• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.689 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Blob (1958)

Actie / Sciencefiction | 86 minuten
2,73 233 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 86 minuten

Alternatieve titel: Blob, Verschrikking zonder Naam

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Irvin S. Yeaworth Jr.

Met onder meer: Steve McQueen, Aneta Corsaut en Earl Rowe

IMDb beoordeling: 6,3 (31.966)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Blob

"It crawls. It creeps. It eats you alive!"

Een geheimzinnig wezen, dat lijkt op een enorme gelatinepudding, landt in een komeet op de aarde. Een paar tieners uit een nabijgelegen dorpje merken het monster op en slaan alarm, maar geen van de dorpsbewoners gelooft hen natuurlijk. De blob wordt echter steeds groter en bedreigt al gauw het hele dorp.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Steve Andrews

Jane Martin

Lieutenant Dave

Sgt. Jim Bert

Tony Gressette

'Mooch' Miller

The Old Man

Officer Ritchie

Dr. T. Hallen

George the Diner Proprietor

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ichi

ichi

  • 790 berichten
  • 7219 stemmen

Ik snap de lage score niet. Erg vermakelijke fifties scifi met het debuur van Steve mcQueen. Hij is hier weliswaar al 28,maar moet doorgaan voor 17 jaar(!). De remake uit '88 met Kevin Dillon is ook erg cool en eigenlijk wel beter, maar de oude heeft zo zijn eigen charmes.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Matig, maar beter dan de remake....


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7447 stemmen

Low Budget, maar wel sympathiek mengsel van horror en SF.

*3*

Al moet je wel van oude films houden om van deze te kunnen genieten...


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11913 berichten
  • 5318 stemmen

Geinige fifties-film. Overduidelijk in de studio opgenomen, maar spannend en sfeervol. 3*


avatar van duffman

duffman

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

Is wel als je rekening houd dat de film gemaakt is in 1958. special effects enzo zijn dan natuurlijk niet veel maar wel origineel toen.

3


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

best wel goed. Tot op het moment van de bioscoop zijn de special effects net echt. Die wonde, de blob die onder de deur kruipt, ... zelf de beste computer-hifi-specialeffectsprogramma's van vandaag zouden het niet beter kunnen.

Best ook goed voor die tijd.

3,0*


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Remake vind ik zoveel keer beter qua spanning en acteren, maar toch nog een 2.5je hier voor het idee en de goede uitwerking ervan


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

ik wil deze nog wel weer een keer zien


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

plezant om naar te kijken, wat niet kan gezegd worden van de meeste hedendaagse films in dit genre...... 3


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Een confituurachtige kwakkel komt uit de ruimte vallen, en begint dood en verderf te zaaien. Een Idioter uitgangspunt kan je haast niet verzinnen voor een film, maar dat maakt The Blob (die titel alleen al) nu juist zo amusant natuurlijk.

Er zitten enkele leuk gevonden scenes in, en de bedoelde en minder bedoelde hilariteit zorgt met regelmaat voor het nodige vertier in de huiskamer. De 'special FX' trekken uiteraard op niks, wat zowel charmant is als illustratief voor één van mijn eeuwige problemen met dit soort projecten: Waarom toch zoiets ineenstampen wanneer je het nooit iet of wat geloofwaardig zal kunnen visualiseren? Ook geinige onzin mag er deftig uitzien. Over deftig uitzien gesproken, het feit dat we hier een 28 jarige Steve McQueen zien spelen die moet doorgaan voor een 17-jarige puber lijkt nergens op.

Ook die braafheid weer van vroeger speelt de film -zeker anno 2007- parten. Een 'maf' script, maar bijlange niet loose genoeg om van een geniaal over the top spectakel te spreken. En zoals te verwachten valt is het horror/gore-gehalte al helemaal te verwaarlozen.

The Blob is een fijn eigenaardigheidje dat zich zeer goed leent voor de "nodig een paar vrienden uit en zet wat domme films op voor bij de kratten bier -avondjes", maar voor het echte werk zal je liever iets als Braindead hebben.

2,5*


avatar van horrorjp

horrorjp

  • 320 berichten
  • 894 stemmen

Heb me zeker niet verveeld bij deze film. Aan de dvd cover dacht ik van dit zou vast wel een saaie oude horror film zijn maar dat was zeker niet zo! het was niet egt spannend vond ik maar tog wel erg leuk om naar te kijken ! 3,5*


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

djelle schreef:

Over deftig uitzien gesproken, het feit dat we hier een 28 jarige Steve McQueen zien spelen die moet doorgaan voor een 17-jarige puber lijkt nergens op.

Viel me ook meteen op, te belachelijk voor woorden natuurlijk .


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Aangenaam tussendoortje. Hoewel de remake van 30 jaar later het op alle fronten beter doet, is ook deze een erg genietbare film. De effecten zijn evenwel gedateerd en ook de dialogen zijn compleet onrealistisch, dat maakt de fun er niet minder op. Op een of andere wijze slagen de makers erin de aandacht van het publiek te behouden. Het idiote concept zal er hoogstwaarschijnlijk wel voor veel tussen zitten .


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Uiteraard.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Net aangeschaft, en gaat nu op de stapel nog te kijken.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Het is een vermakelijke en sfeervolle film, met een leuke rol voor Steve Mcqueen. het verhaal is ook erg orgineel en knotsgek, maar wel erg leuk om naar te kijken. Er wordt niet echt vloeiend in geacteerd, maar dat drukt de pret en de sfeer niet.

Ik vind 3,5* wel op z'n plaats


avatar van asheng

asheng

  • 140 berichten
  • 158 stemmen

haha beetje gedateerde film, maar heb me toch goed mee weten te vermaken. erg orgineel......en ja het is DE BLOOOB!!!!!

maaruh waarom zulke oude acteurs neerzetten als pubers :S


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

Te gedateerd en te stijf; en die fifties normen & waarden treden zo op de voorgrond dat het het verhaal in de weg zit.

die agenten maken zich meer druk over iemand die achteruit rijdt! dan om de dreiging van een alien... sorry hoor.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Biglia schreef:

die agenten maken zich meer druk over iemand die achteruit rijdt! dan om de dreiging van een alien... sorry hoor.

Veiligheid voor alles .


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

Halcyon schreef:

(quote)

Veiligheid voor alles .

Jaja, maar heb jij veiligheidsgordels gezien?


avatar van sabsabsab

sabsabsab

  • 647 berichten
  • 52 stemmen

het is eigelijk een horror/sf


avatar van Ellis85

Ellis85

  • 85 berichten
  • 84 stemmen

hahahahahaha ' enorme gelatinepudding' hahahahahaha ik lach me kapot :D:D:D


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Langdradige en nogal stuurloze b-film die enkel de moeite waard is voor de leuke speciale effecten en het verzorgde camerawerk (in heerlijke Technicolor). Het verhaaltje is eigenlijk standaard fifties horrorvoer, maar verspilt (zelfs voor een film in dit genre) obsceen veel tijd met oeverloos geleuter en heen-en-weer geloop. En het ergste is nog dat de leuke climax in een oogwenk wordt afgeraffeld.

Gelukkig zijn er nog de "zeventienjarige" Steve McQueen en zijn "tienervrienden" die dankzij hun vaak hilarische dialogen en slecht getimede acteerwerk toch nog wat leven in de brouwerij brengen.

1.5 sterren.


avatar van dvdfreak123

dvdfreak123

  • 1126 berichten
  • 1700 stemmen

redelijke film met de nog jong mcqueen de efecten zijn natuurlijk niet veel waard maar de film verveeld toch niet echt vind ik


avatar van Steve-a

Steve-a

  • 328 berichten
  • 0 stemmen

Heerlijke cult!


avatar van medansavamhel

medansavamhel

  • 399 berichten
  • 244 stemmen

Eng hoor. Ik zou niet weten hoe ik weg moest komen van een paar meter grote gelatine pudding die nauwelijks beweegt. Een enorm gedateerde film, maar dat kon uiteraard niet anders. Het enige goede aan deze film is dat het heeft geresulteerd in een heerlijke (2de) B-film verfilming, uit 1988.


avatar van Brakeburner

Brakeburner

  • 164 berichten
  • 500 stemmen

Prachtig in zijn foutheid... hehehe! (maar daar blijft het dan ook bij!)


avatar van Jigifest

Jigifest

  • 14 berichten
  • 20 stemmen

goed gemaakt voor zijn tijd maar toch heb ik heel wat kunnen lachen met de special effects en zo


avatar van Derekbou

Derekbou

  • 281 berichten
  • 3590 stemmen

Een foute film, maar dan op de verkeerde manier. Niets vond ik echt vermakelijk, op de Blob zelf na, die wat weg heeft van de lijmbolletjes die we vroeger stiekem op de basisschool maakten. Slecht acteerwerk (wie cast er nou acteurs die minstens tien jaar te oud zijn?) kan vermakelijk zijn, maar was hier vooral saai en oubollig. Verder is het Amerikaanse naoorlogse oubolligheid ten top, het enige dat miste was een squaredance. Het overgrote deel van de film was dan ook meer tienerdrama dan horror. Spanning was daarom ver te zoeken. De zwakke plek van de Blob zal iedereen, die ooit een enkele les scheikunde heeft gehad op de middelbare school, direct al kunnen aanduiden. Wat mij betreft kleeft aan deze film onterecht een cultstatus. Misschien dat ik in een iets meliger bui op een wat hogere score uit zou komen (zeker geen voldoende), maar vandaag kon deze film me echt totaal niet bekoren.


avatar van Kijkoperatie

Kijkoperatie

  • 22 berichten
  • 586 stemmen

Leuk voor als je een jointje op hebt. Ik blow echter niet (meer)