• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.379 stemmen
Avatar
 
banner banner

Man of Aran (1934)

Documentaire | 76 minuten
3,39 32 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 76 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Robert J. Flaherty

Met onder meer: Colman 'Tiger' King, Maggie Dirrane en Michael Dirrane

IMDb beoordeling: 7,1 (2.457)

Gesproken taal: Iers en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Man of Aran

Wereldberoemde documentaire die een beeld tracht te geven van het harde dagelijkse leven van een groep vissers en hun familie op een eiland voor de kust van Ierland. Veel inzicht in de relatie tussen de mens en de zee.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46687 berichten
  • 8844 stemmen

Ik werd moe van het kijken alleen al naar het dagelijkse leven van deze mensen. Ze leiden zo'n primitief en zwaar bestaan dat je je afvraagt waarom ze in hemelsnaam geen dorp of stadje opzoeken om wat normaler te leven.

Aan de andere kant stelt de film min of meer dat dit de prijs is om in totale vrijheid van de rest van de maatschappij te kunnen leven, wat dan op zich wel weer interessant is.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Wederom een interessante geënsceneerde documentaire van Flaherty. Ben na Nanook of the North altijd erg benieuwd geweest naar zijn verdere werk.

Man of Aran is speelt zich net iets dichter bij huis af, maar desalniettemin leven de mensen in een bijna totaal andere tijdsgeest. Op momenten echt meeslepend en soms wat knullig, maar bovenal fascinerend als tijdsstempel. Geloof wel dat je op voorhand interesse moet hebben in dit soort 'antropologische films', wil dit je kunnen smaken.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Toen ik het zag had ik het niet door, maar de scene waarin dat jongetje een rots afdaalt en ineens oog in oog komt met een soort haai heeft enorm veel indruk gemaakt. Behoort tot de top van mens vs. dier (zo ook een scene met een tijger in Sud Pralad).