domweg knullig over. Voornamelijk in verschillende gevechten, maar bijvoorbeeld ook wanneer bepaalde geluiden niet goed ingemonteerd waren. En dat voor een film met dergelijk budget," zo valt er te lezen.
Hoewel The Northman dus niet beschikbaar is voor Nederlandse Netflix-abonnees, kun je via de betaalde On Demand-diensten zoals Pathé Thuis wel met de film aan de slag. Benieuwd wat je ervan kunt verwachten? Hieronder is alvast de trailer te bekijken.
Reacties (1)