• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.885 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.943 gebruikers
  • 9.369.537 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tempestad (2016)

Documentaire | 105 minuten
3,36 7 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Mexico

Geregisseerd door: Tatiana Huezo

Met onder meer: Miriam Carbajal en Adela Alvarado

IMDb beoordeling: 7,8 (999)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tempestad

Een groep onschuldige mensen -in Mexico “Pagadores” genoemd- wordt beschuldigd van mensensmokkel en gaat de gevangenis in. De autoriteiten stellen de mensen gerust door te beweren dat ze de georganiseerde misdaad een gevoelige klap hebben uitgedeeld. De reis in "Tempestad" gaat per bus van Matamoros tot Cancún, over een afstand van 2000 kilometer door een vaag en kaal gebied. Er zijn inspecties door gemaskerde, zwaar bewapende mannen: er heerst overal angst, in een land beheersd door een onzichtbare oorlog, waarvan de frontlinie ook onzichtbaar is. We horen de hoofdpersoon, maar zien die niet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Mexicaanse oscarinzending (niet geselecteerd), klinkt niet slecht.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Volgende week zondag eenmalig te zien in Lumière. Wie gaat er nog meer?


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Omdat Fogo (2012) zo goed beviel eerder op de avond, heb ik er gelijk nóg maar een Mexicaanse documentaire van een vrouwelijke regisseur achteraan geprogrammeerd. Net als Fogo is dit er een van de Cinema Tropical-lijst, en tevens de Mexicaanse inzending voor de Oscars twee jaar geleden. Die nominatieronde kwam Tempestad niet door, maar Tatiana Huezo werd in eigen land wel met een Ariel Award beloond voor beste regisseur.

Beeld en geluid in Tempestad horen niet bij elkaar, maar ergens toch ook weer wel. De Salvadoriaans-Mexicaanse filmmaker laat ons kennis maken met 2 vrouwen, wiens naam we nooit leren kennen, maar wiens levens onomkeerbaar geraakt zijn door de grootschalige problemen die de strijd tegen de Kartels met zich mee bracht; herinneringen gekenmerkt door geweld, gevangenschap, corruptie en bovenal angst.

Tempestad is pas Huezo’s tweede lange film, na El Lugar Mas Pequeño (2011). Ook haar debuut is schijnbaar de moeite, en net als deze film een document waarin herinnering en geweld een belangrijke rol spelen, als ik The Hollywood Reporter zo lees. In 2020 moet haar eerste fictieve film Noche de fuego uitkomen, waarbij ze de regel ‘blijf bij wat je kent’ niet vergeten lijkt te zijn.

3,5*