• 159.421 films
  • 9.804 series
  • 29.095 seizoenen
  • 608.613 acteurs
  • 355.229 gebruikers
  • 8.897.648 stemmen
Avatar
 
banner banner

Madame du Barry (1954)

Drama / Romantiek | 106 minuten
3,00 2 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: Christian-Jaque

Met onder meer: Martine Carol, Daniel Ivernel en Gianna Maria Canale

IMDb beoordeling: 6,1 (97)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Madame du Barry

Jeanne Bécu is een meisje van eenvoudige komaf, maar door haar relaties met rijke en hooggeplaatse mannen weet zij haar sociale status aanzienlijk te vergroten. Zij wordt bekend als Madame du Barry, de maîtresse van Lodewijk XV van Frankrijk. Nadat haar koninklijke geliefde sterft, valt Madame du Barry echter in ongenade en wordt gevangen gezet in een klooster, mede door toedoen van de haatdragende Marie-Antoinette.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Jeanne Bécu, dite Rançon / Madame Dubarry

Jean du Barry

Duchesse de Grammont

Cardinal Richelieu

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Er bestaan er genoeg van : biopics omtrent madame du Barry...de basisgegevens zullen dus gekend zijn, de rise and fall van een simpele grisette tot eerste maitresse en uiteindelijk een prooi voor de guillotine.

De regisseur had zich bewezen in het kostuumspektakelgenre met Fanfan la tulipe , kreeg hier aardig wat geld mee en kon het laten fotograferen in kleur door Matras, die jullie ook- en dat is niet toevallig zo zal blijken- kennen als Ophuls medewerker. Het levensverhaal van de heldin werd tot scenario bewerkt door de gekende Jeanson.

Wat volgt is een typisch spektakelstukje in kostuum uit die tijd, tamelijk vermakelijk en met als protagoniste de wel lekkere maar weinig uitstralende Carol, die dankzij Caroline Cherie de ideale kandidate was voor deze rol. En zo komen we weer bij Ophuls : deze film was wel een heel duidelijke inspiratie voor Lola Montes. Niet alleen vanwege dezelfde protagoniste en fotograaf, maar let u ook op b.v. de schommelscènes en vooral de verteller, hier niet Ustinov als circusmeester maar een sansculot op de kermis die het verhaal in episodes onderverdeelt, terwijl het klootjesvolk een pop van Du Barry mag bekogelen.

Het verhaal kennen we verder uit de boekjes en biedt niets nieuws, al is het opmerkelijk dat we geen guillotine in actie zien. Behalve Carol zien we vele gekende gezichten : de prettigste daarvan Ralli - piepjong nog *- als collegaatje van Jeanne Becu die later even terugkomt om de bruidsjurk van Du Barry te naaien, Ivernel als Louis 15, Rocquevert als de officiele echtgenoot van de heldin, Canale als de- verrassend- immer intrigerende ex- maitresse van de koning die jaloers is en samen met Serato/ Choiseul en Pia/ Marie- Antoinette poogt om de heldin kapot te maken.

Het is natuurlijk allemaal extreem oubollig en gedateerd, maar ziet er leuk uit en kijkt prettig weg.

* ze zal een minuut of 10 in beeld zijn en spreekt amper enkele zinnetjes- in het Frans maar niet gedubd ! - uit, voor Giovanna kenners is het ook weer geen must see.