• 17.943 nieuwsartikelen
  • 184.330 films
  • 12.781 series
  • 35.276 seizoenen
  • 659.008 acteurs
  • 201.012 gebruikers
  • 9.512.636 stemmen
Avatar
 

Algemeen sporttopic (geen voetbal)

zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22711 berichten
  • 5348 stemmen

Wat Onderhond bedoelt (en daar heeft hij gelijk in) is dat als er onrust is in de eerste helft het vaak tot een status quo leidt in de tweede helft van de etappe. En als het begin rustig is van dit soort etappes (met 4 of 5 cols) dan is de finale vaak boeiender. Zelfs met afdaling.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22711 berichten
  • 5348 stemmen

Zandkuiken schreef:

In die 2 tijdritten alleen al gaat hij de rest al minuten aansmeren vrees ik.

De tweede tijdrit is een gek ding met twee flinke hellingen in een dikke 30 kilometer. Vind dat heel lastig te voorspellen. De eerste gaat duidelijk maken waar Contador staat. Als hij daar op meer dan een minuut van Froome gezet wordt (en dat denk ik) is hij echt niet goed genoeg.


avatar van Finisterra

Finisterra

  • 15532 berichten
  • 4820 stemmen

rep_robert schreef:

(quote)

(quote)

Huh huh huh?? Kijk ik andere Tours dan jullie? Normaal wandelen ze over die eerste bergen, waardoor er altijd een kopgroep ontstaat die 10+ minuten voorsprong krijgen. Op die laatste berg(en) gaan die klassementsrenners en dan juist voor en krijg je juist dan pas die kat en muis spelletjes..

Dit was juist compleet anders dan normaal. Vanaf het begin gelijk knallen, tempo erin en de kopgroepjes die we hebben gezien hebben nooit meer dan 1,5 minuut voorsprong gekregen vanwege het moordende tempo. Juist op die slotklim doen ze het rustig aan vanwege die 30 km afdaling die ze anders alleen moeten rijden. Eigenlijk jammer dat de aankomst weer niet bergop was. Die afdaling op het laatst heeft de angel uit de etappe gehaald.

Wat jij beschrijft is inderdaad hetgene wat meestal gebeurt. Af en toe barst het wel al vroeger open maar vaak wordt dat gewoon niet doorgetrokken tot het einde van de rit. Zoals ook nu weer. Het vreemde is wel dat dit soort etappes vaak pas voorkomen als een paar kansloze klassementsrenners een laatste (wanhoops)poging doen in de laatste week. Bijzonder was nu dat er al op de 1e van 5 bergen mannen als Talansky, Hesjedal en D. Martin probeerden aan te vallen. Die kon Sky natuurlijk niet laten rijden. Sky had er misschien beter aan gedaan om een groepje met Rolland, Clarke en Millar te laten rijden voor de eerste klim. Maar om één of andere reden haalden ze elk groepje terug in het begin. Dat heeft ze uiteindelijk dood gedaan (samen met het wegvallen van Kennaugh, die nadien toch nog erg sterk bleek in de achtervolging met Porte).

Kans is groot dat als Garmin niet met hun klassementsmannen ging aanvallen (die nog veel te dicht stonden in het klassement), dat Porte gewoon z'n slechte dag kon doorbrengen in het peloton. En dat Sky gewoon een groepje vluchters kon controleren die dan wel om de zege zouden strijden, met het peloton op 3-4 minuten aan de finish. Toch de verdienste van Garmin en nadien van een indrukwekkend Movistar dat Sky hier - op Froome na - volledig kapot werd gereden. Jammer is alleen dat - op Quintana na - niemand het aandurfde om de geïsoleerde Froome te bestoken. Schat de kans niet groot dat je nog eens zo een mogelijkheid krijgt in deze Tour.


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Mooi dat ik Kwiat als secret weapon heb, dat gaat me nog wel wat punten opleveren. Had Ten Dam niet zo goed verwacht, maar gelukkig viel hij gisteren net buiten de top 15.

Snap trouwens niet dat de Tourpool vaak al binnen een a twee uur wordt geupdate, maar dat de Wimbledon-pool weer zo lang op zich laat wachten.


avatar van nclo

nclo

  • 1494 berichten
  • 157 stemmen

Nicolage Rico schreef:

(quote)

Contadore heeft in ieder geval alvast de e van Froom gepakt.

De humor van een spellingsfout. Anno 2013 nog steeds bron van hilariteit


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9798 berichten
  • 2406 stemmen

AHWA schreef:

Mooi dat ik Kwiat als secret weapon heb, dat gaat me nog wel wat punten opleveren.

Idem.

Verwacht trouwens dat schone Contador toch wel een goeie slotweek zal hebben. Toch meestal een van de renners met het minste verval. Die komt nog wel op het podium. Verder heeft Sky ongetwijfeld echt zwaar de schrik nu, die worden de volgende bergrit vanaf minuut een natuurlijk het vuur aan de schenen gelegd.


avatar van nclo

nclo

  • 1494 berichten
  • 157 stemmen

starbright boy schreef:

Een sterke Contador zou goed zijn voor de ronde maar ik ben nog allerminst overtuigd. Hij reed vandaag erg verdedigend en kwam gewoon in de groep favorieten uit zonder dat hij een trap teveel zette. Ook als hij niet zo heel goed was, was vandaag best te overleven. Ik vond 'm gisteren niet goed. Kreuziger was duidelijk beter, maar offerde zich voor Contador. En over vandaag heb ik geen idee.

Sky was kwetsbaar vandaag. Froome was dat geen moment. Nu lijkt alles er nog steeds op te wijzen dat Froome de ronde dik gaat winnen. Pareerde alles zelf zonder al te veel problemen. En hij rijdt ook echt wel achter Mollema en Ten Dam aan hoor, die staan gewoon veel te dichtbij. Gesink zou weleens het geheime wapen van Belkin kunnen worden. Als springplank of voor eigen kansen. Hoe gaaf zou het zijn als hij Ventoux of Alpe D'huez zou kunnen winnen?

Valverde valt bovenin nog wel weg, Die komt nog wel een of twee hele slechte dagen tegen.Ook in Evans heb ik geen vertrouwen. Ik ben benieuwd naar jonkies als Quintana en Kwiatkovski en naar wat Rodriguez nog kan. Zie Schleck ook nog wel groeien in de ronde, zonder dat hij echt hoog komt in het klassement.

Froome (of Froom, als Contadore niet de e'tjes van zijn tegenstander nakt) vond ik gister idd vrij knap rijden, maar wielrennen is en blijft een teamsport. Ik vraag mij af of fouten zoals deze een incident zijn, want waar de Sky-ploeg vorig jaar in alle fronten heer en meester was, zag ik het een paar keer al kraken. Alleen een ontketende Froome en een goede Porte verbloemden dat, maar bijvoorbeeld zo'n man als Thomas die normaal als een uitstekende rots in de branding fungeerde en vorig jaar van vitaal belang was voor Cavendish heb ik al vanaf dag 1 achter het peloton aan zien fietsen, ook bij vlakke ritten. En dat is zeker met een uitstekende Movistar in je nek levensgevaarlijk, want daarom is Valverde nog zeker een bedreiging voor Froome en dat gaat nog wel even zo blijven. Dat Froome nu die zo gewilde trui draagt is meer te danken aan zijn kwaliteiten dan aan het slagen van zijn ploeg.

Ik denk dat Froome (zoals Jacobs dat zo mooi zegt) de knuppel in het maaiveld moet gooien en hij moet zeker de Movistar-ploeg geen seconde tijd gunnen. Deze tour is nog allerminst beslist.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Contador . Het is een Spanjaard geen Italiaan


avatar van nclo

nclo

  • 1494 berichten
  • 157 stemmen

Tuurlijk, alleen niet als die lieve jongen e'tjes steelt van Froome

En bij die rare Spanjaarden zou de inkt wel op zijn geweest toen ze de e er achter wouden plakken


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ik zal dat laatste niet opvatten als iets persoonlijks .


avatar van nclo

nclo

  • 1494 berichten
  • 157 stemmen

Moet je ook niet doen, misschien duikt hij over een aantal jaar wel op in het MM memorabele quotes topic. Zo niet het geval, stel ik hem bij deze wel beschikbaar


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27567 berichten
  • 4183 stemmen

starbright boy schreef:

Wat Onderhond bedoelt (en daar heeft hij gelijk in) is dat als er onrust is in de eerste helft het vaak tot een status quo leidt in de tweede helft van de etappe. En als het begin rustig is van dit soort etappes (met 4 of 5 cols) dan is de finale vaak boeiender. Zelfs met afdaling.

Dat bedoelde hij volgens mij niet hoor, maar wat jij zegt bedoel ik eigenlijk ook dus en ik zeg dat ook Normaal begint het rustig en eindigt het met een spectaculaire rit, nu begon het spectaculair en eindigde het helaas rustig.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20246 berichten
  • 2401 stemmen

nclo schreef:

maar bijvoorbeeld zo'n man als Thomas die normaal als een uitstekende rots in de branding fungeerde en vorig jaar van vitaal belang was voor Cavendish heb ik al vanaf dag 1 achter het peloton aan zien fietsen, ook bij vlakke ritten.

Thomas heeft (vanaf dag 1) een blessure. Scheurtje ergens.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9798 berichten
  • 2406 stemmen

Zo'n rit als gisteren was erg leuk ja, maar zo uniek als het door sommigen werd voorgesteld was het wellicht alleen voor Tour-begrippen. Daar wordt toch doorgaans wat conventioneler gekoersd (voornamelijk door de sterkte van het deelnemersveld), maar zulke ritten hebben we in de Vuelta en Giro wel vaker gezien. Denk alleen al aan die rit dat Menchov de Vuelta verloor aan Heras toen die al praktisch binnen was.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Door het weer heb ik helaas de etappes beide bijna helemaal gemist, dus moet er nog even goed voor gaan zitten.

Maar hoorde dat het een geweldig weekend was.

Alleen jammer van Froome maarja...


avatar van chevy93

chevy93

  • 12777 berichten
  • 1358 stemmen

rep_robert schreef:

Huh huh huh?? Kijk ik andere Tours dan jullie? Normaal wandelen ze over die eerste bergen, waardoor er altijd een kopgroep ontstaat die 10+ minuten voorsprong krijgen. Op die laatste berg(en) gaan die klassementsrenners en dan juist voor en krijg je juist dan pas die kat en muis spelletjes...

Dat zeggen ze dan ook nergens. Er zijn in het verleden ook wel etappes geweest dat men vroeg gaat aanvallen. En het klopt dat het dan meestal zo is dat het de laatste beklimmingen wat rustig blijft. Zeker als er nog zo'n lange afdaling op het einde zit.

Aan de andere kant... als je een strijd tussen Wiggins en Nibali krijgt, wordt zo'n afdaling opeens wel heel interessant.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87733 berichten
  • 13161 stemmen

rep_robert schreef:

Dat bedoelde hij volgens mij niet hoor

SB leest duidelijk iets beter dan, zie niet in wat in mijn origineel bericht voor verwarring zou kunnen zorgen?



avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27567 berichten
  • 4183 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

SB leest duidelijk iets beter dan, zie niet in wat in mijn origineel bericht voor verwarring zou kunnen zorgen?

. Geen verwarring, maar het klinkt meer alsof dit soort etappes regelmatig voorkomen in de Tour, terwijl ze imo redelijk zeldzaam zijn. Kan zo 1, 2,3 ook geen soortgelijke etappes opnoemen waarbij er vanaf meter 1 al vol in de aanval gereden wordt door de klassementsrenners



avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Dat je hem niet leuk vind kan ik begrijpen maar de grap is toch best obvious?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27567 berichten
  • 4183 stemmen

Op de mobiel zag ik het onderste plaatje net niet Wel erg flauw inderdaad, ben geen fan van Knudde, heb nog nooit gelachen om een plaatje daarvan. Beetje hetzelfde "hoge niveau" als Fokke & Sukke


avatar van eRCee

eRCee

  • 13461 berichten
  • 1986 stemmen

In alle opzichten is het natuurlijk ook een bijzonder matige grap, niet in de laatste plaats omdat het nu toch wel erg irritant begint te worden om Gesink maar te blijven neersabelen. Maar goed, de meeste media, columnisten en cartoonisten hebben blijkbaar te weinig fantasie om met iets beters te komen, dus praat men de onderbuik van de natie maar weer eens na.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Vandaag hopelijk een massasprint met de 4 kanonnen op 1lijn.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Maar het kan ook zijn dat richting St. Malo tijdens de laatste dertig kilometer iets gedaan wordt waar niet-klessieke renners zeer bang voor zijn: waaiervorming.

Volgens Météo France zal de wind vanuit de zee naar de kust, hoofdzakelijk in de zij van de renners, blazen met mogelijk stevige rukwinden. Dat zijn ideale omstandigheden voor een windoorlog.

Voor Belgen en Nederlanders zie ik weinig problemen, maar zoals de Spanjaarden, die doen het in hun broek.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Zodra er een etappe langs de kust is of er een beetje wind staat roepen alle commentators alweer dat er waaiers komen, maar in de praktijk komt dat toch maar bar weinig voor moet ik zeggen.

Een ander vooroordeel is dat Nederlanders goed in waaiers kunnen rijden, dus dat is ook onzin. Ik vraag me dan ook af welke klassementsploeg de waaier moet gaan opzetten...


avatar van chevy93

chevy93

  • 12777 berichten
  • 1358 stemmen

Er wordt geroepen dat er een grote(re) kans op waaiers is. Toch wel een groot verschil.

Allereerst ontstaat een waaier niet zomaar, die hangt van vele factoren af. En sowieso zijn de ploegen zich steeds meer bewust van waaiers e.d. en wordt het, door het doorgeven van de verschillende factoren (windrichting, snelheden, parcoursverkenning etc.), steeds moeilijker om een waaier op te zetten.

Wel jammer dat een waaier zo'n beetje het enige is wat een dergelijke etappe leuk kan maken..


avatar van chevy93

chevy93

  • 12777 berichten
  • 1358 stemmen

Ja hoor... weer Cavendish betrokken bij een valpartij..


avatar van Minken

Minken

  • 668 berichten
  • 494 stemmen

Eruit met die gast.


Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.