• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.164 acteurs
  • 199.037 gebruikers
  • 9.373.533 stemmen
Avatar
 
banner banner

Die Männer der Emden (2012)

Avontuur / Drama | 120 minuten
2,50 9 stemmen

Genre: Avontuur / Drama

Speelduur: 120 minuten

Alternatieve titels: Odyssey of Heroes / 13.000 Kilometer - Die Männer der Emden

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Berengar Pfahl

Met onder meer: Ken Duken, Felicitas Woll en Sebastian Blomberg

IMDb beoordeling: 5,9 (363)

Gesproken taal: Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Die Männer der Emden

In 1914 komen de manschappen van kapitein-luitenant-ter-zee Mück van het schip SMS Emden in hoge nood terecht, als hun kruiser, terwijl zij aan land zijn, voor hun ogen door de Australische marine tot zinken wordt gebracht. De 52 overblijvende bemanningsleden kunnen echter ontsnappen langs de Chinese Zee, via de Straat van Sumatra, naar het Arabische schiereiland, tot wanneer ze na een maanden durende odyssee door vijandelijke en onbekende gebieden, opnieuw hun geboorteland bereiken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Karl Overbeck

Maria von Plettenberg

Hellmuth von Mücke

Manfred von Manstein

Gouverneur of Cocos Islands

Matrose Hilgert

Friedrich von Schulau

Matrose Kolkmann

Interrorgation Officer

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23442 berichten
  • 76929 stemmen

Ook kleine rol van Chiem van Houweninge


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Chiem van Houweninge heeft een rolletje als de Havenmeester van Padang (Sumatra) in dit waargebeurde verhaal die de laatste 3 kwartier letterlijk en figuurlijk verzand.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Vandaag te zien op TV > WDR > 20:15 uur


avatar van Bibelonseberg

Bibelonseberg

  • 353 berichten
  • 564 stemmen

Vandaag gezien op WDR. Film geeft goede indruk hoe men toen ten strijde ging en hoe de verhoudingen lagen tussen burgers en adel . Waargebeurde verfilmingen zijn echter altijd lastig, maar deze TV film verveelt geen moment.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Deze waargebeurde Duitse Avontuur / Drama film (beter gezegd de miniserie van twee afleveringen van 90 minuten, maar dan achter elkaar), heb ik afgelopen nacht op de Duitse televisiezender ARD gezien en hoewel het verhaal behoorlijk langdradig was, heb ik me er toch best aardig mee vermaakt en dat kwam vooral door de sfeer en de toch zeker ook vaak mooie beelden van op zee en de verschillende landen waar het verhaal zich afspeelt.

Hoewel het verhaal zeker weet te boeien en te vermaken, is het wel behoorlijk langdradig en eigenlijk ook wel saai en dat komt vooral omdat er eigenlijk weinig spannends (zoals o.a. actie) in gebeurt op het laatste gedeelte van het verhaal na. Wat dat betreft was de 120 minuten (Duitse bioscoop versie) durende versie misschien ook wel beter voor mij geweest i.p.v. de 180 minuten durende versie welke afgelopen nacht dus werd uitgezonden. Wat ik ook jammer vond is dat er ook een soort van liefdesverhaal (tussen de jonge vrouw Maria von Plettenberg die niet weet of haar geliefde Karl Overbeck tussen de 52 overblijvende bemanningsleden zit van de Duitse lichte kruiser SMS Emden en daarom met samen met familie naar hem opzoek gaat) inzit, wat me niet echt kon bekoren en waardoor het verhaal ook wat van de hak op de tak springt en natuurlijk ook extra langdradig wordt. Visueel zag zoals eerder gezegd alles er wel fraai uit en dat geldt ook voor het tijdsbeeld waarin het verhaal zich afspeelt. De cast bestaat eigenlijk allemaal uit onbekende (althans voor mij) Duitse acteurs en actrices, maar het was wel leuk om daartussen de Nederlander Chiem van Houweninge (die goede banden heeft met de Duitse televisie middels de vroegere series "Tatort" en "Schimanski") te zien in de korte rol van Havenmeester van Padang (Sumatra). De cast deed het overigens niet meer dan verdienstelijk en niemand daarvan kon me echt overtuigen.

Al met al een aardige Duitse Avontuur / Drama film (heeft overigens qua verhaal wel wat weg van de film "So Weit die Füße Tragen (2001)", die echter wel veel beter is) die zich afspeelt gedurende de Eerste Wereldoorlog, maar Duitsland heeft natuurlijk wel veel betere oorlogsdrama's gemaakt dan deze (een aantal daarvan staan ook in mijn persoonlijke Top 10) , maar die spelen zich wel allemaal af gedurende de Tweede Wereldoorlog.