Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Kellogg
Met onder meer: Vanilla Ice, Kristin Minter en Deezer D
IMDb beoordeling:
3,0 (10.783)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Cool as Ice
"When a girl has a heart of stone, there's only one way to melt it. Just add Ice."
Johnny komt met zijn motorbende een dorpje binnenrijden, waarmee hij de aandacht krijgt van een intelligente studente. Zij komt nu voor de moeilijke keuze te staan: zal ze haar brave leventje voortzetten, of voor het avontuur kiezen door met Johnny mee te gaan?
Externe links
Acteurs en actrices
Johnny
Kathy
Singer at First Club
Jazz
Sir D.
Princess
Roscoe
Mae
Grace
Gordon
Reviews & comments
james_cameron
-
- 6983 berichten
- 9777 stemmen
Zo cult dat het gewoon k*t is. Als we met z'n allen wat geld bij elkaar sprokkelen kunnen we misschien de rechten kopen en dit absolute meesterwerk op dvd uitbrengen! Een euro of vijftig moet genoeg zijn denk ik. Kan de Iceman ook weer eens de huur betalen. Die Steiger hierboven moet een behoorlijke masochist zijn.
Frantic01
-
- 163 berichten
- 215 stemmen
Zingen kon Vanilla Ice al niet laat staan acteeren echt een Domme K*t film.
its my life
-
- 200 berichten
- 0 stemmen
one hit wonder Vanilla Ice had een leuk liedje maar dit......
1,0
bennie jolink
-
- 391 berichten
- 2408 stemmen
Dit is een historisch document van de jaren tachtig. En vanilla ice is geen 'one hit wonder' want hij heeft ook nog gescoord met de 'ninja rap', waar hij later in een soort limp bizkit stijl nog een tweede versie van heeft gemaakt, waarvan binnenkort een re-release uitkomt!
R.E.S.P.E.C.T.
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Ik zie dat deze film het er niet echt lekker vanaf brengt hier en op Imdb.
Kan er verder niets aan doen dat mijn menig afwijkt, maar ik vond het nog een best aardige film.
Wellicht heeft het te maken dat ik van het ergste uitging toen ik hem huurde.
Vond Ice wel geinig acteren. Het verhaal was vrij stom das waar, maar ik heb toch wel relaxed kunnen kijken zonder me ergens aan te ergeren.
Daardoor is dit toch wel een:
3,0
agnesj20
-
- 3 berichten
- 1 stemmen
ik heb deze film al zo vaak gezien ik vind het echt een top film
deze film heeft gewoon alles
actie romantiek drama gewoon super
heb wel vhs film hiervan maar die begingt slecht te worden van het vele afspellen hihi
harry428
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Hallo wie kan mij helpen om aan deze film tekomen het liefst op dvd maar eventueel op video ook niet erg alvast bedankt
nothingness
-
- 106 berichten
- 6092 stemmen
Ik vond deze film best te genieten en zou hem best op dvd willen.
leach
-
- 37 berichten
- 23 stemmen
Kijk, dit is een typische nostalgie film...bedoeld voor de jeugd toen (waarvan ik een was)
Tuurlijk is dit een slechte film, maar ik kon er toen o zo van genieten...en zou hem best terug willen zien 
Ik weet niet wat de kinderen er hedendaags van vinden, maar een volwassene moet op zo een cheesy film geen quotering gaan geven vind ik. Vanilla Ice was hot...anders krijg je geen film 
vrossi
-
- 59 berichten
- 142 stemmen
Ik vond het ook een geweldig leuke film om te kijken,
Ok het verhaal is niet geweldig goed, maar het kijkt wel lekker weg.
Dat lijkt mij het toch hetgene wat belangrijk is.
Het acteer werk opzich ok kan op sommige stukken beter,
van ice vind ik het acteren op zich zo slecht nog niet.
en sommige nummers klinken best goed.
(ik heb het nog steeds op vhs 
Theunissen
-
- 12267 berichten
- 5513 stemmen
Dat is al heel lang geleden dat ik deze gezien heb. En ik moet zeggen dat deze film net zo weinig voorstelde als Vanilla Ice's muziekcarrière. Maar echt slecht was het nu ook weer niet.
Timothyvdmeer
-
- 1540 berichten
- 2391 stemmen
was niet echt bijzonder goed maar super slecht ook weer niet...
Maar om hier 5 sterren voor te geven..... 
SimtekF1
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
18 jaar geleden voor het laatst gezien dus heb hem nog maar eens gekeken. 
En het is idd niet echt een sterk verhaal, verre van, maar alles is zo jaren 90, zo herkenbaar en het kijkt best lekker weg vind ik.
een 2,5 omdat het gewoon een stukje cult is, past in het rijtje Turtles, Predator, Terminator en Gremlins.
Pssymon
-
- 3 berichten
- 92 stemmen
Dit is voor mij zo'n film die zo slecht is dat ie leuk wordt. Vond de eerste helft echt hilarisch maar hierna gaat de film op een soort van slecht uitgewerkte drama toer en dan is er eigenlijk geen lol meer aan te beleven.
Daarom 3,5 
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Er is iets aan deze film waardoor ik kennelijk niet eens meer in staat ben om een review normaal af te typen, omdat dit werkelijk waar al de vijfde keer is dat ik een groot verhaal heb getypt om vervolgens ergens iets verkeerds aan te klikken op mijn toetsenbord om daarna het hele getypte stuk kwijt te zijn. Dat is de impact die mijnheer Robert Matthew Van Winkle kennelijk onderbewust op mij achterlaat dat ik mezelf ervan probeer te weerhouden om iets over deze film te zeggen. Misschien wil ik gewoon geen bericht plaatsen uit angst dat mensen een update aanklikken, achter het bestaan van deze film komen en hem vervolgens gaan kijken, wat mogelijkerwijs kan resulteren in depressie, zelfmoordneigingen, treurende familieleden en een neergaande spiraal die het leven op aarde zal aantasten en vervolgens zal zorgen voor het complete uitsterven van het menselijk ras. Ja, jullie lezen het goed, Cool As Ice is een film waar ik niet zomaar van zeg dat hij slecht is: ik vind het een grove belediging voor de kijker en zie het als een gevaar voor de volksgezondheid.
Nadat ik The Room gezien had, dacht ik serieus dat ik het rioolputje van de cinema wel waargenomen had. Net als Tommy Wiseau, is Van Winkle/'Vanilla Ice' (de MINST angstaanjagende/stoere/gevatte nickname ooit voor een rapper) een stuk non-talent eersteklas waarvan het gewoon beter is dat niemand er ooit achter zal komen dat hij bestond. Waarom dan toch een review? Omdat ik weiger te accepteren dat er mensen zijn die hier daadwerkelijk van genieten op een serieuze of, nog erger, ironische basis. Van de eerste groep stel ik me daadwerkelijk een hoeveelheid whiggers voor die pretendeert het zo zwaar te hebben met hun dagelijkse issues als liefhebbende familieleden, zakgeld, huiswerk en andere belangrijke problemen waar blanke jongeren mee te maken hebben. Een beperkt intellect (of een gedeelte tienerjaren) kan ik in dat opzicht ook niemand kwalijk nemen, op ironische wijze van een film als deze genieten... dat is voor mij een doodszonde op zich.
Het hele principe van genieten van een film die zo slecht is dat hij goed wordt begrijp ik verdomd goed, ik heb de hele Seagal en Van Damme collectie in mijn kast staan en probeer deze films ook te verdedigen ondanks al hun tekorten als slecht acteerwerk, rampzalige scripts en baggercinematografie. Het verschil is echter dat deze films in essentie slagen in het belangrijkste punt tonen en dat is actie. Cool As Ice slaagt helemaal nergens in, zodoende vind ik het onbegrijpelijk dat er mensen zijn die hier nog iets positiefs in kunnen ontdekken en hiervan kunnen genieten. De film is niet eens grappig, het is gewoon allemaal pijnlijk ongrappig en vernederend slecht. Het kijken van een film als dit, er van genieten, maar vervolgens op ironische/hipster wijze alsnog er om lachen, het aan meerdere mensen laten zien en op deze manier een walgelijk product verder verspreiden en onder de aandacht brengen, dat is verschrikkelijk! Ik hoop ook dat iedereen die deze review leest en de film nog niet gezien heeft vooral NIET voor zichzelf gaat denken (wat ik doorgaans erg lovenswaardig vind) en besluit toch maar eens een kijkbeurt te wagen, het doet je geen goed en zorgt alleen maar voor meer erkenning van een product dat vergeten dient te worden.
De film oogt als een kitscherige 100-minuten durende videoclip met afstotelijke personages (buiten de hoofdpersoon om, Vanilla Ice zelf kom ik nog wel op terug), de meest onooglijke cinematografie, verschrikkelijke muziek (is er ook maar een hiphopliefhebber die Vanilla Ice wel goed vind?) en een compleet non-existent script. Waarom iemand dacht dat het een goed idee zou zijn om Van Winkle daarnaast te laten acteren, is mij compleet onduidelijk. Buiten het feit dat hij een verschrikkelijk seksistische en racistische (ja, de Afro-Amerikaanse cultuur op dergelijke wijze op jezelf betrekken en dermate stereotyperen is een vorm van racisme) klootzak eersteklas is, is het niet te geloven dat er daadwerkelijk een meisje zou zijn dat op dergelijke wijze op hem zou vallen. Oh, ik weet dat er vrouwen zijn die op 'bad boys' vallen, maar mijnheer Van Winkle is een staat qua stoerheid op gelijke voet met PeeWee, alle Rick Moranis rollen, Edward uit Twilight en Winnie de Poeh. Hij praat teveel (en zou echt altijd zijn mond moeten houden, of het nu praten of zingen is) en heeft bij iedere krampachtige poging stoer over te komen meer de uitstraling van een hoop geel geleiachtig materiaal dat je wel eens op de stoep vindt en waarvan je weet dat de hond die dat geproduceerd heeft snel uit zijn lijden verlost moet worden. Vanilla Ice/Johnny is een stumperige hoop braaksel, een klootzak en een van de meest miserabele excuses voor het begrip 'stoer' dat er ooit in cinema is verschenen.
Walging, niks meer dan pure walging voor alles wat ik hier op het scherm heb gezien. Pure wanstaltigheid zonder verlichting, banaliteit van de meest afschrikwekkende soort, dat deze film snel begraven mag worden in het onbewuste van de massa van het film kijkende publiek om nooit maar dan ook nooit meer herbekeken te worden. En dat Robert Matthew Van Winkle zich vooral bezig mag houden met zaken die niets te maken hebben met in de publiciteit komen, jij walgelijk excuus voor een acteur/rapper/persoon.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11900 berichten
- 5305 stemmen
Ik had weer een keer zin in een curiosum zo vlak voordat 'ie van Netflix zou verdwijnen. Ik moest constant GI-GAN-TISCH denken aan Ali G., maar dan mezelf constant terugroepen want 'oh wacht dit is níet ironisch bedoeld'. Afschuwelijk.
1,0*
teigertje
-
- 2945 berichten
- 2075 stemmen
Een film die eigenlijk meer credits verdient, als dat hij gemiddeld krijgt.
Met de hip hop nineties ster Vanilla Ice bekend van zijn grote nummer één hit Ice ice baby speelt in deze film, eigenlijk toch wel echt gewoon leuk.
De film heeft een leuke en luchtige vibe.
Vol met te gekke muziek van vroeger.
En voor de fans van zijn muziek.
Is deze film echt wel een leuke feel good movie.
Een verassend leuke muzikale film, voor de liefhebbers.
Het laatste nieuws

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie

Biografisch sportdrama 'The Smashing Machine' vanaf nu te streamen op HBO Max

Controversieel? Castleden over spraakmakende horrorserie 'The Beauty': 'Zet je aan het denken'

Oscars 2026: alle nominaties van de Academy Awards op een rij
Bekijk ook

As Good As It Gets
Komedie / Drama, 1997
363 reacties

As Bestas
Thriller, 2022
56 reacties

Life as a House
Komedie / Drama, 2001
80 reacties

As Young As You Feel
Komedie, 1951
6 reacties

As Above, So Below
Horror, 2014
222 reacties

Thick as Thieves
Misdaad / Thriller, 2009
200 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



