

Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Frankrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rod Lurie
Met onder meer: Kevin Pollak, Timothy Hutton en Sheryl Lee Ralph
IMDb beoordeling:
6,4 (2.817)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Deterrence
"Every President has a defining moment. Walter Emerson is about to have his."
Op een stemmencampagne raakt de President van de VS ingesneeuwd. Hij en z'n gevolg nemen hun intrek in een baanrestaurant waar ze het bericht krijgen dat Irak Koeweit is binnengevallen en honderden Amerikaanse soldaten heeft vermoord.
Externe links
Acteurs en actrices
Walter Emerson
Marshall Thompson
Gayle Redford
Katie
Ralph
Gerald Irvin
Taylor Woods
Lizzie Woods
Agent Dexter
Agent Williams
Video's en trailers
Reviews & comments

tegz
-
- 20 berichten
- 244 stemmen
Mooie verhaal, "sterk" eind en niet zo voorspelbaar als de meeste films.
4*

Justice4All
-
- 2152 berichten
- 457 stemmen
Een sterke verhaal zit erin, moest gelijk denken aan Bush senior toen ik die film zag. Acteer is aan een matige kant, behalve Pollak zet zijn beste beentje voor. In ieder geval 3,5 ster.

gotti
-
- 14016 berichten
- 5592 stemmen
Mwah; had zoveel beter kunnen zijn. Stoorde me aan enkele zeer ongeloofwaaridge stukken.

waidman
-
- 2466 berichten
- 273 stemmen
Deze film liet bij mij een onaangenaam gevoel achter, aan de ene kant geeft de film eindelijk antwoord op de vraag of het onzin is dat de atoommachten elkaar in evenwicht houden, aan de andere kant laat de film zien dat er maar 1 gestoorde nodig is om de wereld te vernietigen. Of dat nu een gestoorde Irakees, een maffe Chinees of een idiote president van Amerika is, het arsenaal is er, en tegenwoordig hoef je er niet meer aan te twijfelen dat er machthebbers zijn die de wil hebben om ze te gebruiken. Doordat de film zich in een en dezelfde ruimte afspeelt komt het allemaal wat benauwend over, daar had aan de andere kant wat meer gebruik van gemaakt kunnen worden, toen duidelijk werd dat een ieder daar vast zat, vlak bij Norad waar een kernwapen op stond gericht, niemand van de omstanders raakte in paniek, behalve het echtpaar uit New York, maar dat was om hun dochter in New York en de kok die daarbij het leven liet. De ontknoping vond ik echte amerikana, laat nog maar eens duidelijk zien dat de meeste filmmakers bijvoorbeeld Arabische landen ernstig onderschatten. Echter het gegeven van de film was wel nieuw al heeft de realiteit dit inmiddels wel achterhaald, maar het beeld dat er misschien op dit moment een idioot in het Witte Huis zit die net als Pollack bereid is de ultieme confrontatie aan te gaan stemt je wel tot nadenken.

sjips
-
- 22 berichten
- 270 stemmen
Als je deze film gezien hebt zal je angst voor kernwapens
alleen toenemen.
Tuurlijk zitten er zaken in die niet geloofwaardig zijn,
zoals de deal met de fransen ,dat Emerson(president) alleen kan beslissen over een atoombom.
Toch vond ik het een bijzondere flim met veel
spanning .
De film kent slechts een locatie een eetcafè in Colorado
De president met twee adviseurs,veiligheids agenten
en nog een cameraploeg zitten vast(vanwege een
sneeuwstorm)in dat bewuste eetcafe.
De aanwezige burgers/personeel zijn gaandeweg
een soort van tegenpool van de beslisingen van
de president .Ook de adviseurs zijn verdeeld.
De spanning blijft in de film.
Alleen het einde had geloofwaardiger gemoeten.
4*5 punt voor mij.

Carlos Olivera
-
- 194 berichten
- 203 stemmen
Ben het wel zo'n beetje met je eens, sjips. Alleen vond ik het einde wél goed zoals het was.
Spannende, sterke, geen seconde vervelende thriller!
4*

Diederik58
-
- 681 berichten
- 1290 stemmen
Lijkt wel een toneelstuk. Ook de wijze waarop sommige acteurs speelden. De speciale effecten weren weinig overtuigend. Er zaten nogal wat deuken in het verhaal. Maar als je dat opzij schuift houd je een spannende film over met een verrassend eind.

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Deze zogenaamde low budget, maar verrassend intense film weet de spanning en daardoor de aandacht er in te houden, ondanks wat moeilijk te geloven scènes: dat is knap voor een verhaal dat zich hoofdzakelijk in één ruimte afspeelt. De problemen die aan de orde komen zijn voorstelbaar en hetzelfde geldt voor het merendeel van de dialogen. Kevin Pollak draagt de film en de overige cast doet zijn werk met overtuiging.

yellowflag
-
- 147 berichten
- 343 stemmen
mooie film wel. Best spannend tot het einde. Wel ongeloofwaardig helaas...Ze hadden ook bij het ontploffen van de atoombom wat beter uit kunnen kiezen, beelden genoeg gemaakt om uit te kiezen. Dit was duidelijk op het Bikini-atol met de schepen er omheen en dus zeker niet in een woestijngebied waar Bagdad in ligt
zie ook het fimlmpje op 6-15 seconden. Als ze die op 20 hadden gebruikt was het goed geweest..
youtube atoombom

SmackItUp
-
- 3485 berichten
- 2436 stemmen
Stevig filmpje, dat wonderlijkenwijs interessant blijft op één locatie. Het gebrek aan locaties en visueel gefriemel wordt goedgemaakt door een enorm beklijvend verhaal. Sterk einde ook trouwens. Zag het niet aangekomen ondanks dat er enkele hints werden gegeven.
3*

frans123
-
- 3703 berichten
- 952 stemmen
Aardig verhaal en amateurtoneel...Ondanks 1000 kilo onwaarschijnlijkheden kijkt het toch lekker weg.
Naar mijn weten kan 1 man , -president - geen beslissing over de atoombom nemen , maar 3 las ik ooit.
Het laatste nieuws

Duistere thriller 'The Ninth Gate' met Johnny Depp verdwijnt deze week van Netflix

Wereldberoemde Hollywood-letters bestonden vrijdag honderd jaar

'Combat!'-acteur Jack Hogan (94) overleden

Johnny Depp moet Satan spelen in nieuwe film van Terry Gilliam
Bekijk ook

Eye of the Needle
Thriller / Romantiek, 1981
33 reacties

The Man in the Gray Flannel Suit
Drama, 1956
4 reacties

Akeelah and the Bee
Drama, 2006
42 reacties

Focus
Drama, 2001
15 reacties

A Shock to the System
Komedie / Misdaad, 1990
11 reacties

Charlotte Gray
Drama / Romantiek, 2001
23 reacties
Gerelateerde tags
dinerjudgment call
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.