• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.349 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Dernier pour la Route (2009)

Drama | 107 minuten
3,08 6 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 107 minuten

Alternatieve titel: One for the Road

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Philippe Godeau

Met onder meer: François Cluzet, Mélanie Thierry en Michel Vuillermoz

IMDb beoordeling: 6,6 (586)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Dernier pour la Route

Hervé is de baas van een persagentschap. Op een dag neemt hij de moedige beslissing om te stoppen met drinken en de alcohol vaarwel te zeggen. Ver van alles weg en dankzij de hulp van anderen slaagt hij erin zijn verslaving de rug toe te keren en met een nieuw leven te beginnen. Een verfilming van het autobiografisch boek van Hervé Chabalier.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Film over alcoholverslaving met een sterke François Cluzet, ooit zelf verslaafd, in de hoofdrol. Ook de rest van de cast acteert goed in deze prent, sober opgebouwd, zonder gewelddadige scènes met overvloedig drankgebruik, maar waarin, als therapie, heel veel over de verslaving en de dramatische weerslag ervan op het sociaal en familiaal leven wordt gesproken en ervaringen uitgewisseld.

Best geslaagd.

Terloops : Voor "The lost Weekend" (1945), één van de eerste films die alcoholverslaving als een drama afschilderde, zouden alcoholproducenten in de States, miljoenen dollars hebben aangeboden om de film niet in circulatie te brengen.