• 15.786 nieuwsartikelen
  • 178.145 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.194 acteurs
  • 199.044 gebruikers
  • 9.373.642 stemmen
Avatar
 
banner banner

El Inquilino (1957)

Drama | 95 minuten
3,00 1 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: The Tenant

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: José Antonio Nieves Conde

Met onder meer: Fernando Fernán Gómez, María Rosa Salgado en José Marco Davó

IMDb beoordeling: 7,1 (173)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot El Inquilino

Evaristo en Marta zijn gehuwd en wonen met hun vier kinderen in een bescheiden woning in Madrid. Op een dag krijgen ze het nieuws te horen dat hun huis zal gesloopt worden. Ze hebben zelf niet veel centen en gaan wanhopig op zoek naar een nieuw onderdak.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Aardige film over de behoefte aan goedkope woningen en speculatie in Spanje in de jaren '50 en de problemen die dat voor 'de gewone man' opleverde. Het thema is zeer actueel aangezien Spanje de laatste jaren opnieuw de dupe is geweest van huizenprijzen die in geen verhouding tot de inkomsten van de mensen stonden.

Destijds lag de censuur dwars, vooral de kerk, en moest de film enkele scènes schrappen, met teksten als "speculeren over woningen is een strafbare daad", "wij armen moeten elkaar helpen" en "een eigen woning vormt de basis voor het gezin". Kennelijk was de katholieke kerk het daar niet zo mee eens. Het duurde 7 jaar voordat de censuurcommissie klaar was met schrappen en wijzigen en de bewerkte film de bioscopen mocht bereiken. Inmiddels zijn de twee versies te bekijken, de gecensureerde, met verplichte happy end, en het origineel.

Inhoudelijk gaat El Pisito (1959) ook over hetzelfde thema. Indirect komt het ook in (het veel betere) El Verdugo (1963) aan bod. Van deze regisseur is Surcos (1951) misschien wel zijn bekendste film, samen met Los Peces Rojos (1955) worden die twee films als de beste films gezien die hij geregisseerd heeft.