• 17.413 nieuwsartikelen
  • 182.658 films
  • 12.579 series
  • 34.867 seizoenen
  • 658.014 acteurs
  • 200.538 gebruikers
  • 9.473.790 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scary Movie (2026)

Komedie / Horror | 96 minuten
2,08 131 stemmen

Genre: Komedie / Horror

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titels: Scary Movie 6 / Scary Movie VI

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Tiddes

Met onder meer: Anna Faris, Chris Elliott en Regina Hall

IMDb beoordeling: 4,9 (48.540)

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Scary Movie

Zesentwintig jaar nadat ze ontsnapten aan een bekende gemaskerde moordenaar, staan ​​de Core Four opnieuw in het vizier van de moordenaar. Cindy Campbel leidt nu een rustig leven maar is onzeker over haar veroudering. Ze ontdekt een mysterieus middel om weer jong te worden, maar de bijwerkingen zorgen voor totale chaos.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4516 berichten
  • 4223 stemmen

Het is echt mijn ding niet, moet zelden lachen met deze troep.


avatar van Chelsea94

Chelsea94

  • 755 berichten
  • 838 stemmen

Vroeger als tiener vond ik deze films echt heel leuk maar ik denk dat ik ze wat ontgroeid ben. Ik hou nog wel eens van komedie maar dit is wel erg flauw. Vooral een soort throwback naar de eerste delen maar verder zit er niet veel in. Misschien leuk voor pubers maar ik vond het niet veel meer aan.


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3620 berichten
  • 2206 stemmen

Leuk om de karakters uit de eerdere films weer te zien en sommige verwijzingen naar andere films vond ik amusant maar als ik 2 keer gegniffeld heb is het veel. Dat je een parodie niet moet kijken om het verhaal lijkt mij logisch maar dan moet de film wel zo hilarisch en inventief zijn dat ie anderhalf uur kan boeien. Helaas was het allemaal een beetje gemakzuchtig, voorspelbaar en een herhaling van zetten. Ik had het na 3 kwartier wel gehad en dan moet je nog een helft. Leuke poging maar meer ook niet.

2*


avatar van Collins

Collins

  • 7517 berichten
  • 4475 stemmen

Deze overbodige reboot waagt zich aan grappen over genderidentiteit, racisme, Trump, de bestorming van het Capitool, de Epstein-dossiers en nog veel meer, maar treft daarbij hoogst zelden een aansprekende humoristische toon. De film presenteert flauwe en tandeloze humor die meestentijds niet grappig is te noemen. Scary Movie is een veilige parodie die niet scherp uit de hoek komt en geen enkele partij die het mikpunt is van de spot, pijn zal doen. Een film met van die scènes die erg druk en erg schreeuwerig zijn en daarmee uitstralen dat het allemaal erg grappig is wat je te zien krijgt, maar het welbeschouwd niet is.

Een film van de Wayans, die van tevoren beloofden dat er koppen zouden rollen. Dat er een genadeloze humoristische kaalslag zou plaatsvinden. “Everybody will be offended”, heette het. Nou, dat valt dus wel mee. De film zet vooral in op de beproefde mix van seksuele toespelingen, puberale grappen en andere flauwe humor. En doet dat in de vorm van een compilatie van sketches zodat een verhaallijn nauwelijks herkenbaar is. Een stilistische aanpak die gericht is op een publiek dat zich in een TikTok-achtige omgeving thuis voelt.

De geslaagde stukken van de film bestaan uit de parodieën op horrorfilms. Het zijn referenties naar films als It Follows (2014), Longlegs (2024), The Substance (2024) en uiteraard Scream (1996) en al zijn vervolgfilms. De grappige verwijzingen naar de Scream franchise vond ik de minst leuke. “Oh nee, niet weer een sketch met een figuur met een masker van Ghostface”. De meeste horrorpersiflages zijn echter wel grappig. Over het algemeen presenteren de Wayans echter vooral veel flauwe hap die mij totaal niet aansprak.