• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.420 acteurs
  • 199.087 gebruikers
  • 9.376.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

5 Bambole per la Luna d'Agosto (1970)

Mystery / Thriller | 88 minuten
2,93 45 stemmen

Genre: Mystery / Thriller

Speelduur: 88 minuten

Alternatieve titels: Five Dolls for an August Moon / Island of Terror / 5 Dolls for an August Moon

Oorsprong: Italië / Spanje

Geregisseerd door: Mario Bava

Met onder meer: William Berger, Ira von Fürstenberg en Edwige Fenech

IMDb beoordeling: 5,7 (3.851)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 5 Bambole per la Luna d'Agosto

"The Island of Terror!"

De steenrijke industrieel George Stark nodigt vijf vrienden uit op een afgelegen eiland in de Middellandse Zee. Hij geeft zijn gasten een rondleiding door zijn fabriek, maar als een paar van zijn fabrieksgeheimen dreigen uit te lekken, worden de gasten één voor één koelbloedig afgemaakt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Marie Chaney

Jack Davidson

Peggy Davidson

George Stark

Jill Stark

Nick Chaney

Prof. Gerry Farrell

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ToNe

ToNe

  • 2865 berichten
  • 2336 stemmen

Zielloze navertelling van Agatha Christie's Tien Kleine Negertjes...

Er is totaal geen sprake van karakterontwikkeling

waardoor de moorden, die overigens off-screen gebeuren,

niets anders zijn dan een gegeven dat aan ons gepresenteerd wordt in deze automatische piloot.

De muziekbegeleiding, een soort italo bossa nova funk, vond ik, ondanks het feit dat het schaamteloze opvulling was, wel funky genoeg klinken om het te waarderen.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Naar mijn mening de minste Bava die ik tot op heden gezien heb. De muziek klinkt inderdaad wel lekker, maar mist de suspense en dat is wel wat deze film nodig had.

Bava slaagt er namelijk niet in om de onderlinge spanningen tussen de eiland bezoekers over te laten komen. Maar dat komt niet alleen door de muziek: het acteerwerk is ook niet fantastisch te noemen.

Wat dan nog wel genietenswaardig is? De sfeervolle shots en close-ups die Bava hier en daar voorbij laat komen. Hiermee laat hij wederom zien dat hij een man was die aandacht had voor de visuele uitstraling.

De plottwists tegen het einde waren ook nog wel aardig, maar voor een gedeelte wat voorspelbaar.

Meer een film voor de Bava fanatiekelingen.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4313 stemmen

Het plot is sterk geïnspireerd door de verhalen van Agatha Christie en door Ten Little Indians in het bijzonder. Desondanks is 5 Bambole per la luna d'agosto een weinig pakkende film. Het zijn vooral de fantasieloze afgietsels van de personages die irriteren. Rijk, inhalig, gefrustreerd, verveeld en decadent. Hun lot is de kijker om het even. Het enige waar je je op kan verheugen is dat ze mogelijk slachtoffer worden van een moord.

Veel vreugde valt hieraan ook niet te ontlenen. Mario Bava stelt zich in dat opzicht nogal terughoudend op. In plaats van zich te richten op het detectiveaspect en tekeer te gaan met vette moordpartijen, kiest Bava voor snobistisch geleuter en vervelende interacties tussen de verwaande personages. Niet boeiend.

De moorden gebeuren en passant en zijn niet meer dan een komische running gag. De overlevenden interesseert het maar weinig. Die gaan rustig door met het drinken van hun extravagante drankjes en hun arrogante geleuter. Spannend is het allemaal niet.

Pas tegen het einde verheft zich de film enigszins uit zijn saaie ritme, maar dat is veel te laat om nog te intrigeren. 5 Bambole per la luna d'agosto blijft een saai gebeuren dat wordt gedragen door irritante personages.

Vervelende film.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2272 berichten
  • 2072 stemmen

Het is een vreemde combinatie van Agatha Christies And then there were none en een poppy sixties gevoel. Zoals in andere Bava films is er veel aandacht voor decor, in dit geval (de illusie van) een moderne villa waarin het zich allemaal afspeelt. De muziek is dan wel allesbehalve spannend want bestaat hoofdzakelijk uit wat drammerig swingend orgelwerk aangevuld met rockinstrumentatie.
Deze film was zodanig low budget dat de acteurs hun eigen kleren droegen en Mario Bava zelf instond voor de editing. Verder heeft Bava zelf aan het decor bijgedragen met schilderwerk dat het exterieur van de villa voorstelt. Ik heb niet gemerkt dat het om schilderwerk ging dus ook goed gedaan van hem.

Het lijkt allemaal gedaan met een vette knipoog tot en met de hilarische eindtwist toe. Tussentijdse hoogtepunten zijn de scenes in de koelkamer waarin de verse lijken worden opgeborgen.
Ook de beginscene is een pareltje waarin Mario Bava zijn gevoel voor humor toont. De kijker wordt volledig op het verkeerde been gezet maar naderhand gaan de poppen dan toch aan het dansen.

Vermakelijk obscuur werkje.