• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Jour de Gloire (1976)

Oorlog / Komedie | 94 minuten
2,95 11 stemmen

Genre: Oorlog / Komedie

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titels: The Day of Glory / Ein Priester, ein Panzer und ein Haufen Müder Landser

Oorsprong: Frankrijk / West-Duitsland

Geregisseerd door: Jacques Besnard

Met onder meer: Jean Lefebvre, Pierre Tornade en Darry Cowl

IMDb beoordeling: 5,4 (263)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Jour de Gloire

Op het einde van de Tweede Wereldoorlog neemt een peloton Duitse soldaten zijn intrek in een Frans plattelandsdorpje. De inwoners doen er alles aan om een laatste reactie van de bezetters te vermijden, maar wanneer op een dag een paar jongens spelen met een granaat en daarbij de naziluitenant doden, loopt alles uit de hand.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8430 stemmen

Jean Lefebvre, niet weg te denken Franse acteur in komedies uit die tijd, beleeft zijn jour de gloire, maar het kost hem heel wat moeite en beleeft hij dolle avonturen.
Best geslaagde komedie met grappige situaties rond het oorlogsgebeuren. De gags en de pittige dialogen volgen elkaar vlug op, zodat het filmpje blijft boeien en pretentieloos wegkijkt.
In een faze in het intrige wordt onze held door zijn medeburgers toch schroomloos naar het vuurpeloton gesolliciteerd.
Maar geen zorg, het glorierijk einde is nabij.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Hele fijne sfeer en opgenomen op prachtige locaties.

Jean Lefebvre vind ik een fijne acteur. Ik zie hem altijd graag in komedies.

De film is vermakelijk, maar het is wel erg flauwe humor. Ik miste net dat beetje geniale gekte dat Funès vaak wel brengt.

De finale is best groots en stelt niet teleur. Ruime 2,5*