

L.A. Takedown (1989)
Genre: Misdaad
Speelduur: 92 minuten
Alternatieve titel: Made in L.A.
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Mann
Met onder meer: Scott Plank, Alex McArthur en Michael Rooker
IMDb beoordeling:
6,0 (2.487)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot L.A. Takedown
"If you thought Miami was rough, you haven't worked the streets of L.A."
Het verhaal van een groep gehaaide overvallers achtervolgd door een politieman die geobsedeerd is door de leider van de bende. Hij besteed al zijn tijd, kracht en intelligentie om hen te pakken te krijgen.
Externe links
Acteurs en actrices
Vincent Hanna
Patrick McLaren
Bosko
Lillian Hanna
Michael Cerrito
Lou Casals
Detective Arriaga
Eady
Bobby Schwartz
Mustafa Jackson
Video's en trailers
Reviews & comments

Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
overige info die kos er bij gaf

kos
-
- 45931 berichten
- 8380 stemmen
Heat is één van mijn favoriete films, en als je die een beetje kent is het erg leuk om deze te zien. Veel scenes zijn gewoon identiek, evenals de dialogen. Het ziet er alleen allemaal wat minder uit en het is niet zo gedetailleerd uitgewerkt.

soboer
-
- 359 berichten
- 293 stemmen
Deze wil ik nog graag een keer zien. Jammer dat je deze film nergens kan krijgen.

rolsnol
-
- 78 berichten
- 73 stemmen
Hij is stukken beter als heat omdat dit het originele script is en, betere muziek, betere film beelden en tja…... eigenlijk alles beter. Ik heb het origineel hier thuis liggen op vhs en op deze site staat niet de originele hoes, omdat heat toen nog lang niet gemaakt was.
Ik vind het ook jammer dat veel mensen heat hebben gezien en daarna la takedown omdat la takedown(made in la)het originele was.
Film heeft lekkere miami vice achtige zweer.
Deze film krijgt van mij 5 sterren omdat dit de echte michaell mann films zijn.

eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Begrijp hier even niet iets. Deze film is van 1989 lees ik, en Heat is van 1995. En er staat 'from the director of heat' srr kan ff ni volgen

sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Na het succes van heat hebben ze gewoon nieuwe cover gemaakt en dat erop gezet om de mensen te lokken.

seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
maar deze film beter noemen dan heat zoals rolsnol doet omdat deze film origineler zou zijn vind ik behoorlijk van de pot gerukt.
Heat neemt gewoon de goeie punten van deze film en perfectioneert ze.
Daarom ook staat Heat bekend als genreklassieker,en deze niet.
tis een kwaliteitsverschil

KristofBeckers
-
- 1733 berichten
- 3568 stemmen
Wat Hitchcock in 56 deed met The Man who knew too much was niet echt een must want zijn origineel was ook al prachtig maar ik denk dat we Mann wel erg dankbaar mogen zijn dat hij zijn LA Takedown opnieuw maakte.
Dit is zeker een film die je wel eens gezien mag hebben en een must voor wie een Heat-fan is maar het is duidelijk veel minder dan heat, het verhaal is veel minder uitgewerkt de mooie breedbeelden zijn weg de kleuren zijn minder de acteerprestaties het geluid maarja toch zit je daar dan nog met een zeer goed verhaal.
Het blijft mij wel een raadsel waarom Mann toen niet genoeg geld bij elkaar kreeg om dit een succes te maken, hij had toch vlak hiervoor Manhunter en Miami Vice gemaakt. Maar dan was het waarschijnlijk nog niet beter dan Heat en was er nooit een Heat gekomen maarja.
Ik miste heel zeker Al en Robert en de prachtige beelden. Dat het verhaal minder uitgewerkt is zeker niet het grootste struikelblok maar wel de amateuristsche manier waarop dit gemaakt is. De bankovervalscene vond ik wel weer iets hebben en was dan ook wel duidelijk het hoogtepunt in een voor de rest mindere film met wel een prachtige basis voor beter wat Mann gelukkig bewees in Heat.
Amateuristische film met sterk verhaal ik geef hem 3 sterren omdat ik gewoon teveel respect heb voor Heat en dit toch nog steeds aan zijn basis ligt.
http://www.ecranlarge.com/dvd_review-details-655.php
Dit is nog een leuke link naar een site waar beelden van beide films vergeleken worden.

dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4098 stemmen
De eerste onvoldoende voor Mann en dat vind ik erg jammer. Wat me het eerste opviel was de cheapness dat de film uitstraalde. Mann heeft hiervoor Manhunter gemaakt dus je zou denken dat ie wel wat geld zou hebben om de film er wat gelikter uit te laten zien. Wat een lelijk geschoten film zeg en dat is nou juist het sterkste punt van Mann. Alsof dat niet genoeg is zijn de acteerprestaties ook van erg laag niveau. Tuurlijk heb ik de hele tijd met het meesterlijke Heat in mijn hoofd de film gekeken maar dan nog, op zichzelf staand is dit echt niet meer waard dan 2*. Enkel en alleen interessant om te zien wat nou de inspiratie vormde voor het geniale Heat.

Diesel
-
- 9412 berichten
- 0 stemmen
Ben het eens met dutchtuga. Visueel is deze L.A. Takedown lang niet zo bijzonder als vele andere films van Mann en het acteerwerk is erg matig. Toch leuk om een keer gezien te hebben, vooral omdat Heat één van mijn favoriete films is. 2,5*

is just a joke
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
meer grappig dan misdaad heat is miljoenen keer beter

ghostman
-
- 5700 berichten
- 5 stemmen
Schitterende tv-productie van Mann . Misschien wel de beste tv-film ooit ! Dus misschien zelfs beter dan Krótki Film o Zabijaniu van Kieslowski , Padre Padrone van Taviani , La Prise de Pouvoir par Louis XIV van Rossellini , Le Testament du Docteur Cordelier van Renoir , The Jericho Mile van Mann etc. ...
Deze film is veel primitiever dan Heat . Vooral de actiescènes , de fotografie en de editing zijn zwaar inferieur aan die van de genoemde film . Echter , deze film is veel korter , sfeervoller , vermakelijker en ook de cinematografie vind ik hier veel interessanter . De cinematografie vertoont heel erg veel gelijkenissen met de latere films van Mann , maar dan zonder ( veel ) hand-held . O ja , de soundtrack is fantastisch !
Voor mijn gevoel is L.A. Takedown 'meer' Michael Mann-film dan Heat . Ik ben vooral 'gepakt' door de sfeer en die straalt enorm veel Michael Mann-coolness uit !
P.S. De vrouwen in deze film kunnen niet acteren ...

zombie
-
- 987 berichten
- 6070 stemmen
Nou, dat was behoorlijk vreemd...een film die je op voorhand mee kan praten. Ik heb Heat inmiddels al een x aantal keer gezien, dus deze kladversie had weinig verrassingen voor mij in petto. Bovendien mist deze tv-film de prachtige sfeer, zoals bijvoorbeeld Thief heeft (één van mijn persoonlijke favorieten van Mann). Neem daarbij een cast gelijkwaardig aan Melrose Place en je hebt toch een beetje een teleurstelling te pakken.

scorsese
-
- 11576 berichten
- 10067 stemmen
Goeie film waarin een groep professionele criminelen in de gaten wordt gehouden door een gedreven rechercheur. Je zou deze tv-film een prima vingeroefening kunnen noemen van het zes jaar latere verschenen Heat van dezelfde regisseur. Hier en daar komt het qua sfeer in de buurt maar het is allemaal minder gewichtig (deels vanwege de kortere speelduur en ook zeker vanwege de cast). 3.5 sterren voor als je Heat hebt gezien, en anders 3.0.

wihu61
-
- 806 berichten
- 382 stemmen
Je kunt haast niet anders dan vergelijken natuurlijk, aangezien de verhaallijn nagenoeg gelijk is. Na eerst "Heat" gezien te hebben valt dit toch wat tegen. Vooral vanwege de cast met zijn hoge "Miami Vice" gehalte. Al Pacino was me (zoals wel vaker) óók een tikkeltje te "tough", maar dat werd ruimschoots goedgemaakt door de schitterende beelden en de lange tijdsduur, die voor een rustigere opbouw zorgde. Hier allemaal iets minder, maar ja, begrijpelijk natuurlijk, want ander budget. Ik vond de hele liefdesgeschiedenis nóg onwaarschijnlijker (en onnodiger) dan in Heat.

TronMan
-
- 319 berichten
- 503 stemmen
Jammer dat ze deze niet als ' bonus ' bij HEAT hebben toegevoegd. Heb hem via youtube wel eens helemaal gezien. Maar waarom is deze dan nooit op dvd uit gekomen hier in Nederland?

Left4Dead
-
- 3241 berichten
- 3691 stemmen
Heat is een verbeterde versie van deze prent, dat is wel duidelijk omschreven in deze wereld. Deze prent is niet slecht maar mist op momenten sterk acteerwerk, wel is ook duidelijk dat de cast van Heat en de regisseur geleerd hebben van L.A. Takedown. Goede punten en manieren van acteren zijn klakkeloos overgenomen en daarnaast zijn veel dingen aangepast tot verbetering. Zowel script als regie en het neerzetten van de personages.
Maar deze film is zeker niet slecht, mist gewoon op momenten overtuiging. Het verhaal is en blijft mooi. De uitdaging voor de bandiet met daarnaast de jacht van de politie, een mooi stuk kat en muisspel. Een verhaal dat potentie heeft, dat is met Heat gebleken, hier ligt het allemaal een beetje op de rug. De muziek onmiskenbaar voor Mann, de beelden en kleuren idem al is het matig uitgevoerd. Toch kan ik gemakkelijk zeggen dat het een prima prent is voor de tijd waaruit ze komt.
Een 6,5/10 hier een 3**.
Leuk om dit werk eens gezien te hebben, er heerst een kleine cultstatus om deze prent.
Prima kijkplezier met, voor mij, een paar bekende koppen uit een vervlogen tijd.

filmkul
-
- 1784 berichten
- 1817 stemmen
Eindelijk deze blauwdruk van Heat gezien. Op zich een aardige film maar lang niet het meesterwerk dat later hier uit voortgekomen is. L.A. Takedown is een vrij doorsnee film dat wat afgeraffeld uitgewerkt is. Er zitten een aantal geniale scènes in waar de hand van Mann goed in te herkennen is. Maar buiten dat is het erg standaard met daarbij ook nog eens matig acteerwerk. Verder ook weinig verrassingen wat ook mede te danken is aan Heat. Visueel, gezien het budget zeker niet slecht met Mann-achtige beelden. 3.0

Basto
-
- 9753 berichten
- 6737 stemmen
Tot een week geleden wist ik niet van het bestaan van deze film. Snel de dvd op de kop weten te tikken.
Maar goed, Heat is dus een remake.
Of was dit een vingeroefening? Het meest logisch is het om LA Takedown te beschouwen als een soort Miami Vice in LA. Cops & robbers….
Maar goed, het scenario en plot is grotendeels gelijk aan dat van Heat. In de 6 jaar die ertussen zaten, maakte Mann geen andere film. Ik vraag me af wanneer het idee van Heat ontstond. Was het voor, na of tijdens het maken hiervan dat Mann een ‘Deluxe’ versie op het ook had? Of kwam die wens van buiten af.
Anyway het verhaal is dus hetzelfde en dommige scenes zitten er een op een in. Maar met minder talent en minder productie value voor de camera. Af en toe komt het wat gehaast over. En tot slot, de dvd ziet er ook niet echt uit. Een beetje een morsige transfer.
Over een maand komt Heat uit op 4k. Daar kijk ik nu extra naar uit.
Dikke 3* voor een aardige politiethriller die met een betere transfer mogelijk hoger had gescoord.
Bovendien onderschrijft dit de door mij aangehangen stelling, dat een goed scenario niks voorstelt zonder de juiste visuele vertaalslag. Zelfs in handen van dezelfde regisseur.
Het laatste nieuws

Florence Pugh bekogeld tijdens bezoek aan conventie, Supernatural'-acteur overleeft zes hartaanvallen | MovieMeter Recap

HBO deelt nieuwe trailer voor vierde seizoen van hitserie 'True Detective' met Jodie Foster

Nicolas Cage wil stoppen met in films spelen: 'Misschien nog drie of vier en dan wil ik iets anders doen'

De tien best beoordeelde films van de jarige Jeff Bridges (74)
Bekijk ook

The Baby
Horror, 1973
6 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.