Genre: Drama / Horror
Speelduur: 93 minuten
Oorsprong:
Denemarken
Geregisseerd door: Christoffer Boe
Met onder meer: Nicolas Bro, Lene Maria Christensen en Karen Margrethe Bjerre
IMDb beoordeling:
6,4 (738)
Gesproken taal: Deens
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Offscreen
Wanneer het huwelijk tussen Lena Maria Christensen en Nicolas Bro op de klippen loopt, probeert Nicolas zijn huwelijk te redden door een autobiografische film te maken over hun liefdesverhaal. Hij leent een camera van vriend en regisseur Christoffer Boe, die hem adviseert zoveel mogelijk van zijn leven te filmen. Bro neemt dit wel erg letterlijk, tot ergernis van zijn vrouw die besluit te verhuizen naar een geheime locatie in Berlijn. Geobsedeerd door het verlangen om zijn film te vervolledigen huurt hij een actrice in om zijn vrouw Lene te spelen.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf
Lene's Mother
Zichzelf
Zichzelf
Assistant editor
Zichzelf
Zichzelf
Lene's New Boyfriend
Mathilde
Video's en trailers
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Bij Christoffer Boe:
Still + commentaar rond Boe's nieuwe film Offscreen. Ziet er machtig uit. Na Reconstruction wel erg benieuwd naar deze film.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Wat klinkt dat weer heerlijk he:

Zou dit trouwens subs hebben?
Alastor
-
- 2634 berichten
- 3018 stemmen
Nieuwste film van Christoffer Boe.
Officiële website: http://www.offscreen.dk/
NKyou
-
- 3081 berichten
- 747 stemmen
Lijkt me wel weer wat, ik kan niet zeggen dat ik al eerder zoiets heb gehoord. Net zoals in recontruction en allegro lijkt het verlangen weer centraal te staan. On(be)grijpbare liefde...???
Plankje
-
- 66 berichten
- 223 stemmen
Hele aparte film
met een toch wel onverwacht einde,
een heerlijke slachting.
Je moet er van houden, en dat doe ik wel een beetje.
Toch nog 3*
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Was hier ook al eens naar op zoek gegaan, valt redelijk weinig over te vinden.
In ieder geval met Boe ook een keer voor de camera en met Bro een keertje als hoofdrolspeler (al twee keer te zien in een opvallende bijrol in eerdere films).
Concept klinkt zoals steeds weer veelbelovend.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Is hier al ergens een DVD van?
Ja, hij ligt al bij Cd - wow voor 24 euro. Nogal prijzig dus. Deense uitgave met Engelse ondertiteling. Alleen dat laatste kun je `t beste altijd even navragen of dat ook daadwerkelijk het geval is.
Lijkt mij overigens wel een leuke film, vooral omdat hij nogal eens komedie als genre - aanduiding meekrijgt.
NKyou
-
- 3081 berichten
- 747 stemmen
Ongelooflijk, wat is Boe goed!!! Een schitterend spektakel met een glansrol van Nicolas Bro. Heb er op't moment haast geen woorden voor, behalve dat Boe weer een meesterwerkje aflevert.
Al zijn films gezien en allemaal zitten ze dicht tegen de 5* aan of hebben ze die. Dit is ook zeker een dikke 4,5*.
Prachtig hoe Boe tot nu toe al zijn films aan elkaar heeft weten te linken. Alex van reconstruction in Allegro in de Zone en Nicolas Bro zie je in offscreen in Allegro een scene spelen. Ben toch benieuwd hoe hij Nicloas Bro in deze rol weet te linken naar een andere film.
-EDIT- Interessant interview, met inderdaad een link naar een andere film:
News: Christoffer Boe Interview - twitchfilm.net
Weet iemand meer van Prediction?
De term 'On(be)grijpbare liefde' die ik al eerder noemde kon niet beter passen dan bij deze film.
Ik kan niet anders zeggen dan dat dit originele (?, ja toch...) concept meer dan geslaagd is. Het camerawerk is heerlijk en overtuigend. De emoties spatten van het scherm. Het acteerwerk is geweldig. Eigenlijk weet ik niet waarom hij nog geen 5* verdiend, evenals Allegro eigenlijk. Een herkijkbeurt van beiden gaat zeer binnenkort volgen en dat laatste halve sterretje moet er haast dan wel bijkomen.
Enne:
Dit klopt. Heb hem even van het net gehaald en zojuist besteld.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Ohjawel hoor, heb alleen niet altijd tijd daarvoor. Offscreen is de film waarin Boe de "reconstructie" het meest concreet naar voren laat komen en dat werkt voor mij nét ietsje minder. Neemt niet weg dat Offscreen wederom een zeer interessante film is. Boe krijgt naarmate de film vordert steeds meer trekjes van Noé. Het scheelt dan ook maar 1 letter en een streepje natuurlijk. Dat gegeven maakt de film een stuk rauwer en explicieter. Geen magie deze keer, maar een ruw portret. Een film waarin de hoofdrolspeler in werkelijk elke scène van de film zit, vraagt om een overtuigende acteerbom. Bro is die bom, en daarmee makkelijk de mannelijke tegenhanger van bijvoorbeeld Dern in Inland Empire.
Mooiste scène voor mij is als de ingehuurde actrice voor het eerst een gebeurtenis naspeelt samen met Bro. Direct voelt het levensecht en direct krijgt de reconstructie gestalte. Op de één of andere manier doet deze reconstructie méér pijn dan toen dezelfde gebeurtenis eerder op het doek verscheen, maar dan met Lene. Geweldig gedaan.
Laat 'Prediction' maar komen. En eh...
Fuck Boe 
Alwin_
-
- 104 berichten
- 522 stemmen
Erg interessante film.
Het begon leuk; je eigen liefdesleven filmen met een handycam. Naar mate dat een tijdje duurde vond ik het toch allemaal wat minder worden, en dacht bij mezelf; hier had meer in gezeten. Gelukkig herpakte de film zich op tijd, wat resulteert in een prima project.
3,5*
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Het lijkt wel alsof Boe mijn kritiek op Allegro gelezen heeft en dacht, ja, die jongen heeft gelijk, ik moet nu weer eens wat vernieuwends gaan maken in plaats van meer van hetzelfde
En dat Boe nog steeds vernieuwend kan zijn, laat hij met 'Offscreen' zeker zien. Dit keer zijn er dan ook een stuk minder overeenkomsten met z'n vorige werk, op het feit na dat het weer een epos over de liefde is en dan vooral over het verdwijnen daarvan.
Zoals hierboven al aangegeven, heeft Boe de perfecte acteur voor de hoofdrol weten te casten. Nicolas Bro, die kleine rolletjes vertolkte in Reconstruction en in Allergro, speelt hier de sterren van de hemel. ZEER overtuigend. Maar ook bijvoorbeeld die actrice die de hoofdrolspeler inhuurt om de rol van 'Lene' te spelen, mag van mij zo een oscar krijgen
Het is genieten van het acteerwerk in deze film, waarbij je al snel vergeet dat het uberhaupt een film is en je zo 'dicht' op het verhaal zit dat je al snel overspoeld wordt met een toch wat onbehaaglijk voyeuristisch gevoel 
Toch krijgt deze film niet de volle mep van me. Ik kon niet veel sympathie voor de hoofdrolspeler opbrengen, ik kon me maar moeilijk in zijn situatie inleven en dat is vooral in een film over de liefde toch jammer, want dan raakt het je allemaal een stuk minder en dat was dus ook het geval. Ook vond ik het allemaal een stuk minder filosofisch dan zijn vorige werk, het gaat wat minder diep.
'Offscreen' is dus mijn inziens vooral genieten van prachtige acteerprestaties in een geheel nieuw jasje.
Krappe 4 *
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Wist niet echt wat ik hier moest verwachten, toen ik de zaal instaptte. Vond Reconstruction erg sterk, omdat het constant de standaard filmconventies tarte.
Ook Offscreen doet dit, alleen op een net wat minder sterke manier dan Reconstruction dit deed. Ik was een beetje bang voor een Dogme-achtige film, maar daar is dit gelukkig net iets te gestileerd voor.
Toch gaat zo nu en dan het camerawerk een beetje op de zenuwen werken (in combinatie met de montage), maar de film kent gelukkig tal van unieke vondsten om telkens weer te blijven verbezen.
Erg sterk. 4*
Goto
-
- 1736 berichten
- 0 stemmen
Na gister Cloverfield te hebben gezien is dit weer een handheld film. Maar dan wel 1 die vooral op wicked realisme doelt.
De cinematografische pracht van Boe's vorige films is hier dan ook een stuk minder aanwezig. Al zitten er alsnog een paar heerlijke shots in en is de belichting ook vaak prima in orde. De soundtrack kent wel een paar ruknummers maar qua sound weet hij wel te overtuigen, wat lekker gebrom onder de hardere scenes.
De hoofdpersoon wordt steeds meer vervreemd van de buitenwereld en isoleert zich steeds meer. Leuk gegeven al is het niet overal even goed uitgewerkt. De hoofdpersoon schakelt toch vrij plotklaps over van dwangmatig naar ronduit gestoord. Maargoed dat zorgt wel voor een prima finale. Het is allemaal niet meteen het meest schokkende dat ooit op beeld is vastgelegd. Maar toch, bij een Boe verwacht je het eigenlijk niet.
Minder dan Reconstruction en Allegro maar ben best blij dat Boe eens wat anders probeert. Een wat betere overschakeling, hardere scenes en visueel wat stabieler en het had een absolute topper geweest. Maar er blijft toch zeker een heerlijk filmpje over.
4*
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
IMDb vermeldt als genre "horror". Niets voor (redelijk) gevoelige kijkers dus, of toch...?
Goto
-
- 1736 berichten
- 0 stemmen
Mwah zitten wel 1 of 2 scenes in die als schokkend opgevat kunnen worden. Maar eng of echt goor wordt het nergens.
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3092 stemmen
Veelbelovend intro, verschrikkelijke film.
Het overkomt me (bijna) nooit, maar bij deze heb ik na driekwartier stukken versneld afgespeeld. Ik kan dit met slechts één film vergelijken: The Blair Witch Project. Beide verschrikkelijk pretentieus, handheld camera en ontzettend, ongelofelijk maar dan ook echt extreem saai.
Dikke min voor Boe dus. 0.5*
Avitas Sibannac
-
- 521 berichten
- 621 stemmen
Waar Reconstruction en Allegro qua thema/opzet wel wat op elkaar lijken, doet Boe in Offscreen heel wat anders met z'n welgekende thema '(re)constructie'.
Hier wijkt hij af van z'n twee vorige films. De '(re)constructie' treedt hier het meest concreet naar voren en dat werkt ook voor mij iets minder. Maar zonder twijfel levert Boe (opnieuw) een schitterende film af.
Weg zijn de mooi gestileerde shots en de magie uit Boe's vorige twee films. We krijgen hier een veel rauwer en explicieter portret onder meer door middel van handheld cam.
Kleine 4.5 *
Maikeru
-
- 1934 berichten
- 2388 stemmen
Met Offscreen laat Boe denk ik zijn meest innoverende film zien tot nu toe. Bijna de hele film is uit de handcamera van de protagonist gefilmd. Nicolas Bro speelt een veeleisende rol. Hij speelt in elke scene en verbeeld zijn personage met grote klasse.
Het gegeven van een handheld camera wordt nuttig gebruikt. Het hoeft niet mooi te zijn maar er is duidelijk goed over nagedacht. Mooie innovatieve shots met een boeiend gebruik van korrel, licht en kleur. Er wordt duidelijk gespeeld met het handheld gegeven, en dat komt leuk naar voren.
Toch boeit de film niet constant door het soms lage tempo. Ik denk dan ook dat ik de film een 0.5* hoger had kunnen geven als er hier en daar wat werd ingekort. De film had net wat meer punch kunnen hebben.
De film zet desondanks een sterk portret neer. Bro speelt zijn rol geweldig en Boe doet zijn ding. Offscreen is een unieke film die een toonbeeld is voor vernieuwende cinema.
4*
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3861 stemmen
Iemand een idee waar/hoe ik deze film kan zien?
Kan na vier jaar nog steeds geen dvd uitgave van deze film vinden. Frustrerend.
Goto
-
- 1736 berichten
- 0 stemmen
Ik heb hem destijds bij CD-WOW gekocht. Geen idee of hij nu nog verkrijgbaar is.
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Via Amazon.co.uk lukte het mij in ieder geval om de film te bestellen. Eigenlijk wil ik films eerst zien voordat ik hem koop, maar dat is bij deze film nogal moeilijk, dus maar de gok gewaagd. Wel even schrikken toen er op de achterkant alleen maar Deens stond, maar gelukkig ontdekte ik ook de tekst: Undertekster: Dansk for hørehæmmede, Engelsk.
De film dus gewoon kunnen bekijken en is in mijn ogen toch vooral typisch Boe. De beelden met grove korrel zijn weer terug, de liefde wordt weer (tevergeefs) nagestreefd, en er wordt weer gespeeld met de werkelijkheid. Wel is alles een stuk rauwer dan de twee voorgangers. Muziek is bijvoorbeeld alleen te horen als er in een café gefilmd wordt.
Maar het is zeker boeiend om te zien hoe in een film waarin een fictief real-life project uitgebeeld wordt de grenzen tussen fictie en realiteit vervagen gezien het feit dat de regisseur zelf een rol speelt, en er binnen het verhaal actrices worden ingehuurd om het real-life project maar draaiende te kunnen houden. Mooie rol voor Bro, die wel af en toe op de lachspieren werkt met zijn obsessie.
Een grappige knipoog naar Reconstruction als Bro zijn vrouw achtervolgd met in het achterhoofd de test dat er echt sprake is van liefde als ze omkijkt. In Reconstruction was er de test juist het omgekeerde.
Omwille van het thema audiovisueel minder afgewerkt dan de voorgangers, maar het einde, waar de registers helemaal los lijken te gaan, mag er zeker weten. Boe stelt me niet teleur met deze gok.
4,5*.
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
De hoofdpersoon schakelt toch vrij plotklaps over van dwangmatig naar ronduit gestoord.
Daar zat natuurlijk wel een bepaalde tijd tussen wat we niet te zien kregen (doordat Lene zijn camera in de hotelkamer wegneemt).
Maar wat een film. Enorm geestig, Bro is echt subliem. Voelde allemaal heel realistisch aan ook. De scène in Allegro is natuurlijk geniaal bedacht en ook die referentie in het begin naar Reconstruction is heerlijk. Dan krijgen we nog eens een spetterende finale die enorm beklemmend wordt gebracht. Leuk trouwens om Boe eens te zien, nu weet ik eindelijk hoe zijn naam uitgesproken dient te worden.
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Boe meets Micheal Hanneke.
Dat is het eerste waar ik aan dacht toen de film afgelopen was.
Het eerste wat me opvalt is dat Boe wel een hele andere richting op is gegaan vergeleken met Reconstruction en Allegro. Waar Boe in deze films voor sfeer en mysterie gaat, gaat Boe dit keer voor confronterend en pijnlijk realisme, waarin hier en daar wel redelijk wat van Boe zijn stijl terug te vinden is.
Geweldig dat Boe op zo'n manier een film maakt en weer geweldig werk aflevert. De film is origineel en hangt af van de acteerprestaties van de acteurs die het geweldig doen. Je krijgt het gevoel, ook al weet je dat het geacteerd, maar dat het net zo goed echt kan zijn. Bro zelf is een grappig figuur en leuk om hem te zien lijden onder het liefdesverdriet en de hoop dat hij zijn vriendin weer terug krijgt. Het eindigt behoorlijk gruwelijk en dan is het lachen vergaan natuurlijk.
Er zitten ook een aantal leuke scenes in en de grappigste vind ik wel dat ze een scene van Allegro aan het opnemen zijn met Bro erin en dat Bro zijn camera vasthoudt tijdens het opnemen van die scene. En op deze manier zitten er wel meer leuke vondsten in die het allemaal fris en boeiend houden. Dus weer een geslaagde film van Boe die ook op deze manier erg origineel uit de hoek kan komen.
4
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Kan na vier jaar nog steeds geen dvd uitgave van deze film vinden. Frustrerend.
Filmfreaks brengt de film uit op dvd, release 18 april (lief de paashaas aankijken dus).
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Heb net weer zitten stuiteren op de bank maar nu samen met mijn vrouw, wauw!
Gerelateerd nieuws

Vijf minder voor de hand liggende horrorfilms met een goede beoordeling
Bekijk ook

Mizu no Onna
Drama / Fantasy, 2002
60 reacties

Petaru Dansu
Drama, 2013
36 reacties

Allegro
Drama / Sciencefiction, 2005
101 reacties

Megane
Komedie / Drama, 2007
23 reacties

Any Way the Wind Blows
Drama / Komedie, 2003
298 reacties

Pisutoru Opera
Actie / Misdaad, 2001
45 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

