• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.475 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ali Baba et les 40 Voleurs (1954)

Komedie / Fantasy | 92 minuten
2,92 19 stemmen

Genre: Komedie / Fantasy

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titels: Ali Baba and the Forty Thieves / Ali-Baba / Dance of Desire / Ali-Baba et les 40 Voleurs / Ali Baba et les Quarante Voleurs / Ali Baba en de 40 Rovers

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Jacques Becker

Met onder meer: Fernandel, Dieter Borsche en Edmond Ardisson

IMDb beoordeling: 6,0 (1.565)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Zondag 15 februari in één bioscoop (The Hague)

Plot Ali Baba et les 40 Voleurs

De Arabische held Ali-Baba moet een slavin kopen voor zijn meester maar wordt zelf verliefd op haar.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Waarom succesacteur Fernandel niet eens in de rol van Ali Baba steken, zullen ze toen gedacht hebben. En waarom niet ?

Groots werd het echter niet maar liefhebbers van deze Marseillees zullen wel genoten hebben van het verhaaltje over hebzucht - alleen de liefde is sterker - met de unieke kop van hun favoriet.

Vlot verhaald. Gezonde ontspanning.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5223 stemmen

In hetzelfde jaar als het geweldige Touchez Pas Au Grisbi kwam dit Fernandel-vehikel van dezelfde regisseur uit. Merkwaardige film die totaal niet past in Becker's oeuvre, het doet vermoeden dat het hier om een contractuele verplichting gaat. Ali Baba is vakkundig gemaakt en de decors overtuigden, en liefhebbers van Fernandel zullen het wellicht wel aardig vinden, ik heb me toch vooral verveeld. Ik had er nochtans best zin in maar wat een saaie bedoening, met het grote eindgevecht als dieptepunt. Hier had Scheherazade niet mee aan moeten komen als ik de sultan was.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9949 berichten
  • 4645 stemmen

Fernandel in de rol van Ali Baba is al op zich een belachelijke ingeving. Het resultaat is een flauw en naief niemendalletje. De dienaar van een rijke heer ontdekt per ongeluk de schatkamer van een dievenbende. Hij loopt daarna te koop met de vergaarde rijkdom. Alleen aan te raden voor wie de grote successen met Fernandel nog wil aanvullen. Voor mij was het allemaal te simplistisch en er viel weinig te lachen.