• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.033 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.613 stemmen
Avatar
 
banner banner

Manatsu no Orion (2009)

Actie | 119 minuten
3,31 18 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 119 minuten

Alternatieve titels: Last Operations Under the Orion / Battle Under Orion

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Tetsuo Shinohara

Met onder meer: Keiko Kitagawa, Hiroshi Tamaki en Yoshikuni Dôchin

IMDb beoordeling: 6,2 (545)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Manatsu no Orion

Izumi (Keiko Kitagawa), een jonge vrouw uit een druilerig kuststadje krijgt een brief vanuit de Verenigde Staten. Deze is geschreven door een vrouw wiens grootvader commandant was van een slagschip tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zijn schip vocht 64 jaar daarvoor een slag uit met een Japanse onderzeeboot onder bevel van Kuramoto (Hiroshi Tamaki). Izumi wil meer weten over de slag en de hoofdpersonen daarin. Ze gaat op onderzoek uit.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Takaaki Kuramoto

Shiduko Arisawa / Izumi Kuramoto

Makoto Tsubokawa

Hiroshi Nakatsu

Hakime Touyama

Yoshihiko Arisawa

Shinta Hayakawa

Takao Arima

American Soldier

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1905 stemmen

Aan de trailer te zien kon dit wel eens een spannend filmpje zijn.

Vanavond maar een poging wagen


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1905 stemmen

Wel aardig...

Afgaande op de filmomschrijving zou je misschien denken dat het een melig verhaal is over een kleindochter die alles te weten wil komen over opa, maar maak je geen zorgen

Die beginscene duurt maar even en daarna zit je vrijwel continu op (en onder) zee en beleef je de strijd tussen de Japanse onderzeeër en een Amerikaans schip dat er jacht op maakt.

Een duikboot is natuurlijk een mooie gelegenheid om voor beklemmende scenes te zorgen. Daar zaten er dan ook wel een paar van in maar het haalt zeker niet het niveau van "Das Boot".

Ik ging ook niet zo met de bemanning meeleven als bij die film.

De special effect's vallen hier & daar een beetje tegen voor deze tijd en het acteerwerk van die Amerikanen was ook niet al te best. De Japanners daarintegen vond ik wel goed acteren.

Ook kent de film een paar mooie, tactische scenes tussen de 2 rivaliserende kapiteins van beide schepen. Dat zorgt wel voor een aangename spanning. Ook de momenten waar de duikboot de klappen van dieptebommen op moet zien te vangen zijn spannend.

Leuk om een keer gezien te hebben, maar het is geen film die mij lang bij zal blijven. Hij viel mij achteraf een klein beetje tegen.

3,0*


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8280 stemmen

Typisch Japanse oorlogstearjerker. Stijgt niet boven de middelmaat uit, maar gelukkig is de Japanse middelmaat altijd nog wel een dikke voldoende waard.

Duitse onderzeeërs, Amerikaanse onderzeeërs en Russische onderzeeërs had ik allemaal al eens in films gezien, dus de Japanse onderzeeër was dan weer eens wat anders. Zo was ik bijvoorbeeld het bestaan en gebruik van de Kaiten (bemande zelfmoordtorpedo's) alweer vergeten.

Wel aardig , maar kan inderdaad de vergelijing met 'Das Boot' lang niet aan. Veel te braaf allemaal hier!


avatar van vluchtheuvel

vluchtheuvel

  • 29 berichten
  • 42 stemmen

Ik vind dit een film die in de topklasse hoort , gelijk aan Das Boot een super film


avatar van bsidefan

bsidefan

  • 3 berichten
  • 12 stemmen

Gisteren gekeken,en wist niet echt wat te verwachten,maar is gewoon een goede film die je eigenlijk de hele 2 uur lang boeit.

Misschien niet de spannendste of heftigste film van allemaal,maar juist de het verhaal en idee achter de film maakt het een boeiende film.

Inderdaad had het Amerikaanse acteerwerk wat beter gekund,maar is totaal geen storende factor of iets dergelijks.

Al met al vind ik het een 4.5 waard.

Zeker een aanrader om een keer op je gemak voor te gaan zitten en in alle rust te bekijken


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Ugh.

Shinohara is een rare regisseur. Maakt soms mooie tot écht mooie films, maar z'n recenter werk is vaak niet om aan te zien. Zo ook deze film, melige drab die vaak het aankijken niet waard is.

De film kent eigenlijk maar twee goeie scenes. De twee hoofdmanoeuvers zijn best oké. Een beetje onnozel ingeleid misschien (hoe de kapiteit aan z'n ideeën komt is redelijk belachelijk en theatraal), maar de scenes zelf zijn best spannend.

Alles wat daarrond gezemeld wordt is vreselijk. Een dik aangezette soundtrack, slecht acteerwerk en brakke special effects. Volgens mij werd er voor elke ontploffing van een depth charge dezelfde lelijke animatie gebruikt. Had toch wat beter gemogen. Verder is het omkaderend verhaaltje ook aardig melig.

Mnee, geen idee waarom men hier zo mild is voor deze film (en daartegenover vaak zo kritisch tegenover andere Japanse films). Een slechte Hollywood rip-off, meer kan ik er niet van maken.

Het enige wat de film nog enigszins redt zijn twee uitgebreide aanvalsmanouvers.

1.5*