• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.158 acteurs
  • 199.037 gebruikers
  • 9.373.530 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bob & Carol & Ted & Alice (1969)

Komedie | 104 minuten
3,17 41 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul Mazursky

Met onder meer: Natalie Wood, Robert Culp en Elliott Gould

IMDb beoordeling: 6,7 (8.008)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bob & Carol & Ted & Alice

"Consider the Possibilities"

Na een weekend van emotionele openheid in een vakantiehuisje, keren de "zogenaamde" hipsters Bob (Culp) en Carol (Wood) terug naar Los Angeles, vastbesloten om de principes van vrije liefde en complete openheid in hun huwelijk toe te passen. Met zowel interesse als walging van hun vrienden Ted (Gould) en Alice (Dyann Cannon), beginnen Bob en Carol affaires die zij met veel plezier vertellen aan al hun vrienden. Geinspireerd door al die openheid, vertelt Ted (tijdens een tocht van de vier vrienden naar Las Vegas) dat hij zelf ook een affaire heeft, waardoor een woeste Alice eist dat al deze vrijheid het best kan leiden tot één ding: het "ruilen" van partners.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Dacht eerst dat deze Paul Mazursky film er al op stond, maar ik heb vroeger lang naar een (ontbrekend) plaatje gezocht. Aardig jaren-60 filmpje uit mijn herinnering, maar voor een uiteindelijk oordeel zou ik hem moeten herzien.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Geinige komedie. Niet het type film waarbij je in een deuk ligt maar op zich best grappig en leuk. Ik vond het wel een prima film voor een keer. Voor die tijd ook heel progressief onderwerp dus daarom alleen al een 3,0 waard.


avatar van Wembleyfever

Wembleyfever

  • 125 berichten
  • 546 stemmen

Ja, leuke film die wat vaag begint. Gelukkig wordt alles snel duidelijk en dan ontwikkelt zich echt een leuke film. De vier hoofdrolspelers zijn ook erg op dreef en vooral Elliott Gould is erg vermakelijk.

Goed opletten in de nachtclub, want hier speelt Bill Cosby (maatje van Culp, waarmee hij samen in I Spy speelde) een cameo-rol.

De laatste scene is goedbedoeld, maar wel weer een beetje vergezocht.


avatar van badfans69

badfans69

  • 3965 berichten
  • 6126 stemmen

Een tijd geleden op TCM gezien, met een 0,5 bonus voor de mooie Natalie Wood


avatar van Bobby Briggs

Bobby Briggs

  • 213 berichten
  • 7973 stemmen

“I don’t think I have it in me to make a movie in which all the situations and relationships are black and white. I get into the gray areas.” (Paul Mazursky)

Mazursky maakte met deze film een mooie metafoor voor de teleurstellende, naïeve jaren zestig hippie cultuur. Twee ruimdenkende koppels pogen te experimenteren met vrije liefde om hun relaties wat leven in te blazen. Deze controversiële film maakte indertijd indruk zowel op kritisch als commercieel vlak en ontving zelfs vier Academy Awards nominaties. Jammer genoeg blijkt hij vandaag een beetje vergeten.

Voor meer info over deze en een top 25 aan vergeten New Hollywood klassiekers:

New Hollywood's Lost Classics - The Filmtransition


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Een hippe parodie over het gedachtegoed van hippies inzake “vrije liefde”, een bijproduct van de seksuele revolutie in de jaren 60. Lang niet zo schokkend meer als destijds allicht, maar nog steeds erg grappig met als hoogtepunt de scène van Dyan Cannon bij de psychotherapeut. Een geslaagde komedie, die de tand des tijd wonderwel goed heeft doorstaan en qua inhoud en aankleding een fijn tijdsbeeld geeft van de “roaring 60s”.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekende film waarin een echtpaar leert om hun gevoelens en emoties uit te spreken. Redelijk lange, maar goed geschreven en eerlijke dialoog gedreven scenes over seks binnen het huwelijksleven. Zeker niet geheel zonder humor, zonder dat het overdreven wordt. De cast doet het goed en vooral het tijdsbeeld wordt ook goed neergezet.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5458 berichten
  • 3623 stemmen

Insight!

Unieke film, met een schitterend einde. Regiedebuut van Mazursky (samen met kompaan en co-writer Larry Tucker ook nog even te zien in het begin én op het einde). Hij zou eerst 'I Love You, Alice B. Toklas doen (die hij en Tucker ook geschreven hadden), maar door een wantrouwige Peter Sellers kwam dat er niet van.

De blu-ray is zeer de moeite, met commentaries, een uitgebreide monoloog (weet even niet van wie, maar kennis van zaken heeft ie) over de totstandkoming en een interview met Mazursky.
Blijkt dus dat de psychotherapeut een echte was, die van Mazursky zelf, en die ook nog in een paar andere films van M. opdook. Die scène met hem en Dyan Cannon ( ) is geweldig, maar vooral ook die met Culp wanneer zijn vrouw is vreemdgegaan.

De 'cameo' van Cosby is echt te verwaarlozen, meer een 'extra'.

Dikke 9.


avatar van alexander038

alexander038

  • 957 berichten
  • 1295 stemmen

ZAP! schreef:

De blu-ray is zeer de moeite, met commentaries, een uitgebreide monoloog (weet even niet van wie, maar kennis van zaken heeft ie) over de totstandkoming en een interview met Mazursky.

Gelijk maar even besteld (Arrow Academy blu-ray).