• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.080 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.354 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Nacht van de Wilde Ezels (1990)

Drama | 102 minuten
1,80 20 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titel: The Night of the Wild Donkeys

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Pim de la Parra

Met onder meer: Pim de la Parra, Camilla Braaksma en Liz Snoyink

IMDb beoordeling: 5,3 (47)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 9 februari 1990

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Nacht van de Wilde Ezels

Filmregisseur Waldo van Romondt stuit op vele problemen bij het maken van zijn speelfilm. De actrice Carmen, die hij dolgraag als hoofdrolspeelster wil, heeft nog steeds niet toegezegd. De Duitse co-producent (de kleinzoon van Fritz Lang) wordt ongeduldig en stelt eisen. Ook Waldo's privéleven ligt overhoop. Zelf woont hij in een tentje op zolder, terwijl zijn vrouw Joanna bezig is te verhuizen naar een nieuw appartement waar ze een psychiatrische praktijk heeft. De spanningen reageert ze af op haar patiënten. Bovendien is er nog steeds geen geld. Ondanks Waldo's optimisme blijkt de toestand onhoudbaar.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Waldo van Romondt

Joanna van Romondt

Carmen Helman

Patrick Delprado

Jack de Boer

Mathilde Vanessen

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eternal dark

eternal dark

  • 31 berichten
  • 27 stemmen

magere film van pim de la parra.


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Niet om door te komen.


avatar van Kessels

Kessels

  • 43 berichten
  • 248 stemmen

Veel leuker dan ik had verwacht. Heel vermakelijk en met een flinke dosis humor en zelfspot. Geeft een leuk kijkje in de keuken van de filmwereld, althans zoals Pim de la Parra het ons wil laten zien.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5309 stemmen

hugohei schreef:

Niet om door te komen.

Inderdaad. Echt ontzettend saai, en door het beroerde geluid ook nog heel slecht te volgen. Verschrikkelijk. 1*


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Nu zouden we zeggen reality tv of docu soap, maar toen bestond het woord nog niet eens. Erg saai allemaal.


avatar van Earth

Earth

  • 862 berichten
  • 375 stemmen

Ook hier is niets mee te beginnen. Dat de acteurs zich hier voor lenen.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Als ik het plot alhier teruglees, zie ik het woord 'moeizame' maar liefst twee keer staan. En derde mag gerust geplaatst worden voor het woord 'satire'. Vreselijk. Pim de la Parra mag dan wel hard schreeuwen over artistieke vrijheden, maar dit is talentloze troep. Verschrikkelijke 'humor', met een kleinzoon van Fritz Lang die produceert. Het ergste is nog wel Pim de la Parra himself die de rol van de regisseur op zich neemt. Acteren is niet aan hem besteed, afschuwelijk, met als dieptepunt dat we hem ook nog in z'n nakie zien rondhuppelen (en wordt opgetild door de hoofdactrice).

Het is zoeken naar pluspunten in deze film met een vreselijk script, slecht geluid en irritant aanwezige jazz-muziek. Het camerawerk levert her en der (zeker in de zwart-wit-scenes) mooie plaatjes op. Geschoten door niemand minder dan een regisseur die wel talent heeft, de Argentijnse Nederlander / Nederlandse Argentijn, Alejandro Agresti.

Een parodie op een satire leek het haast wel. 1*


avatar van Neelix

Neelix

  • 12 berichten
  • 46 stemmen

Ik ben het volledig eens met het voorgaande commentaar.

Een zeer zwakke film wat mij betreft die ik met moeite heb kunnen afkijken. 1*


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Grootste excuus is dat het zich hier handelt om een 'minimal movie'. Iets wat de platzakke De la Parra maar heeft uitgevonden of zo in de eighties. Films draaien met een zeer klein budget, veelal met een los script, in een aantal dagen. Het leverde met De Nacht van de Wilde Ezels niet iets interessants / spectaculairs op.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

wat een onzettende leuke titel!

(heb de film niet gezien, I know, het is offtopic, ecxuus)


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Sympathiek allemaal met De la Parra en zijn geleur en de verhalen, maar dit is een gewoon een erg vervelende film.


avatar van vinnie2000

vinnie2000

  • 74 berichten
  • 87 stemmen

ik vind dit eigenlijk een hele geslaagde film op een of andere manier. raar maar waar!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5309 stemmen

Vreselijke film, maar op de een of andere manier toch een film waar ik om de zoveel tijd zin heb om met een half oog te kijken. Vandaar toch een ruime verhoging van 0,5* naar 2,0*.