• 17.070 nieuwsartikelen
  • 181.761 films
  • 12.542 series
  • 34.687 seizoenen
  • 654.675 acteurs
  • 200.288 gebruikers
  • 9.454.526 stemmen
Avatar
 
banner banner

Crime 101 (2026)

Misdaad / Thriller | 140 minuten

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 140 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bart Layton

Met onder meer: Chris Hemsworth, Mark Ruffalo en Barry Keoghan

IMDb beoordeling: 6,8 (84.530)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 februari 2026

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Crime 101

"Always have an exit."

Davis is een dief die zich dikwijls op juwelen richt. Hij steelt enkel wat door de verzekering kan worden vervangen en hij plant alles zorgvuldig zodat niemand ooit gewond raakt. De misdaden van Davis zijn zo verspreid en zijn doelwitten zijn zo divers dat de politie niet eens beseft dat ze met elkaar verband houden. Politieman Lou Lubesnik ziet op een dag eindelijk het patroon en is er zeker van dat het om dezelfde dader gaat. Davis is tot nu toe voorzichtig geweest, maar hij beseft niet hoe dicht hij bij zijn arrestatie is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van scorsese

scorsese

  • 13472 berichten
  • 11291 stemmen

Uitstekende film over een professionele crimineel die zijn overvallen tot in de puntjes plant. Een meer dan solide misdaadfilm die goed gemonteerd is. Een sterke opening en een aantal spannende scenes. De film deed me meerdere malen denken aan Heat (dat niveau wordt wellicht niet gehaald, maar komt wel in de buurt). Een goeie cast met aardig wat bekende namen. Een ruime 4.0 sterren.


avatar van HorrorFan007

HorrorFan007

  • 421 berichten
  • 547 stemmen

Prima Misdaadthriller,

Heel erg mee vermaakt, natuurlijk waren er weer een paar jongeren -16 jaar voor de duidelijkheid die deze film verpesten door geroep gepraat etc...

Voor de rest prima vermaakt !

3.5


avatar van The Brain

The Brain

  • 282 berichten
  • 286 stemmen

Inmiddels behoor ik ook al zo’n beetje bij de “Vroeger was alles beter” generatie. Er waren toen minder mensen, er was geen klimaatcrisis, er werd nog goede muziek gemaakt en voor film ging je naar de bioscoop. Niet gek dat retro tegenwoordig helemaal in is, het stikt van de coverbands en ook klassieke films worden opnieuw uitgebracht.

Crime 101 is een nieuwe, moderne film die teruggrijpt naar de klassieke misdaad thrillers. Geen overdadige ontploffingen of spectaculaire special-effects, gewoon gedegen acteerwerk en een goede achtervolging. Een niet al te ingewikkeld verhaal lijntje, waarvan de voorspelbaarheid groot is, en vooral acteurs waar naar het prettig kijken is.

Vernieuwend is deze film allerminst en je hoeft hem ook niet speciaal op het grote doek te zien, toch juich ik het toe dat er meer van dit soort films worden gemaakt. De speelduur mag echt wel korter zijn waardoor er meer snelheid in de film komt, deze is behoorlijk traag. Gewoon een degelijke film, zonder al te veel pretenties “net zo goed als vroeger”.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 1048 berichten
  • 1219 stemmen

What when your whole world gets turned around. Just breath in.......and exhale....You are exactly in the right place where you have to be. Dit dekt de gehele lading van de film. Goede cameraposities. Controverses op en top, waarbij de gehele samenleving onder de loep ligt. Sterk spel van Hemsworth Rudfalo en Berry en Nolte...85jr alweer. Mooie link naar klassieker met Steve McQueen. Tijdsduur top, hadden nog 10 minuten bijgekund. Goede finale, weinig clichés. 3,7*


avatar van filmkul

filmkul

  • 2621 berichten
  • 2335 stemmen

Redelijke misdaad thriller. Het verhaal zit best aardig in elkaar. De uitwerking is wisselend maar over het algemeen positief. De opbouw is goed, hoewel de karakterontwikkeling beter had gekund. De film kent een lekker tempo en verveelt niet. Als kijker heb je wel het idee dat de film op een gegeven moment moet gaan pieken in spanning of moet komen met een leuke plottwist, maar dat blijft helaas uit. Verder is de film erg sfeervol en visueel sterk gefilmd. Het acteerwerk is over het geheel solide maar niemand piekt. 3.5


avatar van lang pee

lang pee

  • 3600 berichten
  • 1530 stemmen

Goede film, en mijn god wat moet die geld gekost hebben, met zo een ongelooflijke cast. Zelfs een kleine rol voor Peyman Moaadi van o.a de prachtige films A Seperation en About Elly.

De ster was toch de fantastische Ruffalo, en voor het slapen gaan is kijken naar Halle Berry ook niet echt een straf.

Maar ik trek een punt af, met zo een cast en dan kies je voor de hoofdrol als crimineel Hemsworth?

Zoals hier al gezegd word, sorry dat gaat gewoon niet. Heeft noch de tronie, het charisma en het talent niet om deze rol te spelen.

Voor de rest best vermakelijk...


avatar van Agnimaatje

Agnimaatje

  • 212 berichten
  • 1358 stemmen

Goede film! Eigenlijk 4,25 qua waardering.

Deed me denken aan Heat, maar dan zonder het excessieve geweld. 'Crime in progress with cop hunting.'


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 551 berichten
  • 475 stemmen

Goede, solide misdaadfilm met een degelijk scenario dat door een sterke cast overtuigend tot leven wordt gebracht.

Crime 101 heeft een aantal spannende momenten, duidelijke thema's en komt op filmisch vlak af en toe vrij origineel uit de hoek. De soundtrack zet in iedere scène de juiste sfeer neer, en natuurlijk ontbreken de nodige actie en achtervolgingen niet.

Het is allemaal niet grensverleggend, maar het staat als een huis.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1589 berichten
  • 1400 stemmen

ondanks een paar grote namen is dit maar een vrij zwak filmpje.

wordt nergens echt spannend .

een paar aardige achtervolgingen en dat was het dan wel.

2.5 ster mede door de mooie Halle Berry een half puntje extra anders maar 2 sterren


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12326 berichten
  • 5536 stemmen

De film "Crime 101" probeert een stijlvolle misdaadthriller te zijn, maar slaagt daar maar gedeeltelijk in. Vanaf het begin zet de film een intrigerende toon neer met een reeks inbraken / overvallen langs Highway 101 langs de Californische kust. De cinematografie is verzorgd en weet de sfeer van spanning goed neer te zetten. Toch blijft het verhaal zelf te vaak hangen in clichés en is het verhaal ook wat te langdradig.

De cast bestaat uit grote namen zoals Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Barry Keoghan, Halle Berry (is met bijna 60 jaar nog steeds een mooie vrouw en haar decolleté werd in het begin van de film ook een aantal keren fraai en beeld gebracht), Nick Nolte en Jennifer Jason Leigh. Ondanks hun talent slagen zij er niet altijd in om hun personages echt tot leven te brengen. De hoofdpersonages missen diepgang, waardoor het lastig is om met hen mee te leven.

De dialogen voelen op sommige momenten geforceerd en weinig natuurlijk. Hoewel de opbouw richting de ontknoping duidelijk aanwezig is, ontbreekt echte verrassing. Veel plotwendingen zie je al van ver aankomen. De film probeert inspiratie te halen uit klassieke misdaadfilms, maar weet daar geen eigen draai aan te geven.

Dat maakt het geheel voorspelbaar en soms zelfs wat saai. De muziek ondersteunt de spanning redelijk, maar springt nergens echt uit. Wat wel werkt, is het tempo, want de film blijft redelijk vlot doorgaan zonder echt in te zakken. Toch is dat niet genoeg om het gebrek aan originaliteit te compenseren.

De chemie tussen de acteurs is wisselend en draagt niet altijd bij aan de geloofwaardigheid. Hierdoor blijft de emotionele impact beperkt. De climax, die juist krachtig had moeten zijn, voelt daardoor wat vlak en teleurstellend.

Al met al is "Crime 101" geen slechte film, maar zeker ook geen memorabele. Met 2,5* blijft hij precies in het midden hangen: niet slecht genoeg om af te raden, maar ook niet goed genoeg om echt aan te bevelen.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7196 berichten
  • 9934 stemmen

Uitstekende misdaadthriller die qua sfeer wel wat wegheeft van een genregenoot als Heat. Ook hier wordt ruim de tijd genomen een groot aantal personages te introduceren en is er sprake van meerdere plotlijnen die uiteindelijk op bevredigende wijze in elkaar grijpen. Stijlvol in beeld gebracht (let bijvoorbeeld maar eens op de fraaie auto-achtervolgingen) en de hele cast levert degelijk werk.


avatar van TMP

TMP

  • 1944 berichten
  • 1767 stemmen

Een nogal doorsnee film met een flinke sterrencast (Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Halle Berry, Barry Keoghan, Nick Nolte). De film kent veel bekende gezichten en het acteerwerk is naar behoren. Een bijzondere rol zit er echter niet tussen. Het plot is onderhoudend genoeg, maar uiteindelijk niets bijzonders. Verder ziet het er visueel allemaal zeer gedegen uit, het wordt allemaal goed in beeld gebracht. Van een film met een cast als deze verwacht je wellicht iets meer, maar het is geen verkeerde film.


avatar van Luudje10

Luudje10

  • 254 berichten
  • 272 stemmen

Zeker een aanrader. De film vloog voorbij met een goede rol van Chris Hemsworth. De rechercheur was ook een good guy die op het einde goed beloond werd.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10164 berichten
  • 4754 stemmen

Prima misdaadfilm over een dief met een hart.

De Heat-achtige sfeer is herkenbaar en de film komt soms aardig in de buurt van de klassieker (4,5*) maar mist memorabele actiescènes en een dieper uitgewerkte karaktertekening van de dief Mike Davis. Naar verhaal toe zit je met een "zakelijke driehoeksverhouding" tussen de cop Lou, de dief en de verzekeringsagente die het hoekstuk vormt tussen beiden.

Hemsworth nogal stoïcijns als een man die een erg leeg bestaan leidt, maar daar moest de film volgens mij meer aandacht aan besteden. Ruffalo valt nu eens positief op en vond ik het best spelen in deze film. Het valt ook op dat zowel Ruffalo als Halle Berry personages spelen die allebei slecht behandeld worden door hun leidinggevende en wijken zelf ook allebei van het rechte pad af op een gegeven moment. Misschien ligt hier dan ook de sleutel om de allerlaatste scènes te begrijpen. Deze film kwam heel goed over bij mij en zou ik zeker nog eens bekijken.


avatar van Mr_Marty

Mr_Marty

  • 231 berichten
  • 193 stemmen

Een enorme Michael Mann navolger dit, van Heat in het bijzonder. Wel amusant, maar ook met de nodige zwakke punten.

Chris Hemsworth is een overvaller die altijd tot in de puntjes voorbereide overvallen pleegt rond de 101 snelweg bij Los Angeles. Geen geweld, geen sporen. Nick Nolte is de man voor wie hij werkt, maar die geeft hem op een gegeven moment een opdracht die hij te gevaarlijk vindt. Nolte switcht dan naar Barry Keoghan, die ongeveer het tegenovergestelde van Hemsworth werkt: gewoon naar binnen en knallen. Hemsworth is daar niet blij mee en komt in conflict met Nolte en daarmee ook Keoghan. Mark Ruffalo is de politieman die heilig in het bestaan van Hemsworth gelooft, terwijl de rest van het korps hem uitlacht (want: geen sporen) en klaagt dat hij het oplossingspercentage omlaag haalt. Niet goed voor de mentale staat van Ruffalo's karakter en dan ligt hij ook nog in een scheiding. Halle Berry is een verzekeringsagente die de juwelen die Hemsworth rooft verzekert. Dat gaat op charme en uiterlijk en het seksisme begint haar nu echt te veel te worden. Door haar baan komt ze in contact met zowel Ruffalo, die een roof van verzekerde juwelen onderzoekt, en Hemsworth, die altijd informatie nodig heeft voor die perfect geplande overvallen.

Hier zie je al het eerste van de zwakke punten van deze film: regisseur en scriptschrijver Bart Layton wil gewoon te veel. En dan heb ik Monica Barbaro als love interest van Hemsworth dan nog overgeslagen. De film duurt 2 uur en 20 minuten en nog komen bepaalde plotlijnen er uiterst bekaaid af of ze worden gedropt. Naar het einde toe wordt de film ook inconsistent en gaat de extreem voorzichtige overvaller ineens heel domme dingen doen.

Het andere grote probleem is Chris Hemsworth. Die was erg goed in komische actierollen zoals in Furiosa en al die films waar hij Thor speelt, maar hier moet hij een zwijgzame binnenvetter spelen, zeg maar de Robert DeNiro rol uit Heat. Of Alain Delon in elke rol. Dat gaat hem niet zo goed af. In plaats van als een zwijger met een rijk binnenleven komt hij over als een himbo die niets te melden heeft. Terwijl het plot een aantal keer verlangt dat hij de charmeur uithangt, iets wat Hemsworth in principe heel goed kan, maar hier lukt hem dat niet met het loner-aspect te combineren.

Maar verder deze film ziet er wel bovengemiddeld goed uit. Dat is het best geslaagde deel van het Mann-epigonisme. L.A. bij nacht is natuurlijk eigenlijk altijd raak. Paar fijne achtervolgingen ook.

En op Hemsworth na is de cast ook sterk. Ruffalo en Keoghan zijn een beetje op de de automatische piloot, maar die halen altijd wel een hoog niveau. De beste performance is van Hale Berry, ook omdat de scenes rondom het verzekeringsgebeuren - de ontmoeting met de klant, de leugendetectortest, het gesprek over de promotie - de best geschreven scenes in de film zijn. Ik begin bijna te denken dat Layton misschien zelf een tijdje bij een verzekeraar heeft gewerkt. Barbaro vond ik ook verrassend sterk in haar wat ondankbare rol als gangsterliefje, maar dat komt misschien ook omdat die vooral bestaat uit met een twinkeling in haar ogen Hemsworths karakter voor een himbo zonder persoonlijkheid uitmaken, iets waar ik het dus volledig mee eens ben en ook een beetje of Layton die kritiek voor wilde zijn.

(Gezien op Prime Video)


avatar van Alathir

Alathir

  • 2147 berichten
  • 1648 stemmen

Een film met een interessante cast. Ik vond het wel goed, zelfs niet te lang voor het verhaal. Het eindigt zelfs lichtjes suggestief. Chris Hemsworth die zijn zenuwen dreigt te verliezen, dat zou je niet meteen denken. De chemie met Barbaro is redelijk, het miste een wat meer stomende scène daarvoor. Halle Berry die haar schoonheid dreigt te verliezen door het ouder worden, ook daaraan denkt zo goed als niemand. Verwachtingen zijn hoog ook als je een spierbundel bent zoals Chris, als je knap bent zoals Halle. Ik denk dat de film behoorlijk gelaagd is in wat het eigenlijk wilt vertellen. Actueler dan ooit, is werk wel je identiteit? Is geld wel de drijfveer die je moet hebben? De filmtitel doet vermoeden dat dit een cursus in misdaad is, maar misschien zijn de echte misdadigers niet de hoofdpersonages van de film. Misschien is het wel een toxische baas die je elke dag opnieuw emotioneel en financieel leegzuigt voor zijn eigen gewin. Veel mensen hier lijken dit een doorsnee actie film te noemen, dat is te kort door de bocht. Zeker een aanrader om eens te kijken!