• 158.149 films
  • 9.644 series
  • 28.789 seizoenen
  • 607.426 acteurs
  • 353.083 gebruikers
  • 8.846.234 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Stranger Wore a Gun (1953)

Western | 83 minuten
2,54 13 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 83 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: André De Toth

Met onder meer: Randolph Scott, Lee Marvin en Ernest Borgnine

IMDb beoordeling: 5,9 (1.345)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Stranger Wore a Gun

"THE SCREEN'S GREATEST OUTDOOR STAR"

Jeff Travis, een voormalig spion voor de Quantrill's Raiders tijdens de burgeroorlog, denkt dat hij een gezocht man is en vlucht naar Prescott Arizona. Daar ontmoet hij Jules Mourret, een oude kennis, die een grote goudroof beraamt. Jeff komt voor een dilemma te staan; ofwel meedoen aan de goudroof ofwel Mourret voor het gerecht brengen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 21912 berichten
  • 63172 stemmen

Gemiddelde western maar wel bijzonder door de heerlijke cast.


avatar van Barfly

Barfly

  • 1849 berichten
  • 1704 stemmen

Bij vlagen tenenkrommend, vooral het verhaal en de dialogen zijn af en toe redelijk stupide. Mager acteerwerk van Scott en Borgnine ook nog.

Het enige positieve waren Lee Marvin en een aantal goede bijrollen.

Vooruit, de finale was ook wel aardig in beeld gebracht.

Scott in een dubieuze rol dit keer, had best iets interessants kunnen krijgen, maar het hele verhaal beweegt zich voort op een vergelijkbare wijze als de motoriek van Scott in volle actie; behoorlijk houterig dus.

Alfonso Bedoya in de schurkenrol van Degas vormde het toppunt van de irritatie-berg.


avatar van Brix

Brix

  • 19153 berichten
  • 4605 stemmen

Pijnlijke over-acting van Alfonso Bedoya (Degas)en zijn kompaan Shorty (Joseph Vitale) kosten deze film helaas een halve ster van mijn waardering voor de film.

Bedoya kennen de meeste filmliefhebbers wel van zijn meest bekende rol ("Gold hat")in 'The Treasure of the Sierra Madre'.

Daarin blijft hij onvergetelijk.

Jammer dat hij hier blundert, hetgeen uiteraard ook deels de schuld van de regisseur is.

Andere minpunten zijn de over-duidelijke inzet van stunt doubles bij een vuistgevecht tussen Scott en Ernest Borgnine, en een aantal continuiteitsfoutjes.(waar was Scott's prachtige palomino paard ineens gebleven?)

Onnodige slordigheden voor een productie die verder toch aardig wat dollars gekost moet hebben, want de opzet is groter dan die van de meeste doorsnee westerns.

Oorspronkelijk was dit een 3D film.

Dat stelde in 1953 nog niet zoveel voor, maar leverde toch hier en daar een paar aardige shots op.

Er zijn vele prachtige wisselende locaties en decors, en de actiescènes (en dat zijn er een groot aantal) zijn uitstekend gefilmd.

Vooral de achtervolgingen door het altijd weer overweldigende Lone Pine gebied zijn spectaculair.

Ook de finale shoot-out is de moeite waard.

Wat hier heel goed werkt is de combinatie Scott met Claire Trevor, het ziet er uit als een perfecte match, ook wat leeftijden van de acteurs betreft.

Ik vind Scott hier heel aardig op dreef, en Trevor speelt haar rol prima.

Lee Marvin (Dan Kurth) is ook hier weer Scott's tegenstander, net als een jaar eerder in 'Hangman's Knot', maar daarin was zijn rol groter.

Zijn mede trawant Bull Slager (Ernest Borgnine) past perfect bij hem.

Lekkere onsympathieke rotkoppen allebei.

Zo hoort het.

Hun baas is Jules Mourret, gepeeld door George Macready, die ook al vaker samen met Scott te zien was.

Een veteraan acteur als Macready is deze rol toevertrouwd.

Een kleinere rol is er nog voor de bijzonder fraaie Joan Weldon (Shelby Conroy) een actrice met een vrij korte filmcarrière (1953-1958) die een jaar na deze film nog een keer samen met Scott te zien zou zijn in 'Riding Shotgun'.

Het zal weinigen opgevallen zijn neem ik aan, maar in piepkleine rolletjes zijn twee voormalige sterren uit de periode van de silent films te zien, Snub Pollard, die destijds een populaire komiek was, maar na zijn glanstijd, en met de opkomst van de geluidsfilm, genoegen moest nemen met bijrolletjes.

Western ster Jack Perrin, die in de tijd van de silents de hoofdrol speelde in talloze films, degradeerde vanaf het begin van de jaren dertig later ook naar kleine rollen.

Regisseur André de Toth maakte samen met Randolph Scott vijf westerns.

Deze is daarvan niet de minste.

Voor mij is de film zeker goed genoeg om over een tijdje nog eens te bekijken.

De DVD kwaliteit mag er ook zijn.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 2942 berichten
  • 1360 stemmen

Komt op blu-ray uit in Duitsland bij Koch.

DER SCHWEIGSAME FREMDE BLU-RAY - Film-Details - bluray-disc.de


avatar van ronnieboy

ronnieboy

  • 109 berichten
  • 42 stemmen

Prachtige BluRay uit Duitsland, alleen, waarom is deze film nu weer in "vierkant" beeldformaat

uitgebracht met brede zwarte balken links en rechts ? Dat ie niet "widescreen" is daar heb ik geen

moeite mee maar breng em dan uit in gewoon "vol" beeld formaat. Iedereen heeft toch een

breedbeeld TV thuis, als je een film restaureert, doe het dan goed. Echt waardeloos dit !