• 16.420 nieuwsartikelen
  • 180.212 films
  • 12.397 series
  • 34.340 seizoenen
  • 651.679 acteurs
  • 199.715 gebruikers
  • 9.421.613 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Grandes Personnes (2008)

Komedie | 84 minuten
2,79 24 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 84 minuten

Oorsprong: Frankrijk / Zweden

Geregisseerd door: Anne Novion

Met onder meer: Jean-Pierre Darroussin, Anaïs Demoustier en Judith Henry

IMDb beoordeling: 5,8 (676)

Gesproken taal: Engels, Frans en Zweeds

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Grandes Personnes

Elk jaar, op de verjaardag van zijn dochter Jeanne, neemt Albert haar mee naar een ander Europees land dat ze nog niet bezocht hebben. Wanneer ze zes jaar oud is geworden, heeft hij een Zweeds eilandje uitgekozen. Hij vertelt het meisje dat hij ervan overtuigd is dat zij er de verloren schat van een legendarische Viking zullen terugvinden. In het huisje dat hij gehuurd heeft, zijn blijkbaar nog twee andere personen aanwezig: Anika, de eigenares, en Christine, een Franse vriendin. En dit zorgt ervoor dat de oorspronkelijke plannen van de vader moeten wijken voor iets anders, waarmee zijn dochter helemaal niet gelukkig is.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5232 berichten
  • 7290 stemmen

En net voor de sneeuwstorm Nederland in z'n greep gaat krijgen nog even een Franse vakantiefilm over een vader en zijn 16-jarige dochter die met de zomervakantie naar Zweden gaan.

Vakantie lijkt niet erg voortvarend van start te gaan: huisje is dubbel geboekt en noodgedwongen wordt het samenleven met twee eveneens Franse vrouwen.

Dochter is net blijven zitten en krijgt wat last van vlinders in d'r buik en onderwijl jaagt pa met metaaldetector op een verborgen vikingschat.

Subtiele humor, vakantiegevoel (niet persé alleen de prettige kanten) in een uitermate fijne coming-of-age-film.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5618 berichten
  • 4269 stemmen

Gisteren de gelijknamige film uit 1961, vandaag deze. Dat de films niets met elkaar te maken hebben was al snel duidelijk, maar behalve dat ligt in deze de lat voor het ambitieniveau ook wel bepaald lager, dit is meer zo'n standaard Franse vakantieklucht met net een heel klein vleugje Bonjour Tristesse er door gehusseld om Anais Demoustier wat te doen te geven - maar veel te dun om de film tot iets anders dan een standaard Franse vakantieklucht te maken. Zo'n apparaat van een vader, het arme schaap. Voor een komedie is er veel te weinig te lachen, of je moet het tellen van plotholes hilarisch vinden - dan kom je aan handen en voeten te kort.