• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.044 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lonesome Cowboys (1968)

Western | 109 minuten
2,04 14 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 109 minuten

Alternatieve titels: Ramona and Julian / Andy Warhol's Lonesome Cowboys

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andy Warhol

Met onder meer: Viva, Tom Hompertz en Taylor Mead

IMDb beoordeling: 5,2 (615)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lonesome Cowboys

In het Wilde Westen komen Ramona Alvarez en haar verpleegster die altijd stoned is, vijf homoseksuele cowboys tegen. De zeven leden van de partij hebben een verlangen naar de knappe mannellijke rondtrekker. Uitzondering hierop is de transseksuele sheriff, die zich alleen maar met zijn kleding bezighoudt. Kokend van verlangen, verkrachten de cowboys Ramona, die regelmatig seks heeft met de rondtrekker en een zelfmoordpact met hem wil sluiten. De rondtrekker verweert zich tegen haar idee en rijdt de zonsondergang tegemoet met een andere man.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Uiteraard kun je deze film volledig neersabelen vanwege de technische onbeholpenheid, het gebrek aan acteertalent en het ontbreken van een scenario en een verhaalstructuur. Maar het is vanaf het begin duidelijk dat regisseur Andy Warhol bewust afstand nam van al die conventies en iets totaal anders wilde brengen. Bizarre jumpcuts, dialoog die midden in een zin wordt afgekapt, ruis in de microfoon, onverstaanbaar gebrabbel, acteurs die middenin een scène opeens uit hun rol vallen en weer terugkeren en volstrekt waanzinnige, duidelijk geïmproviseerde dialogen waar de cast volop om moet lachen. In een traditionele film zouden dat soort momenten nooit gebruikt worden, maar Warhol doet dat juist wel. Over de waarom-vraag kun je eindeloos discussiëren, maar het eindresultaat is hoe dan ook een allegaartje van losse ideetjes die in een nogal vrije vorm achter elkaar zijn geplakt. Duidelijk is in ieder geval dat de makers veel plezier hadden in het maken van de film, maar ook dat dit onvermijdelijk een wisselvallige filmervaring is geworden.