• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.102 gebruikers
  • 9.377.700 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Watcher (2016)

Horror / Thriller | 89 minuten
2,68 124 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ryan Rothmaier

Met onder meer: Erin Cahill, Edi Gathegi en Denise Crosby

IMDb beoordeling: 5,4 (3.278)

Gesproken taal: Engels en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Watcher

Een jong koppel koopt hun droomhuis. Althans, dat denken ze. Het huis heeft echter een verschrikkelijke geschiedenis en het koppel is hiervan niet op de hoogte. Al snel doen de twee de ontdekking dat zij niet alleen zijn in het huis. Iets of iemand is aanwezig in het huis en is vastbesloten het koppel weg te jagen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2630 stemmen

Ik verwachtte na een kwartiertje dat dit weer zo'n standaard thrillertje zou worden. Beetje haunted house shit. Het begon allemaal ook erg tam. Maar na een halfuurtje komt er wat meer snelheid in, en volgen de spannende scènes elkaar in rap tempo aan. Wat kan een film enorm omslaan. Een volbloed horror is het absoluut niet, meer een thriller met sterke horrorelementen. Enkele wendingen houden het verhaal nog meer draaiende. Op basis van het eerste deel had de film 2* gekregen, maar het tweede deel was spectaculair.

Ik ben wel fan. Dikke 3,5*.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Fijn.

In het begin lijkt het inderdaad wat richting haunted house te gaan, maar wie goed oplet tijdens de eerste scenes weet dat het nooit zover zal komen, de film hint al in welke richting hij na een klein half uurtje zal evolueren.

Rothmaier zet een fijn sfeertje neer. Kalm en gecontroleerd camera werk, een brommende soundtrack en zonder echte jump scares, maar wel kleine momentjes die mondjesmaat de spanning verhogen. De raaf komt al redelijk snel in beeld, maar wordt effectief ingezet zonder al te veel weg te geven.

De twist op het einde is er amper ééntje, de film is ook net iets te expliciet in het uit de doeken doen van het gehele plot, maar qua sfeer blijft het sterk, waardoor het einde nooit echt flauw of makkelijk aanvoelt. Misschien nog wel het sterktste punt van deze film: dat de spanning nooit echt afneemt.

Best mooi in elkaar gezet. Balanceert mooi op het randje van thriller en horror en wordt behoorlijk strak uitgewerkt. Puur genrewerk dat wel, zonder écht opvallende elementen, maar liefhebbers van dit soort films hebben volgens mij weinig te klagen.

3.5*


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Zo mooi was dat huis nou ook weer niet.

De beweegredenen van Jeanne om persé in dat huis te willen wonen komen mij dan ook vreemd over.
Nietemin bleef het mysterie lange tijd mijn aandacht vasthouden dus is de film in die zin wel geslaagd. Dat dit op waar gebeurde feiten zou zijn gebaseerd, lees ik achteraf, geeft de film net dat beetje extra.
De duistere sombere setting werkt wel heel goed voor de spanningsopbouw.


avatar van DutchTakeshiro

DutchTakeshiro

  • 366 berichten
  • 2235 stemmen

Verrassend goede film. Eerste speelfilm van regisseur Ryan Rothmaier en meteen een succes. The Watcher is een eigenzinnige horror/thriller. In het begin bewandelt de film het pad van een cliché spookhuizen horror maar al vrij snel wordt duidelijk dat The Watcher een originele insteek heeft. De film lijdt enigszins onder het feit dat sommige gebeurtenissen in de film onlogisch zijn en niet worden uitgelegd.

De sfeer van de film is geweldig en dat is vooral te danken aan de shots. Naar mijn mening heb ik ze zelden tot nooit zo gezien en het voegt heel veel toe aan de film. De film moet het niet van de schrikmomenten hebben. Gelukkig heeft de film dat ook niet nodig want het interessante verhaal, de sfeer en het acteerwerk zorgen voor voldoende horror momenten. De spanning zit er van begin tot eind in en neemt eigenlijk niet af.

The Watcher combineert op een fijne manier thriller met horrorelementen. Ik zou deze film ook zeker aanraden voor de doorgewinterde horror fan. Het is gewoon heel fijn om een film te zien in het genre die het anders doet dan het standaardwerk. Tel hierbij de geweldige plottwist op en je hebt een film die je nog wel even bij zal blijven (bij mij in ieder geval wel).

3,5*


avatar van KarinaMartina

KarinaMartina

  • 8 berichten
  • 8 stemmen

Ze hebben geprobeerd kijkers op t verkeerde been te zetten, hopend dat ze geschokt de aftiteling voorbij zien rollen, elkaar aankijken en "WTF!" roepen.

In de eerste 10 minuten dacht ik de clou te hebben gevonden en dat klopte uiteindelijk ook. Geen enge film, niet spannend, beetje zielig probeersel van een plottwist.

Sorry, maar voor mij een waste of time


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Tamelijk sfeervolle film binnen het genre. Er wordt nergens moeilijk gedaan over wat er eigenlijk aan de hand is binnen het verhaal. Jammer dat buiten Cahill de acteurs het niet helemaal weten te verkopen. Maakt het einde direct minder sterk.


avatar van marsie

marsie

  • 86 berichten
  • 294 stemmen

B-filmpje. Wordt nooit echt spannend. Verhaal gaat alle kanten op, het verhaal mist ook de logica.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

The Watcher

Matige horror/thriller. Het verhaal zit aardig in elkaar en de acteurs doen het goed, maar er is denk ik wat mis gegaan bij de uitwerking van dit alles. Want van spanning is eigenlijk geen sprake, en je moet van goeden huize komen om nog met wat origineels te komen als het aankomt op het 'haunted house' principe. Maar The Watcher is een inspiratieloos werkje met veel te weinig spanning, en een belachelijk einde.