• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.349 stemmen
Avatar
 
banner banner

El Esqueleto de la Señora Morales (1960)

Misdaad / Komedie | 92 minuten
3,50 22 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: Skeleton of Mrs. Morales

Oorsprong: Mexico

Geregisseerd door: Rogelio A. González

Met onder meer: Arturo de Córdova, Amparo Rivelles en Elda Peralta

IMDb beoordeling: 7,7 (2.573)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot El Esqueleto de la Señora Morales

Dr. Morales is een taxidermist, dus opzetter van dieren, die rust vindt in zijn werk. Dit aangezien hij al 20 jaar is getrouwd met een vreselijke echtgenote die hem het leven zuur maakt. Vooral zijn beroep moet het ontgelden en de laatste druppel brengt Morales er toe zijn vrouw te vermoorden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Werd door de film buffs uitgeroepen tot 18 na beste Mexicaanse film aller tijden en tot beste Mexicaanse zwarte komedie aller tijden, volgens sommigen trouwens de enige echte Mexicaanse zwarte komedie aller tijden.

Doet in zijn cynisme ook weinig Mexicaans aan , niet vreemd want het scenario werd geschreven door de legendarische Bunuel medewerker Alcoriza , een Spanjool, gebaseerd op het verhaal the mystery of Islington van Arthur Machen, die zich op zijn beurt liet inspireren door de casus dr. Crippen.

Doet eerder denken aan een verfilmd stuk eigenlijk, bijna alle scènes spelen binnenskamers en er is overvloedige dialoog, wat de mythische De Cordova- die ook al met Bunuel en Alcoriza samenwerkte in el- alle gelegenheid geeft om te excelleren in wat door de film buffs wordt beschouwd als een van de beste Mexicaanse acteerprestaties aller tijden.

Hij heeft als antagoniste de MILFY Rivelles, een hysterische bigotte kwezel die helaas - wellicht door erfelijke syfilis, zo wordt gesuggereerd- een botmisvorming heeft aan haar rechterknie en daarom het huwelijksleven van De Cordova tot een hel maakt, hem sex weigert en zijn geld jat .

Een intellectueel zou er misogyn, melancholisch en impotent van worden, de brave meneer Morales echter niet , hij besluit simpelweg dat het na 15- en niet 20- jaar welletjes is geweest en dat het tijd is voor de perfecte misdaad..

Hoe dit alles in zijn werk gaat zal niet verrassen, alleen al vanwege de titel en de aangeduide professie van Morales, zie DVD hoes verder.

Er zitten wat vleugjes horror in, en zelfs wat gore met de held die we zien snijden in een echt dierenkadaver, terwijl zo'n taxidermisten kabinet vol skeletten en dooie beesten vanzelf lugubere associaties oproept.

Hoewel deze fel anti-klerikale alla Bunuel film- zie ook de figuur van de pastoor- vrij ver gaat voor een Mexicaanse film uit 60, waren Gonzales en Alcoriza wel zo prudent om een moraalconforme coda( niet overdreven trouwens) toe te voegen.

Visueel/cinematografisch is het niet heel bijzonder, vooral die gekke wide angles vallen nogal op.

De score doet sterk aan jaren 50 horror pulp denken, catchy met de onvermijdelijke zingende zaag effecten.

Deze klassieker is meermaals op DVD uitgebracht, ook met Engelse onderschriften. Er is geen enkele versie bij mijn weten die langer dan 83 minuten duurt.


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

wat een fijne tips weet je toch weer aan te geven pippo!!

het is dat mijn kijk-wensen-lijst momenteel al helemaal vol zit tot waarschijnlijk richting het einde van dit jaar (300+ titels met daarnaast nog veel in de bios) en heb even geen ruimte in mijn hoofd voor de Mexicaanse cinema, maar ik lees je stukjes met plezier


Sènks .


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Verkozenen tot een van de Beste Mexicaanse Films aller tijden, en Del Toro recommended, wat misschien niet heel erg verrast. Skeleton of Mrs. Morales is meer een donker komisch crimedrama dan een horrorfilm, maar het verhaal hoe een man besluit na een lang hels huwelijk zijn vrouw om te brengen, is vakkundig verfilmd, zij het iets traag. Een mooie restauratie van het contrastrijke zwart wit waarin het gefilmd is. Qua denkbeelden bepaald geen moderne film overigens, maar daar doe je weinig aan

3,5*