Genre: Fantasy / Misdaad
Speelduur: 88 minuten
Oorsprong:
Filipijnen / Duitsland
Geregisseerd door: Khavn
Met onder meer: Khavn, Dido De La Paz en Marti San Juan
IMDb beoordeling:
6,0 (159)
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Alipato: The Very Brief Life of an Ember
Een bende van 10-jarige kinderen berooft voetgangers en doodt hen zonder genade. Maar na een mislukte bankoverval komt hun gevaarlijke spel tot een einde. Ze worden veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Na twee decennia worden ze vrijgelaten. Weldra beginnen ze een voor een te verdwijnen...
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
niethie
-
- 7319 berichten
- 7243 stemmen
Had ik eens een keer een kladblokje mee naar de voorstelling genomen om mijn bevindingen neer te pennen zodat een review er lekkerder uit zou komen te rollen vanavond, blijk ik bij thuiskomst mijn eigen handschrift niet te kunnen lezen, uhum. Maar zo makkelijk is het niet om ook maar iets hier van te vergeten want hemeltjelief, wat een kennismaking met de Filipijnen als film land. Eindelijk het beloofde experiment, en daar was ik aan toe. Digitale terrorist Khvan lijkt te lijden aan een angst zijn publiek te vervelen want elk nieuwe scene is compleet dichtgemetseld met gebeurtenissen, soms iets te veel van het goede, denk aan de voor westerse normen toch wel exploiterende beelden van piemeltjenaakt rondhuppelende kinderen met sigaretten en revolvers, die in een pan met eten pissen en lachend carcassen van lichamen lopen te bespugen. Allen woonachtig op een rokerige troostloze met ratten en ander ongedierte gevulde vuilnisbelt, het doet bijna denken aan Terayama's beruchte Emperor's Tomato Ketchup. Zo'n goed dozijn aan tere mensenzieltjes leken het niet aan te kunnen en verlieten na een goed kwartier al de zaal. Verdrietig want ze hebben een hoop leuke vindingen gemist, zoals de dwaze stop motion, een eigen nieuwszender ''National Pornographic'' met stiekeme kleine steken onder water naar U2 en Amerika in het algemeen, tot aan een camera bevestigt op een fucking geit. Alleen de musical probeersels en die verwijzingen naar City of God met die talloze grafstenen waren iets te kitsch, gelukkig omvat dit maar een klein gedeelte. daarboven doe je toch wel iets goeds als je een verder nog ruim gevulde zaal in een lachstuip krijgt om een scene waar een baby direct na diens geboorte tegen een muur gesmeten wordt. Hoogtepuntje! wat ik er verder uit zou moeten halen? Al sla je me dood, maar ik heb genoten van de gekkigheid, halfje aftrek alleen voor de vele herhaling. (3,5*)
Basto
-
- 11938 berichten
- 7406 stemmen
Kusturica meets Jodorowski in een sloppenwijk van Manila. Dodes-ka-den is nooit ver weg.
En wijdse shot krijgen we een totaal verknipte wereld voorgeschotelt met kind gangsters, moord, doodslag, sex en pis. Lekkere oncoventionele cinema. Zeker niet voor iedereen, maar de avontuurlijke filmkijker kan hier zijn hart bij ophalen.
Hoop dit werkje ooit nog eens te kunnen aanschaffen en kijk ook erg uit naar het toekomstige werk van deze man.
4,5
Hiraeth
-
- 60 berichten
- 492 stemmen
Erg lastig te beoordelen deze film. Afgelopen dinsdag gezien maar het blijft toch wel in mijn hoofd zitten. Toffe sfeervolle beelden (met hoogtepunt die stop-motion scene) en kleine irritaties, zoals de vaker terugkomende beelden van de rokende kids met pistolen in hun handen, wat ik in dit geval wel erg geforceerd over vond komen (in tegenstelling tot een cidade de deus) en de gangleader die ik niet al te goed vond uitgekozen voor zijn rol. Al werkte het ook niet mee dat ik me regelmatig liet afleiden door wat ouderen naast me die het volgens mij nogal schokkend vonden allemaal.
Had erg hoge verwachtingen van deze film en zal hem vast nog wel een keer bekijken in de toekomst. Ik kwam als eerste op 3 sterren uit omdat het positieve de irritaties toch wel overheerst. Maar omdat er zeker een aantal scenes waren die indruk hebben gemaakt verdiend het toch wel een halve ster meer.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Haha, geweldige trailer. Balen dat ik deze heb moeten missen, hopelijk krijgt-ie ooit een release.
Hiraeth
-
- 60 berichten
- 492 stemmen
Haha, geweldige trailer. Balen dat ik deze heb moeten missen, hopelijk krijgt-ie ooit een release.
Waarschijnlijk komt hier ooit wel een Duitse blu-ray uitgave van. Als deze film je tof lijkt dan raad ik je zeker Ruined Heart aan, ook van Khavn.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Cidade de Deus on steroids. Heerlijk uitzinnige en compromisloze film. Een resem aan freaky personages, knotsgekke ideeën, zwarte humor (die baby op het einde
), alles met een hoop visuele schwung gebracht. De ranzige, troosteloze en constant met rook doordrenkte sloppenwijk wordt perfect neergezet maar er zijn ook momenten waar er kleurrijker uitgepakt wordt. De stop motion scene is de kers op de taart.
Cinema met ballen en lak aan subtiliteit. Snel meer zien van Khavn. Dikke 4* met kans op verhoging.
Basto
-
- 11938 berichten
- 7406 stemmen
Cidade de Deus on steroids. Heerlijk uitzinnige en compromisloze film. Een resem aan freaky personages, knotsgekke ideeën, zwarte humor (die baby op het einde
), alles met een hoop visuele schwung gebracht. De ranzige, troosteloze en constant van rook voorziene sloppenwijk wordt perfect neergezet maar er zijn ook momenten waarop er kleurrijker uitgepakt wordt. De stop motion scene is de kers op de taart.
Cinema met ballen en lak aan subtiliteit. Snel meer zien van Khavn.
Waar heb je die gezien? Is die ergens op dvd of blu ray te krijgen?
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Heeft helaas nog geen dvd/blu-ray release, heb hem op de Amerikaanse Amazon Prime gezien.
Het laatste nieuws

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment

Netflix voegt onverwachts alle seizoenen van 'The Vampire Diaries' toe aan het aanbod

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

