Mansion of the Doomed (1976)
Genre: Horror
Speelduur: 89 minuten
Alternatieve titel: Massacre Mansion
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Pataki
Met onder meer: Richard Basehart, Lance Henriksen en Gloria Grahame
IMDb beoordeling:
5,5 (1.471)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Mansion of the Doomed
"Keep An Eye Out For Dr. Chaney ... He Needs It!"
Nadat tijdens een auto ongeluk zijn dochter blind raakt, wordt de chirurg Chaney geobsedeerd met het herstellen van haar tekortkoming. Samen met zijn collega haalt hij bij onwillige "patiënten" de oogballen weg om zodoende een donor te hebben voor een transplantatie. Al gauw hebben maar weinig mensen in de omgeving van Dr. Chaney ogen over!
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. Leonard Chaney
Katherine
Dr. Dan Bryan
Georgio
Nancy Chaney
Al
Sylvia Porter
Miss Mathews
Elevator Victim
The Hitchhiker
Video's en trailers
Reviews & comments
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7379 stemmen
sterke gruwelfilm die eigenlijk niet zo bekend is!
met een vroege rol van henriksen
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
sterke gruwelfilm die eigenlijk niet zo bekend is!met een vroege rol van henriksen
En met Gloria Grahame!
** De filmposter: Link.
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
hey, dit klinkt leuk zeg.
ga ik eens achteraan.
EDIT:
die poster! 
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Heerlijke sfeervolle horror over een geschifte dokter met een mooi verhaal en goed acteerwerk. Geweldige poster ook.
kirk douglas
-
- 496 berichten
- 1538 stemmen
ik vond de film niet geweldig maar hij is zeker het kijken waard. de acteurs zijn goed evenals de effecten. ik had heel iets anders verwacht bij het zien van de poster maar ben niet teleurgesteld.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Hele heftige, enge en extreme film: human experiments en een docter die langzaam aan totaal gestoord wordt. Not for softies 
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7271 stemmen
Akelige gruwelfilm met enge dokter die onwillige slachtoffers van hun ogen ontdoet om zijn blinde dochter weer te kunnen laten zien. En al die slachtoffers zonder ogen die stoppen we in de kelder!!
Geen gezellige met de hele familie aan de popcorn Saw-achtige horror hier.
Akelig, ziek, naar en intens.
Meesterwerkje!
the prowler
-
- 55 berichten
- 70 stemmen
In de zoektocht naar de minder bekende horror films uit de 70's en 80's kom je hier en daar een pareltje tegen. Mansion of the doomed is er zo eentje. Een dokter wil zijn blinde dochter kost wat kost terug doen zien. Hiervoor lokt ie iemand mee naar zijn kelder, waar hij dan vervolgens het slachtoffer zijn ogen verwijdert. Daarna transplanteert hij deze naar zijn dochter. Het lijkt aanvankelijk te lukken maar daarna gaat het goed fout, en stilletjes aan slaan de stoppen bij de dokter helemaal door.....
Ik vond het verhaal goed gevonden. De sfeer en spanning zat er van minuut 1 al dadelijk in, en deze verdween gedurende film helemaal niet. Ook de effecten waren voor de 70's best wel ok evenals de acteerprestaties. Veel goor is er niet te bespeuren, maar soms is het gedacht achter de film al goed om je even te doen slikken. Mansion of the doomed is moeilijk te catalogiseren. Hier en daar doet ie je aan een slasher denken,dan weer aan een thriller, ook heeft ie kenmerken van een exploitation film. Voor mij is het een meesterwerkje in het horrorgenre. Heb er van genoten dus 4*
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
Wat een verrassend goed horrorwerkje uit de jaren '70 !
Lijkt ondertussen al een oud filmpje , maar heeft weinig of niks ingeboet gezien de huidig tijd.
Best griezelig qua gedachte, al valt de gore best wel mee. Het acteerwerk is goed en de film weet de spanning vast te houden tot het einde. Leuke ontdekking ! 7,5/10
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
De misleidende poster en titel doen vermoeden dat het om een spookhuishorror gaat, maar Mansion of the Doomed gaat over een wanhopige dokter die koste wat het kost zijn dochter van een nieuw paar ogen wilt voorzien. Nietsvermoedende slachtoffers worden zijn kelder ingelokt, terwijl de dokter steeds gestoorder wordt...
De film is al wat gedateerd, maar het acteerwerk blijft overeind. Leuk om Henriksen in een vroege rol te zien. De effecten zijn bij momenten best goed, al had er meer van de operaties getoond mogen worden. Best spannend, maar nergens bijzonder en helaas valt de film op den duur wat in herhaling. Einde is heerlijk ironisch, maar wel een inkoppertje natuurlijk.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Inderdaad een leuke ontdekking, Noodless! Op het eerste zicht lijkt de film behoorlijk wat gestolen te hebben van Les yeux sans Visage maar deze film kan best op zichzelf staan. Een van de betere body horrors die ik tot nu toe heb gezien.
shugenja
-
- 647 berichten
- 1603 stemmen
kan ik deze nog ergens bekijken? Of heeft iemand hem misschien te leen/ruil. Hij klinkt wel goed!
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5326 stemmen
Had dan misschien wel potentieel, maar vond hem eerder wat langdradig, repetitief en saai 
2*
80&90’s Nostalgia
-
- 523 berichten
- 577 stemmen
Gezien op de uncut bluray van 101BlackLabel. Destijds gebanned als een Section 3 Video Nasty. In de UK bekend onder de titel “The Terror of Dr. Chaney” en “Massacre Mansion”. De eerste horror van Charles Band’s Full Moon Features.
Nadat de dochter van een chirurg blind raakt als gevolg van een auto-ongeluk, raakt haar vader geobsedeerd door het herstellen van haar zicht. Hij experimenteert eerst met dieren en later met mensen door het verwijderen van hún oogballen.
Film komt wat traag op gang, maar het laatste half uur is zeker spannend en de make-up effects van niemand minder dan Stan Winston zien er goed uit!
Met een jonge Lance Henriksen in één van zijn eerste rollen. Hij speelt één van de slachtoffers die gevangen wordt gehouden in een kooi in de kelder. Voor de oplettende kijker kan je ook een Jaws filmposter spotten.
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Un Posto Ideale per Uccidere
Thriller, 1971
6 reacties

La Vergine di Norimberga
Horror, 1963
3 reacties

Renegade Force
Actie / Thriller, 1998
6 reacties

St. Ives
Actie / Misdaad, 1976
9 reacties

The Trench
Drama / Oorlog, 1999
23 reacties

Il Fiume del Grande Caimano
Horror, 1979
5 reacties
Gerelateerde tags
onafhankelijke filmbloedvergietenauto ongeluktransplanteyeball
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

