• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.311 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Kroon (2004)

Drama | 97 minuten
2,68 31 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Peter de Baan

Met onder meer: Eric van der Donk, Simon Andreau en Silvia Munt

IMDb beoordeling: 6,9 (72)

Gesproken taal: Engels, Nederlands en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Kroon

Drama gebaseerd op de gebeurtenissen tijdens de aanloop naar het huwelijk van kroonprins Willem-Alexander en Máxima Zorreguieta. Minister van Staat Van der Stoel is door premier Wim Kok gevraagd de crisis te bezweren die dreigt te ontstaan wanneer duidelijk is dat kroonprins Willem-Alexander echt verder wil met de Argentijnse Máxima. Haar vader, 'fout' vanwege zijn betrokkenheid bij het Argentijnse generaalsregime van Videla in de jaren '70, moet koste wat kost overreed worden om niet naar het huwelijk van zijn dochter te komen. Op straffe van een morrend volk en wie weet een kabinetscrisis.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Max van der Stoel

Jorge Zorreguieta

Maria Zorreguieta

Michiel Baud

Willem Alexander

Máxima Zorreguieta

Dochter Van der Stoel 1

Dochter Van der Stoel 2

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Wie gaat Beukenkamp eens vertellen dat niet alles uitgesproken hoeft te worden, bedacht ik me aan het eind van deze film.

De films van het duo De Baan/Beukenkamp gaan me onder andere vanwege deze reden meer en meer tegenstaan. Tel daarbij het behoorlijk brave camerawerk en het eigenlijk weinig indrukwekkende verhaal bij op. Tijdens de verschillende confrontaties werd ik minder en minder benieuwd hoe Van Der Stoel Zorreguieta zou gaan overtuigen, terwijl je dit toch omgekeerd wil zien.

1,5*