• 16.268 nieuwsartikelen
  • 179.731 films
  • 12.359 series
  • 34.266 seizoenen
  • 650.906 acteurs
  • 199.549 gebruikers
  • 9.410.818 stemmen
Avatar
 
banner banner

Retrograde (2004)

Actie / Sciencefiction | 93 minuten
1,65 77 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Luxemburg / Italië / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Kulikowski

Met onder meer: Dolph Lundgren, Silvia De Santis en James Chalke

IMDb beoordeling: 3,2 (1.854)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Retrograde

"In the past... Lies our future."

Een team wetenschappers vindt op de Noordpool een meteoriet. Ze nemen de steen mee naar hun schip, waar iedereen langzaam maar zeker besmet raakt met een dodelijk virus. Uit het niets verschijnt ineens een zwaar gewonde militair. Hij heet Foster en beweert vanuit de toekomst naar het heden te zijn gekomen om de mensheid te behoeden voor een ramp. Als de boot met het besmettelijke virus namelijk naar de bewoonde wereld zou terugkeren, raakt binnen de kortste keren de hele wereld besmet. Foster moet dat te zien voorkomen, maar wordt op de hielen gezeten door verraders uit zijn team, die zo hun eigen motieven hebben om de missie te saboteren...

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Waardeloos was niet het juiste woord, dan had ik misschien nog erg kunnen lachen, maar deze film was gewoon zo ongelooflijk saai, met saaie dialogen, matige actie, een stupide verhaal en gewoonweg slecht acteerwerk. Serieus, Gary Daniels leek de beste acteur van de cast, maar hoe gaaf ik hem ook vind, een echt briljant acteur is hij ook weer niet. De special effects waren echter nog geeneens zo slecht, wat deze film alles bij elkaar gewoon een langdradige zit maakte.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Sci-fi Lundgren

Van de oude generatie actiehelden is Dolph Lundgren, naast Jean-Claude Van Damme en de Schwarzie, wel één van mijn favoriete. Zijn films zijn meestal niet erg goed, maar toch charmeren ze me altijd om de een of andere reden en het was de combinatie van science-fiction en Lundgren die ervoor zorgde dat ik Retrograde wel eens een kans wou geven. Dat, en het feit dat de DVD voor nog geen 2 euro tegenwoordig in de rekken ligt.

De lage score verbaasde me wat toen ik de film opzocht, maar het zou niet de eerste keer zijn dat ik een laag gewaardeerde actiefilm wel zou kunnen appreciëren (Street Fighter!) en het moet gezegd worden dat dat voor deze film niet geldt. Retrograde start als een nog redelijke science-fiction flick, maar verliest zich dan al erg snel in een nietszeggend actie vehikel waar precies geen einde aan lijkt te komen. Het verhaal hangt met haken en ogen aan elkaar en het enige wat de film nog wat recht houdt is de heerlijke ijzigheid waarmee Foster zich bekommert om de rest van de personages. Zelfs dat wordt echter naar het einde toe nog compleet onderuit gehaald door ten eerste een volstrekt belachelijke poging om Renee te redden en ten tweede dat torenhoge cliché van een eindshot waar we Foster eventjes nog zien met zijn familieleden. Haalt de film toch nog wat naar beneden en had echt niet gehoeven voor mijn part.

De waardeloze cast helpt daar natuurlijk ook niet veel aan. Joey Sagal is gewoonweg irritant als Schrader, de financier van heel het boeltje, maar ook Ken Samuels, die de rol van de kapitein op zich neemt, grossiert in het belachelijk brengen van zijn tekst. Gary Daniels kan er op zich nog wel mee door en had normaal gezien ook een grotere rol gehad, maar het was Lundgren zelf die ervoor gezorgd heeft dat die rol wat kleiner werd gemaakt. Geen idee waarom, maar ik had liever Daniels als bad-guy gezien dan dat zootje ongeregeld dat je nu voorgeschoteld krijgt. Lundgren zelf is ook niet op zijn best, maar kan er gelukkig nog wel mee door. Het is geen Showdown in Little Tokyo, maar soit.

Nah, ik kan me perfect vinden in de commentaren hier op de site. Retrograde heeft wel wat potentie maar een laag budget (het neerschieten van de helikopter zag er wel erg slecht uit) en een slechte cast zorgen in combinatie met het lamme verhaal voor een teleurstelling. En dan ben ik volgens mij nog mild met mijn score.

1.5*


avatar van Robert Jansen

Robert Jansen

  • 27 berichten
  • 2 stemmen

Ik heb veel slechte films gezien, maar deze is ook beroerd. Meine gute.... Lundgrun acteert houterig als altijd maar een ketting rokende dokter?? Nota bene in de patiëntenbehandelruimte is lachwekkend ! Kijk de film en vraag je af waarom de bad guys vragen naar de locatie van een meteorietenveld waar ze eerder in de film zelf de uitleg van geven omdat de meteorieten zijn vrij gekomen door het crashen van hun tijdreisschip. Zelfs Lundgrun vraagt waar zijn eigen schip is neergestort... Veel gekker moet het niet worden en als de opperbadguy in het schootsveld van Lundgrun is schiet hij hem niet neer maar geeft hem een paar rake klappen zodat hij ( de bad guy dus ) even later de Damsel In Distress weer onder schot kan nemen, jaja. De scriptschrijver moet heel wat borreltjes op hebben gehad toen hij zich aan deze taak kwijtte. En ja, op het eind kon het tijdreisschip ineens weer vliegen en kwam alles toch weer goed. Brrrr. En dan heb ik het nog niet over de eindeloze schietgevechten waar ook het geluid niet klopt en de vlucht naar de tweede uitgang van het ijsbrekerschip en de nietkloppende bediening van de StarTrekdeuren... Er is één goed fragment -jawel- als patiënt-zero zich het leven beneemt. Oeps, is dat nu een spoiler? Enne... is dit nu de slechtste film die ik ooit heb gezien? Nee, hij komt er dicht in de buurt, maar de slechtste blijft toch echt Deathship 2000.