• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.946 gebruikers
  • 9.369.636 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jigoku no Keibiin (1992)

Horror | 96 minuten
2,64 7 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titel: The Guard from the Underground

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Kiyoshi Kurosawa

Met onder meer: Makiko Kuno, Yutaka Matsushige en Hatsunori Hasegawa

IMDb beoordeling: 5,7 (623)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Jigoku no Keibiin

Akiko Narushima is een intelligente, jonge vrouw die ingehuurd wordt door een bedrijf dat in kunst handelt. Al op de eerste dag wordt ze opgeschrikt door het nieuws dat er een beruchte Sumoworstelaar is ontsnapt die enkele moorden op zijn naam heeft staan. Ze weet dan nog niet dat hij door het bedrijf als nieuwe bewaker is aangesteld.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Viel me nog erg goed mee voor een vroege Kurosawa.

Blijft verder wel wat lelijk, dat Japanse "kantoorgrijs", maar de film weet toch best sfeervol te zijn in de momenten met de bewaker.

Volgens mij in deze film wat meer ook voor compositie enzo, zag er vreemd genoeg allemaal wat mooier uit dan in z'n latere films. Verhaaltje is een beetje vreemd, maar de bewaker is op zich best mysterieus genoeg om toch enigszins eng te zijn.

Verder grappig om een wat jongere Osugi aan het werk te zien. Veel is hij nog steeds niet veranderd.

Aardige vroege Kurosawa dit, al zag ik dat dit helemaal niet z'n eerste film was. Was toen toch al een tijdje bezig.

3.0*


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Mijn eerste Kurosawa (Kiyoshi). Beetje aparte keuze als eerste film, aangezien het verre van zijn bekendste (en waarschijnlijk beste) werk is. Toch begin ik liever bij het begin en is deze, samen met Sûîto Homu (1989) , als eerste aan de beurt. Guard from the Underground is een eigenaardige horrorfilm, die het merendeel van de tijd meer bezig is met de eigenaardige setting (een blijkbaar niet echt bestaand departement binnen een bedrijf dat zich richt op de in en- verkoop van kunst) waarbij humor en social commentary de orde van de dag zijn in Kurosawa's agenda.

Richting het einde ontpopt het zich meer richting een slasher. Ik las ergens dat dit een hommage kon/moest zijn aan de Amerikaanse slasher, maar gezien de stijl van de film en het tempo waarmee de killer onthult wordt, voel ik meer connectie met Europese slashers en Giallo titels van de grootmeesters. Knap is het dan hoe Kurosawa het geheel nog eigen weet te maken en met een aantal creatieve kills (de locker scene!) de boel behoorlijk clean houdt. Het gevoel dat echter overheerst is dat deze film waarschijnlijk op geen waardering hoeft te rekenen van slasher fans. De nuance verschillen zorgen ervoor dat de kijker die snakt naar bloed en achtervolgingen met een scherp bewapende killer niet op hun wenken worden bedient, integendeel..

Goedkoop, traag en weinig spectaculair.. en toch hangt er een bijzonder intrigerende vibe over het geheel. Het is een puzzel om te ontdekken wat Kurosawa er nou echt mee wilt bereiken. Het is vooral een teken van ruw talent.