• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.880 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.942 gebruikers
  • 9.369.514 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hilde (2009)

Biografie / Muziek | 136 minuten
3,51 49 stemmen

Genre: Biografie / Muziek

Speelduur: 136 minuten

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Kai Wessel

Met onder meer: Heike Makatsch, Dan Stevens en Johanna Gastdorf

IMDb beoordeling: 6,7 (844)

Gesproken taal: Duits

Releasedatum: 5 november 2009

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hilde

Biopic over de befaamde, controversiële Duitse zangeres en actrice Hildegard Knef. Ze hield van een Nazi en trouwde een Jood, vocht voor haar leven in een vernietigd Berlijn en was kind aan huis op Park Avenue. Het Duitse publiek vereerde en verachtte haar, maar haar biografie werd het best verkopende naoorlogse boek ooit. Haar concerten waren legendarisch.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hildegard Knef

David Cameron

Erich Pommer

Ricci Blum

Ewald von Demandowsky

Boleslaw Barlog

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van benthe

benthe

  • 470 berichten
  • 267 stemmen

YouTube - Hildegard Knef - HILDE - Trailer (Kinostart 12.03.09)

Trailer. Ben benieuwd.. Eindelijk weer is een film over de WOII in het Duits!


avatar van bralbal

bralbal

  • 18 berichten
  • 38 stemmen

Prachtige, stemmige film. Maar een 5 gegeven om de onzinnige stem van 0,5 te compenseren. In realiteit zou ik 3½ geven voor dit mooie werkje.


avatar van Zobor

Zobor

  • 153 berichten
  • 956 stemmen

Voor het beeld van de Tweede Wereldoorlog heeft Wessel die Flucht gebruikt om het verhaal enigszins in te kleuren. Sommige elementen vond ik wel goed zoals de inzet van de Stalinorgels als geluidsdecor en de wisselende kamerintererieurs naarmate de tijd verstrijkt.

Interessant dat Wessel een aantal belangrijke gebeurtenissen neemt om het verhaal over Hildegard uit te werken. Hij slaagt er m.i. niet in om een duidelijke link te leggen tussen die gebeurtenissen: WO2, holocaust, Berlijnse muur, en het leven van Hildegard. Halverwege zakt de film werkelijk volledig in en wordt de resterende tijd gevuld met een zoveelste relatie die ze had inclusief veel roken en hangen op bed. Wat overblijft is het beeld van een egocentrische actrice, altijd op zoek naar zichzelf. De verklaring daarvoor, namelijk: "de muur loopt ook door mij heen" is niet afdoende om haar gedrag te rechtvaardigen. Daarnaast had ik graag willen zien waarom het Duitse volk zo weg van haar was. Vanwege haar aanwezigheid op Broadway en Hollywood? Of omdat ze het archetype van de individualistische naoorlogse Duitser was?


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5112 stemmen

Hier ben ik toch wel benieuwd naar, ondanks de negatieve kanttekeningen die ik hier lees.

(Op IMDB voornamelijk veel lof)

Kneff vond ik altijd een intrigerende persoonlijkheid.

Ongelooflijk die gelijkenis van Heike Makatsch en Kneff.

De trailer ziet er goed uit.


avatar van Nelusje

Nelusje

  • 225 berichten
  • 2228 stemmen

Heel indrukwekkend verhaal van een vrouw, waar ik zelf nog nooit van gehoord had. Hij duurde wel wat lang, waardoor hij soms wat langdradig aanvoelde...


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23430 berichten
  • 76914 stemmen

Heike Makatsch speelt een fantastische Hildegard Knef en de film is een klein juweel ik heb bijna alle films van Hildegard Knef gezien en veel over haar gelezen en gezien en ik moet zeggen deze film komt zeer dicht bij de realliteit een aanrader over het leven van deze bijzondere vrouw.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Totaal geen aanbidster van Hilde-Knef.

Had me bij het begin voorgenomen gelijk als het een zang film is draai ik hem door.

Moet toegeven ik had me goed vergist, Kai Wessel regisseert hier een pracht van een biografie,met schitterende beelden van Berlin in en na de oorlog ,perfect realistisch. weergegeven.

Heike Makatsch in een prachtrol,geweldige sound boeiende film die ik niet zou willen missen, genoten tot de laatste beelden.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Biografieën, dat zijn de filmen waar ik het meest van hou.

Maar niet alle biografische filmen zijn daarom goed, maar deze is er eentje om 'U' tegen te zeggen.

Hildegard Knef kende ik wel, van naam, maar niet haar carrière, en al zeker niet haar levensverhaal.

Deze film maakt heel wat duidelijk en het is wel een strijd geweest die Hildegard Knef heeft moeten meemaken, letterlijk en figuurlijk.

Vooral tijdens het nazibewind heeft ze een indrukwekkende levensloop achter de rug, maar ook de jaren erna liep haar leven niet altijd over rozen.

Een vergelijking maken met andere filmen is praktisch onmogelijk, al komt La Môme, van die andere legendarische zangeres, wel heel dicht in de buurt.

Ik heb de film geleend, maar hij is zo prachtig dat hij nu op mijn verlanglijst komt, hopelijk verschijnt ie snel op een BD schijfje.

Een aanrader hoor deze film !!


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Mooi weergegeven preview Tarkus.

Ik was ook onder de indruk.


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5112 stemmen

En ik ben inmiddels overtuigd dat ik deze film niet mag missen, dat wordt dus kopen...


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Prachtige biografie, met een fabelachtige Heike Makatsch. Ze wás Hildegard Knef!


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

madmax1 schreef:

Mooi weergegeven preview Tarkus.

Dank U


avatar van Pirreke

Pirreke

  • 40 berichten
  • 41 stemmen

bralbal schreef:

Prachtige, stemmige film. Maar een 5 gegeven om de onzinnige stem van 0,5 te compenseren. In realiteit zou ik 3½ geven voor dit mooie werkje.

Zo denk ik er ook over


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5112 stemmen

Een film waarvan ik veel verwacht had en niet teleurgesteld in werd.

De gelijkenis van Heike Makatsch met Knef is treffend, en ze speelt de rol geweldig.

Zelfs de liedjes (hoewel dat een wat geringschattende benaming lijkt voor de zéér sterke teksten) zingt Makatsch zelf met veel inlevingsvermogen.

Toch konden die mij niet helemaal het gevoel geven dat ik krijg bij het beluisteren van de echte Knef, met haar doorrookte stem.

Makatsch zingt het net iets te gepolijst.

Maar dat is dan ook wel zo'n beetje het enige iets mindere punt van kritiek dat ik op deze film naar voren kan brengen.

Dat ik het toch aanhaal heeft voornamelijk te maken met mijn fascinatie voor die originele songs.

Wat de film laat zien zijn fragmenten uit het bewogen leven van een sterke en gedreven vrouw, die vaak tegen de woelige stroom in moest zwemmen, maar altijd boven water wist te blijven.

Dat ze daarbij soms ook over anderen heenstapte, om haar doel te bereiken, wordt niet verhuld.

De film is een weergave van delen uit Knef's autobiografie 'Der geschenkte Gaul' (' Een gegeven paard') zie ook: http://www.mastenbr.concepts-ict.nl/knef.htm

Voor mij was Knef een van de beste Duitse actrices, en de allerbeste chansonnière die dat land ooit voortbracht.

"De beste zangeres zonder stem" noemde Ella Fitzgerald haar ooit...

Want het was altijd meer ' voordracht' dan echt zingen, maar daarin was ze wel onovertroffen.

De vergelijking met Marlene Dietrich die wel eens vaker gemaakt werd gaat voor mij niet helemaal op.

Knef was oneindig veel beter, zeker voor wat de vertolking van liederen betreft.

Heel erg jammer dat ze door de tegenwerking (zeg maar gerust boycot) van vooral Amerikaanse filmproducenten niet echt tot ontplooiing op filmgebied is kunnen komen in dat land, en ook in andere landen doorgaans niet de rollen kreeg die ze verdiende.

'Hilde is een grote aanrader' !


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Tarkus schreef:

Ik heb de film geleend, maar hij is zo prachtig dat hij nu op mijn verlanglijst komt, hopelijk verschijnt ie snel op een BD schijfje.

HILDE is op Blu-ray (elders misschien goedkoper, zoals hier) en 1080i.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23430 berichten
  • 76914 stemmen

ZDF (Hilde, donderdag 29 december, 3:05 uur)


avatar van foskea

foskea

  • 10 berichten
  • 0 stemmen

Ik moet zeggen : ik was teleurgesteld. Heike Makatsch speelt voortreffelijk en de gelijkenis

met Hildegard is zeer treffend, maar de film is iets te plastic , te gemaakt. Haar stem is uiteraard ook niet zoals de stem van Hildegard, jammer! Ik hoef de film niet voor de tweede keer te zien.


avatar van Bibelonseberg

Bibelonseberg

  • 353 berichten
  • 564 stemmen

Bijzondere film over een bijzondere vrouw.

Ik wist niet dat ze zelfs -met Stahlhelm op en al- mee heeft gevochten

tegen de Russen op de puinhopen van een kapot geschoten Berlijn.

Wat een ongelooflijke sterke wil moet Hildegard hebben gehad ten tijde van de

oorlog en in de periode erna om zich keer op keer maar weer te moeten bewijzen.

De film zelf bracht dit alles goed in beeld. Erg goed gespeeld door Heike Makatsch.


avatar van scumfrog

scumfrog

  • 222 berichten
  • 2492 stemmen

jammer dat ze in drie verschillende shots, op drie verschillende locaties het zelfde rekwisiet gebruikte. een detail maar toch storend.en het maakt de film goedkoop.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Prima film over Hildegard Knef, die ik toch meer van naam ken, al wist ik verder wel dat het een actrice, zangeres was. Vrij lange film en de eerste helft had misschien wat korter gemogen, hoewel hij toch uitstekend begint, met verder toch schitterende opnamen van Berlijn, al ziet de hele film er wel verzorgd uit.

Als kritiek wordt o.a. gegeven het hak-op-tak dan wel oppervlakkig weergeven van Knef's carrière. Mij stoorde het eigenlijk niet.

In Hollywoodbiografieën werd aanvankelijk alles weer een beetje te mooi voorgesteld maar bij hedendaagse films als Ray en Walk the line, wordt mij toch te diep ingegaan op privétoestanden van een artiest. Nu krijgen we in deze film ook wel flink wat te zien van privé Hildegard maar er wordt niet lang stil gestaan bij één moment uit haar leven maar men gaat er vluchtig doorheen. Er zit dan ook een redelijk evenwicht in tussen artiest en privé en ook op een vrij neutrale manier.

Ik kan ook wel begrijpen dat mensen de draad kwijtraken, omdat er steeds nieuwe mensen voorgesteld worden, maar erg belangrijk lijkt me dat toch niet. Al vind ik dat Selznick prachtig wordt neergezet in deze film die verder toch vol zitten met dergelijke momenten en krijg je ook een overzicht van allerlei belangrijke personen in haar leven. Heike Makatsch zet een goede rol neer al is het acteerwerk van allen gewoon goed. De tweede helft vind ik eigenlijk interessanter. Maar heb na afloop toch een aardig beeld gekregen van Hildegard Knef en het lijkt me dat dat de bedoeling is van zo'n film als deze, weliswaar geen gemakkelijke maar toch ook wel dappere vrouw. 4.0.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

@Dick2008. Heb je ook al films gezien, waarin (de echte) Hildegard acteerde?


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Dogie Hogan schreef:

@Dick2008. Heb je ook al films gezien, waarin (de echte) Hildegard acteerde?

La Fille de Hambourg (1958)

Subway in the Sky (1959)


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

In de eerste plaats belichaamt Heike Makatsch Hildegard Knef (tegelijk onbeschaamd en kwetsbaar) op een overtuigende wijze. De oorlogsjaren zijn verreweg het meest interessant en fascinerend en blijven het meest hangen, daarna valt het verhaal een beetje als een plumpudding in elkaar. Dat komt vooral doordat de film de belangrijkste wapenfeiten uit de eerste veertig levensjaren aanroert; het bezwaar van een dergelijke biografische productie is dat het te fragmentarisch is. En op de vraag wie Hildegard Knef werkelijk was krijg je onvoldoende antwoord.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

gauke schreef:

En op de vraag wie Hildegard Knef werkelijk was krijg je onvoldoende antwoord.

Wat zou je dan nog meer willen weten?


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Mooi biopic!

Sag Mir Wo Die Bluhmen Sind op het eind was mooier geweest.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Ronduit slecht ! Saai, vervelend, langdradig en schets het beeld van een Duits burgertrutje, wat Hilde Knef in werkelijkheid absoluut niet was.

Een biografie waar heel wat zoete slagroom is doorgeklopt.


avatar van Robi

Robi

  • 2526 berichten
  • 2525 stemmen

Ik kom iedere week bij een oudere dame die vroeger een groot fan was van Hildegard Knef. Dus het leek me leuk om de film eens samen met haar te bekijken. Zij viel in slaap, maar ik heb hem wel uitgekeken. Ik wist niet zo veel van de zangeres, die dus ook zelfs filmster was daarvoor. En ik weet ook niet in hoeverre de film het realistische verhaal vertelt, maar ik vond het wel een boeiende film die ook prima geacteerd werd. Misschien wel wat aan de lange kant, en dat terwijl niet eens de hele complete carrière verfilmd werd.