• 15.740 nieuwsartikelen
  • 177.896 films
  • 12.200 series
  • 33.968 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.889 stemmen
Avatar
 
banner banner

Girolimoni, il Mostro di Roma (1972)

Drama / Komedie | 98 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: The Assassin of Rome

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Damiano Damiani

Met onder meer: Nino Manfredi, Gabriele Lavia en Orso Maria Guerrini

IMDb beoordeling: 7,3 (342)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Girolimoni, il Mostro di Roma

Terwijl het fascisme in 1927 Italië rust en orde heeft beloofd, heerst in Rome paniek door een serie lustmoorden op jonge meisjes. Mussolini zelf verordent dat de dader tot elke prijs gevangen moet worden en de arrestatie van een verdachte krijgt dan ook enorme publiciteit. De man blijkt onschuldig, maar de pers krijgt daarover een publikatieverbod om het vertrouwen in het gezag niet te ondermijnen.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Komedie is een wat zwaar woord voor deze wrange satire, die net als el verdugo met dezelfde Manfredi eigenlijk een anti-doodstraf manifest is, en tevens een waarschuwing voor mob rule/lynchjustitie .

Waarbij uiteraard de link met het fasjisme wordt gelegd, vrij logisch aangezien de film is gebaseerd op ware feiten uit de jaren 20. Overigens meent de film de ware identiteit van de seriemoordenaar te kennen, al is deze officieel nooit opgehelderd.

Het komische zit hem vooral in de groteske situatie van iemand die allang is vrijgesproken maar nog als "monster" wordt aangesproken, zelfs door mensen die weten dat hij onschuldig is.En in de buitenissige naam Girolimoni, natuurlijk.

Wederom een goede score van Ortolani.