• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.035 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.629 stemmen
Avatar
 
banner banner

Málmhaus (2013)

Drama | 97 minuten
3,28 44 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: Metalhead

Oorsprong: IJsland

Geregisseerd door: Ragnar Bragason

Met onder meer: Ingvar E. Sigurðsson, Þröstur Leó Gunnarsson en Halldóra Geirharðsdóttir

IMDb beoordeling: 7,0 (8.403)

Gesproken taal: Engels, IJslands en Noors

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Málmhaus

Hera is als jong meisje getuige van het dodelijk ongeval van haar broer Baldur, een langharige liefhebber van heavy-metal. En dat is iets waaraan ze nooit zal kunnen wennen. Ze besluit te gaan leven naar zijn beeld en gelijkenis: prompt begint ze zijn kleren te dragen en luistert ze zoals hem naar de oorverdovende muziek en gaat die ook zelf spelen. Dit is een uiting van haar verdriet, haar woede en een herinnering aan haar ouders dat ze niet echt zijn omgegaan met hun verlies.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3816 stemmen

Best wel redelijk, maar het beklijft toch nergens echt. Het is een dramafilm waar Hera als rebellerende tiener de metalmuziek induikt terwijl ze als puber over de dood van haar broer heen probeert te komen. Maar er wringt nogal wat aan de film, zoals hierboven al wel aangegeven is. Hera komt een stuk ouder over dan haar puberale gedrag suggereert, echt veel over haar gevoelens komen we niet te weten behalve dan wanneer ze zich uitleeft in haar puberale buien, en het blijft een wat oppervlakkig beeld van stereotiepe metalclichés. Wat betreft metal weet de film zich ook niet echt goed te plaatsen, de film speelt zich duidelijk in de jaren '90 af (gezien de kerkverbrandingen in Noorwegen), maar muzikaal gaat het alleen maar om de jaren '80. Blijft over een wat traag, niet zo hele bijzonder coming-of-age drama/familiefilm die door de metalinvalshoek nog wat aan originaliteit wint.