Genre: Actie / Drama
Speelduur: 90 minuten
Alternatieve titel: Hell Hole
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Pierre De Moro
Met onder meer: Ray Sharkey, Judy Landers en Marjoe Gortner
IMDb beoordeling:
5,0 (970)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hellhole
"CAPTIVES... Stripped Naked, Forced To Submit To The Ultimate Experiment!"
Susan (Judy Landers) ziet hoe haar moeder op wrede wijze wordt vermoord. Ze vlucht en maakt een behoorlijke val. Ze wordt voor dood achtergelaten. Als ze weer bij bewustzijn komt is ze haar geheugen verloren en bevindt ze zich in een gekkenhuis.
Externe links
Acteurs en actrices
Silk
Susan
Dr. Fletcher
Dr. Dane
Ron
Vera
Sidnee Hammond
Brad
Monroe
Dr. Blume
Reviews & comments

Zinema (crew films)
-
- 10102 berichten
- 6837 stemmen
Hellhole is een griezelfilmpje dat alle kanten uitschiet behalve de goede: vleesch noch visch. Het verhaaltje is verwaarloosbaar en de acteerprestaties ronduit stuitend. De soundtrack is erg irritant. Minder dan dit bestaat, maar komt weinig voor. Slecht.

Theunissen
-
- 11251 berichten
- 5297 stemmen
Dit was dan mijn laatste film voor 2019 en ik ben op deze onbekende film gekomen vanwege het meespelen van de enorm rondborstige Dyanne Thorne (oftewel Ilsa, uit o.a. "Ilsa: She Wolf of the SS (1975)"). Ze is inderdaad te zien (als patiënt Crysta), maar ze is wel nagenoeg onherkenbaar (o.a. door de witte haren, waardoor ze er enigszins uitzag als Glenn Close in "101 Dalmatians (1996)") en ze is ook maar in twee korte scènes (de 74e en 76e minuut) te zien. Maar dat mag de pret zeker niet drukken want dit is een zeer leuke foute Thriller / Drama film, waar ik eigenlijk van de eerste tot de laatste minuut (duurt circa 90 minuten) van heb genoten en dat vanwege een aantal leuke personages, de enorme hoeveelheid bloot (en dan ook nog mooi bloot) en de vaak hilarische dialogen.
In dit verhaal draait het om de jonge Susan Walker (Judy Landers), die ziet hoe haar moeder (Lynn Borden) op wrede wijze (wordt gewurgd met een rode sjaal) vermoord wordt in hun woning door huurmoordenaar Silk (Ray Sharkey). Ze vlucht en maakt daarbij een behoorlijke val van een gebouw. Ze wordt voor dood achtergelaten, maar als ze weer bij bewustzijn komt, is ze haar geheugen verloren en bevindt ze zich in een herstellingsoord voor vrouwen, te weten "Ashland", waar vreemde experimenten worden gedaan door Dr. Evelyn Fletcher (Mary Woronov).
Het verhaal stelt opzicht niet zoveel voor, maar zit wel leuk in elkaar en met name de uitvoering ervan is leuk en zeker vanwege een aantal foute personages. Zo speelt Ray Sharkey (geen fijn persoon overigens, die in 1993 is gestorven aan de gevolgen van Aids, wat hij ontkende en dat met alle gevolgen van dien) de rol van zingende (best komische liedjes) huurmoordenaar Silk (een bijnaam die hij heeft vanwege zijn zijde sjaal, maar zelf noemt hij zich steeds "Daddy") op heerlijke wijze en hij loopt er regelmatig bij als een stereotype homo uit de jaren 70 / 80, namelijk in een zwart lederen outfit en hij is ook nog eens voorzien van een pornosnor. Een homo is hij zeker niet (hoewel je dat in eerste instantie wel denkt), want regelmatig geniet hij van vrouwen en dat o.a. tijdens een leuke scène in een modderbad met twee vrouwen.
Een ander heerlijk fout personage is de redelijk bekende Mary Woronov (ze leek overigens op onze bekende jaren 80 tafeltennisster Bettine Vriesekoop) als de Josef Mengele-achtige lesbische Dr. Evelyn Fletcher (draagt o.a. schoudervulling, wat typische jaren 80 was), die dodelijke experimenten met drugs (via injecties) uitvoert op vrouwen die zich misdragen (o.a. vechten of "doordraaien") in het herstellingsoord. Als zo'n vrouw sterft na een experiment, dan kust ze die vol op de mond
Ze voert deze experimenten uit in een gebouw welke ze "Hellhole" noemen (daarover wordt gezegd "Once they take you to Hellhole, you don't never come back") en de vrouwen die daar naartoe worden gebracht, worden meegesleurd door twee SS-achtige bewakers (droegen ook een zwart uniform), waaronder de beste geinige en harde Brad (Robert Z'Dar met zijn enorme kin), die het regelmatig aan de stok heeft met verzorger Ron Stevens (Richard Cox), die Susan (gaat natuurlijk op onderzoek uit en wordt daarbij gepakt) helpt.
Zowel Ray Sharkey en Mary Woronov zijn niet de hoofdrolspelers in deze film, maar ze hebben wel een groot aandeel in het verhaal en ze maken deze film ook zeer genietbaar. De hoofdrol is namelijk weggelegd voor de eveneens redelijk bekende Judy Landers, die er uit ziet als een typische jaren 80 pornoster (zoals bijvoorbeeld Nina Hartley, Ginger Lynn en Amber Lynn, de laatste twee zijn overigens geen zussen van elkaar) met lang blond krullend haar. Ondanks dat ze in het begin van het verhaal onder de douche staat (daarbij aangespoord door haar moeder), is ze niet bloot te bewonderen (loopt er na het douchen wel sexy bij met een typisch jaren 80 fitness outfit, voorzien van roze beenwarmers). Ze is er zeker niet vies van, want ze heeft regelmatig bloot gestaan in de bladen en dat o.a. met haar zus Audrey Landers.
Maar opzicht is het niet erg dat zowel Audrey Landers als ook Dyanne Thorne niet bloot te bewonderen zijn, want dit wordt namelijk ruimschoots (in een zevental scènes) gecompenseerd door vele andere mooie vrouwen, waarvan een aantal van top tot teen bloot te bewonderen zijn (o.a. tijdens een lange groepsdouche scène en een bubbelbad scène), zoals o.a. de mooie Lamya Derval, Natalie Main, Marie Lamarre en Judith Geller. Buiten de zonet genoemde groepsdouche (na 25 minuten en duurt ruim twee minuten) en bubbelbad (na 72 minuten) scène zijn de vrouwen o.a. bloot te zien tijdens het zwemmen (na 11 minuten), op bed (na 23 en 43 minuten), het nemen van een modderbad (na 63 minuten) en in een kleedruimte (na 68 minuten).
Ook zijn er wat mooie rijpe vrouwen te zien, zoals de destijds 45 jarige Edy Williams met haar mooie borsten. Ze is ook eigenlijk de eerste vrouw die topless is te bewonderen en huurmoordenaar Silk (die zich voordoet als een verzorger in het herstellingsoord en voor hem moet ze informatie zien te verkrijgen over verzorger Ron Stevens) is daarvan onder de indruk, want hij maakt blootfoto's van haar Ze speelt haar rol van verzorgster Vera best leuk en tijdens de groepsdouche scène (zeer fraai om te zien) krijgt ze het aan de stok (inclusief een topless "catfight") met de "bitchy" Ann Chatterton (die kleine borstjes heeft), waartegen ze dan zegt:
Well, why don't you go sign up for tennis, moo moo ? Maybe they can use your tits to play a set with
Dit soort hilarische dialogen zitten er best veel in en een ander leuk voorbeeld daarvan is als Dr. Dane Miles (Marjoe Gortner), die samenwerkt met Dr. Evelyn Fletcher, in discussie gaat met Dr. Evelyn Fletcher, waarbij er dan gezegd wordt:
Dr. Dane Miles: You're just using these experiments for your own sexual hang-ups.
Dr. Evelyn Fletcher: At least I have sexual hang-ups, you won't even have sex.
Ook is het wel leuk als er m.b.t. "ass" gerefereerd wordt naar Dr. Evelyn Fletcher door huurmoordenaar Silk, waarop zij dan antwoord:
My ass, as you so poetically put it, is always in deed trouble
Op het einde vindt dan uiteindelijk de ontknoping plaats en die was eigenlijk ook best leuk en actievol, want huurmoordenaar Silk (die dan weer rondloopt in zijn zwart lederen outfit) wurgt nu dan met zijn rode sjaal zijn opdrachtgever Dr Monroe (Martin Beck), die informatie / documenten wilde hebben van Susan's moeder, en Dr. Evelyn Fletcher doodt met een stuk glas Dr. Dane Miles, die de vrouwen aan het vrijlaten is die opgesloten waren in "Hellhole". Deze vrijgelaten vrouwen rekenen dan uiteindelijk af met Dr. Evelyn Fletcher, door haar ook een injectie te geven met drugs (ze gaat daarbij wel niet dood, maar is zeker ook niet meer de oude) en eentje (gespeeld door Charly Morgan) slaat dan ook met een bijl huurmoordenaar Silk dodelijk in de rug, die bezig was om af te rekenen met Susan en Ron.
Al met al heb ik me dus goed vermaakt met deze foute maar zeer leuke Thriller / Drama film (dit soort films zijn ook een kolfje naar mijn hand) waarin veel gebeurt en veel te zien is (o.a. moord, chaos, seks en drugs). En dit is eigenlijk ook de leukste film die ik tot nu toe heb gezien tijdens de Kerstvakantie en ik ben er bij toeval opgekomen. Ik was namelijk aan het kijken op 'IMDb" in welke films Dyanne Thorne allemaal te zien was.
Voor mij is dit ook de perfecte afsluiter qua film voor het jaar 2019 en deze film verdient in mijn ogen ook een veel hoger gemiddelde dan het zeer lage gemiddelde nu (voor mijn stem was dit zelfs onder de 2,00*). Tijd dus om daar wat aan te doen !
Het laatste nieuws

Charlie Sheen (58) keert na zes jaar terug als acteur: 'Geen wilde fantasieën'

Voormalig tv-presentatrice Cilly Dartell (66) overleden

Talkshow 'Op1' verdwijnt van de buis: 'De verslagenheid is groot'

Angelina Jolie (48) kondigt vertrek uit Hollywood aan, Gabberfilm 'Hardcore Never Dies' met Jim Deddes deze week te streamen | MovieMeter Recap
Bekijk ook

The Lie
Drama / Thriller, 2018
10 reacties

Spellbinder
Drama / Horror, 1988
9 reacties

Stryker's War
Actie / Horror, 1985
9 reacties

Cruel Summer
Drama / Horror, 2016
6 reacties

Birthmarked
Komedie, 2018
11 reacties

Mountaintop Motel Massacre
Horror, 1983
10 reacties
Gerelateerde tags
seksgeheugenverliessexploitationmental institutiondoktergeweldlesbische sekscultfilmlobotomyinstitution
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.