• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.040 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.658 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Amateur (1981)

Misdaad / Thriller | 112 minuten
2,78 18 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Charles Jarrott

Met onder meer: John Savage, Christopher Plummer en Marthe Keller

IMDb beoordeling: 5,8 (1.435)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 juni 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Amateur

"The first 11 minutes will absolutely shock you. The last 11 minutes will rivet you to your seat."

Als terroristen de ambassade van Amerika in München bezetten om gevangenen vrij te krijgen wordt de vriendin van Charles Heller doodgeschoten als gijzelaar. Hij is computerdeskundige voor de CIA, en weet in de avonduren gegevens over de daders te vinden uit de databanken. Hij wil haar wreken maar vindt de CIA achter hem aan.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

Zeer lang geleden gezien (1985?) .Prima film.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Charles Heller, een computerdeskundige bij de CIA, besluit hoogstpersoonlijk wraak te nemen voor het feit dat zijn verloofde is geëxecuteerd tijdens een gijzelingsactie in de Amerikaanse ambassade in München. Hij gebruikt zijn bevoegdheden en computervaardigheden om geheime informatie te vinden die hem op het spoor brengen van de daders.

Een paar behoorlijke actiescènes en degelijk ondersteunend werk van Christopher Plummer en Ed Lauter houden je mogelijk nog net wakker in deze trage, vaak ronduit saaie thriller die bovendien te kampen heeft met een kleurloze, matig acterende John Savage.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

Hahah ben ik weer ..wat kan je smaak veranderen...Door leeftijd, kijkervaring/kijkgeschiedenis, waarschijnlijk. Een vriend had hem en ik MOEST hem weer zien. Ik had hem ooit gescoord bij de videOOOOtheek ( gezellig was dat he, die tijd??) , tegelijk met "The mean season". Man ,man, man wat een films..huis aan huis vespreiden. Ik zag hem gister. weer.....pfffff, was ik daar nou kapot van ? Een trage, saaie, oervervelende film. Een slaapmuts..Van 3,5 naar 2* hahahah..

Btw The mean season is wel erg goed!!