• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.047 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.710 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hollywood Banker (2014)

Documentaire | 83 minuten
3,42 31 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 83 minuten

Oorsprong: Nederland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rozemyn Afman

Met onder meer: Frans J. Afman, Dino De Laurentiis en Kevin Costner

IMDb beoordeling: 7,2 (311)

Releasedatum: 2 oktober 2014

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hollywood Banker

In de jaren 80 wordt de Nederlander Frans Afman de belangrijkste bankier van Hollywood en een van de machtigste mannen in de industrie. Door de Italiaanse producent Dino De Laurentiis heeft hij eerder de filmwereld leren kennen. Samen ontwikkelen zij een financieringssysteem dat de onafhankelijke filmindustrie voor altijd zal veranderen, genaamd het pre-sales systeem. Gedurende bijna twintig jaar is Frans doorslaggevend in de totstandkoming van films als Platoon, Terminator en Dances with Wolves. Ook staat hij aan de wieg van vele onafhankelijke productiemaatschappijen, zoals Cannon, Hemdale en Carolco. Met de steeds groter wordende successen neemt ook de hebzucht toe. Mensen van dubieus karakter beginnen zich met onafhankelijke film te bemoeien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 2 oktober in de bioscoop (Just Film)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

avatar van wolfmanrene

wolfmanrene

  • 688 berichten
  • 2912 stemmen

Maandag 6 oktober double bill Hollywood Banker en Platoon in EYE.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Aardige en vooral interessante documentaire over de Nederlander Frans J. Afman, die in de jaren 80 de belangrijkste bankier van Hollywood was.

Met name omdat ik nog nooit van hem had gehoord, terwijl ik wel vrijwel alle films heb gezien die hij heeft gefinancierd (waaronder de pareltjes Terminator I en II), vond ik het een interessante en ook wel boeiende documentaire waarbij veel (bekende) personen aan het woord komen inclusief Frans J. Afman zelf. Frans J. Afman is in 2011 overleden en het was mooi om op het einde te zien dat bepaalde mensen in de documentaire daarover ontroerd waren (zoals Paul Verhoeven).

Gewoon een aardige documentaire (toevallig gezien op Film 1) en leuk om te weten dat een Nederlander betrokken is geweest bij veel grote succesvolle Hollywoodfilms in met name de jaren 80.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11075 stemmen

Goeie documentaire over de Nederlandse bankier Frans Afman, die verantwoordelijk is geweest voor de financiering van vele, grote Hollywood-films. Een simpele documentaire gemaakt door zijn dochter. Een boeiend kijkje achter de schermen hoe de onafhankelijke films destijds aan hun geld kwamen.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8540 stemmen

Is dit inmiddels ergens te koop?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Staat op Itunes volgens mij.


avatar van henrygreenways

henrygreenways

  • 194 berichten
  • 8850 stemmen

dit zijn de mannen die de film industrie nodig hebben, heb van direct meegemaakt de aankoop van de films uit Italie : La Dolce Vita etc door de filmkanjer JAN KEMPS van Standaard films,

we praten over de jaren '60


avatar van Lakte

Lakte

  • 736 berichten
  • 3388 stemmen

Hele mooie docu! En nu snap ik ook waaron Canon, De Aanslag van Fons Rademakers heeft gesteund.

Ook een mooie einde met Paul Verhoeven!