- Home
- Filmforum
- Film - Overige films
- Miss Marple: A Murder Is Announced (1985)
Miss Marple: A Murder Is Announced (1985)
Florisrulez
-
- 10 berichten
- 7 stemmen
Misdaad
155 minuten
geregisseerd door David Giles
met Joan Hickson, Renée Asherson en Richard Bebb
In een Engels dorp wordt door middel van een advertentie in de dorpskrant een moord aangekondigd. De plaats staat erbij, en ook de tijd: vrijdagavond om half zeven. Hoewel de meeste dorpsbewoners denken dat het om een grap gaat, zijn er die vrijdag toch heel wat mensen op de been om te kijken wat er gaat gebeuren. Het is het begin van een raadselachtige zaak, die door Miss Marple uiteindelijk wordt opgelost. Verfilming van het boek 'A murder is announced' van Agatha Christie.
wel grappig dat een vrouw die hier een (hoofd)rol in speelt ook in 1 van de james bond films speelt als (moneypenny)
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Samantha Bond (zo heet ze echt) is dat. Ze speelde overigens Moneypenny in 4 Bond films.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
En deze Miss Marple verfilming is, zoals allen met Hickson, in een kalm tempo verteld. Een rustige montage, vrolijke muziek en vooral erg sfeervol. Maar toch niet voor de volle 100% genietbaar, wat toch wel wat te maken heeft met het tempo. Zou niet erg zijn als ze iets korter waren geweest.
Ondanks dat een aangename Marple verfilming. 3.5 sterren
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Mainstream Agatha Christie. Inspecteur De Cock en de Gentse Flikken kunnen er een puntje aan zuigen...
Dutchfan
-
- 1576 berichten
- 754 stemmen
De oudere actrices in deze film,laten op schitterende wijze zien,wat het vak actrice inhoud.
Briljante rollen van allen.
Helaas zijn de meeste oudere actrices in deze film inmiddels overleden.
De film is lang,maar ook boeiend.Ik had het boek gelezen,en wist dus wie de dader was,ondanks dat,toch genoten van deze film.
Het einde vond ik iets minder.
Wie van Engels drama en perfect acteren houd,mag deze film niet missen.
