• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.924 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Boom Town (1940)

Avontuur / Drama | 119 minuten
3,09 28 stemmen

Genre: Avontuur / Drama

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jack Conway

Met onder meer: Clark Gable, Spencer Tracy en Claudette Colbert

IMDb beoordeling: 7,0 (4.097)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Boom Town

"Where Men Are Rough And Tough . . . And Like Their Women The Same Way !"

De heren McMasters en Sand trekken naar het westen om rijk te worden van olie, Betsey trekt naar het westen om met haar geliefde heer Sand te trouwen. Uiteindelijk trouwt ze met McMasters. Het rijk worden en het allemaal vervolgens weer verliezen leert de beide heren de waarde van persoonlijke relaties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Big John McMasters

Square John Sand

Betsy Bartlett

Karen Vanmeer

Luther Aldrich

Harry Compton

Harmony Jones

Spanish Eva

Ed Murphy

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ralfke

Ralfke

  • 764 berichten
  • 2075 stemmen

Een dikke ****; een ondergewaarde film mijns inziens.

Mooie decors/achtergronden en een aardige verhaallijn ondanks enkele cliche's.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13155 berichten
  • 11068 stemmen

Redelijke film waarin twee partners op zoek gaan naar olie. Het eerste gedeelte waarbij het duo Clark Gable en Spencer Tracy, die hier overigens goed tegenover elkaar gecast zijn, op zoek gaan naar olie is zeker het leukste gedeelte. Daarna wordt het allemaal wat clichematig en minder boeiend. Verder nog een spectaculaire scene waarin de oliebron in brand staat.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3220 stemmen

Ben het eens met scorsese, vooral het eerste uur is zeker het leukste gedeelte. Het 2de gedeelte van de film doet een stuk trager aan en gaat op sommige punten een beetje tegenstaan.

Gable & Tracy zijn wel een erg goed acteer duo. Beide acteurs lijken elkaar goed aan te voelen en halen het beste in elkaar naar boven, niet zo gek als je je bedenkt dat dit de derde film is waarin de heren samen spelen.

Boom Town begint erg goed en voelt weinig gedateerd of traag aan in het eerste gedeelte, maar houd het jammer genoeg niet helemaal vast in het 2de gedeelte.

3*


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Aardig oudje, dat het vooral moet hebben van zijn sterrencast. Er zijn zien zoveel films, waarin Hedy Lamarr goed voor de dag komt. Aardig om te weten dat Lamarr behalve een bijzonder knappe filmster ook de knappe uitvindster is van het zgn. frequency hopping, een techniek die heden ten dage nog steeds toegepast wordt in digitale communicatietechnieken als gps en gsm.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Niet bepaald om enthousiast te gaan doen, maar gelukkig is er het duo Gable-Tracy dat in deze film over vandaag rijk worden, morgen weer arm, overmorgen toch maar weer rijk...de film in de middenmoot houdt.

Behoorlijk clichématig en dat de Amerikanen edelmoedige mensen zijn, nu ook al in de romantiek, wisten we al lang en dat de film naar het einde toe afzwakt is duidelijk aan te voelen.

Hedy Lamar, Claudette Colbert... pure nostalgie, want het waren sterren wier foto destijds steevast terug te vinden was tussen het zilverpapier en de wikkel van de chocoladerepen ("Jacques", geloof ik.)


avatar van clubsport

clubsport

  • 3810 berichten
  • 6939 stemmen

Gable the playboy en Tracy de min of meer moraalridder die hem uiteindelijk op het rechte pad moet houden , eigenlijk is dat wel een klein beetje het hoofdplot waar de film om draait , de setting is een beetje bijzaak maar wel mooi .

De brand scene op het boorplatform is erg spectaculair gemaakt .