- Home
- Films
- The Housemaid
- Filtered
Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 131 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Paul Feig
Met onder meer: Sydney Sweeney, Amanda Seyfried en Brandon Sklenar
IMDb beoordeling:
6,9 (56.504)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 december 2025
Beleef deze film nu bij Pathé! TIPOn Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf 7 februari in 104 bioscopen
Plot The Housemaid
"Discover what lies behind closed doors."
Millie probeert haar verleden te ontvluchten door opnieuw te beginnen. Ze krijgt een baan als inwonend dienstmeisje bij de schijnbaar perfecte, rijke Winchesters, Nina en Andrew. De zaken nemen een wending wanneer de klus ontspoort en Millie in een gevaarlijke dynamiek terechtkomt.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,9 / 56504)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Housemaid (BoekMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Millie Calloway
Nina Winchester
Andrew Winchester
Enzo
Cece Winchester
Pam
Mrs. Winchester
Patrice
Jilliane
Suzanne
Reviews & comments
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Goeie film waarin een jonge vrouw als dienstmeisje begint bij een rijk gezin. Dik aangezette personages, maar de cast weet hier wel mee weg te komen. Wat aan de lange kant en soms wat vergezocht, maar dit is verder wel een vermakelijke thriller (met ook een leuke eind-scene). Een nipte 3.5 sterren.
Kruegerke86
-
- 3 berichten
- 260 stemmen
Net terug van de bioscoop.
Film die van begin tot eind je aandacht weet erbij te houden! Zeker geen B-film, maar echt een steengoede thriller met een paar WTF-momentjes
De acteerprestaties waren ook van hoog niveau! Geen dertien-in-een-dozijn-film!
4 sterren!
mjk87 (moderator films)
-
- 14537 berichten
- 4522 stemmen
Typisch zo'n film waarvan je weet dat er een twist komt. Die vrouw des huizes reageert zo raar: daar moet iets achter zitten. Die man is zo vriendelijk en ingetogen: daar moet iets achter zitten. Nee, origineel is dit allemaal niet en dat maakt dat de film het eerste uur behoorlijk sleept. Je wacht ergens op en de film schiet maar niet op. Echt spannend of boeiend wordt dit ding nergens al is het niet dat ik me verveelde, maar het zat ertegenaan. De tweede helft is vermakelijker en af en toe leuke horror en gore erbij. 3,0*.
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Vermakelijke, wendingrijke romantische thriller en de beste film van regisseur Paul Feig in tijden. The Housemaid moet het vooral hebben van de inhoud, omdat de vormgeving niet al te bijzonder is. De felle filters en de zeer overzichtelijke beeldvoering verraden dat het verhaal alle voorrang krijgt en weerhoudt daarmee gezien te worden als ware ervaring, maar het capabele acteerwerk van Sydney Sweeney, Amanda Seyfried en Brandon Sklenar zorgt voor voldoende afleiding. Alhoewel de grote plottwist snel te verwachten is, blijft de uitgesponnen speelduur altijd onderhoudend en dat levert een fatsoenlijke kijkervaring op, maar zeker niet de film van 2025.
Dawg
-
- 5 berichten
- 2 stemmen
Gisteravond gezien in de bios. Vol verwachting vanwege de lovende recensies. De teleurstelling was echter groot. Tot de pauze gebeurde er nagenoeg niets. Vlakke dialogen, geen spanning, geen actie, geen beklemmende sfeer. Na de pauze werd dat slechts gedeeltelijk goed gemaakt door het zich ontvouwende plot. Het is meer humor dan spanning, een thriller kan het niet genoemd worden wat mij betreft. Deel 2 is in de maak maar zal ik niet heen gaan. 2,5 ster.
MiekiePou
-
- 99 berichten
- 78 stemmen
Verassend toffe film zeg, ik verwachtte een standaard thrillertje met de leuke Sydney en Amanda, maar het was zoveel meer en ik ben wederom erg blij dat ik geen trailers heb gekeken.
Beide dames acteren prima, en dan vooral Amanda die misschien nog wel het sterkst speelt tijdens bepaalde scènes. Maar wat ik dus bedoelde met blij zijn dat ik trailers de laatste tijd gewoon skip....
Het zou me echt niet verbazen als de trailers iets getoond hebben waaruit je kan ophalen dat de man niet klopt. Ik wil zulke dingen vantevoren niet weten. Daarom check ik ook geen discussies over een film voordat ik hem zelf gekeken heb want wetende dat er een twist in zit vind ik al een spoiler, want dan weet je dus vantevoren dat het allemaal niet zo zwart wit is.
Ik had de twist dus niet door, tot een bepaalde scène en wetende dat de film nog lang niet afgelopen was.
Of een tweede deel echter gaat werken.....
Ervanuit gaande dat de film gaat over die vrouw die we op het eind zien.....dan weten we dus al dat de man losse handjes heeft. En zo'n twist gaat niet weer werken denk ik.
Nee dit soort films met een verfrissende plottwist moet niet vervolgd worden. Het einde laat ons zien wat er gebeuren gaat en dat is een prima afsluiting.
El ralpho
-
- 1482 berichten
- 1093 stemmen
Sterke start, zwakke finale
Ik heb genoten van The Housemaid. De eerste helft van het verhaal, de sfeer en de personages zijn allemaal van een hoog niveau. Helaas neemt de film een keerpunt dat een negatieve impact op het verhaal heeft: de regisseur maakt een aantal cruciale missers. Dit zorgt ervoor dat mijn beoordeling van vier naar drie sterren gaat. Een pijnlijke uitkomst van een over het algemeen prima kijkervaring. Er wordt als kijker met je gespeeld en het verhaal gaat een richting uit die ik totaal niet zag aankomen. In de finale zitten helaas een opeenstapeling aan toevalligheden, en laat de regisseur enorm veel kansen liggen voor een veel creatievere en sterke uitwerking. De huidige finale vond ik erg pijnlijk om te zien.
Vanaf het moment dat Nina terug naar huis komt met een opgesloten Andrew op zolder, stort het tot dan toe hoge niveau van dit sterk geschreven verhaal compleet in. Er had veel meer gedaan kunnen worden met de achtergrond van Millie en de OCD-stoornis van Andrew. Men was goed op weg met het trekken van de tand en het kapotgooien van het servies, maar bouwt dit ijzersterke gegeven vervolgens helemaal niet meer uit. Men liet hier al meteen een goede kans liggen door duidelijk te maken dat Andrew nog een stuk afgebroken tand in zijn mond had zitten en dat Millie tegen Andrew zou zeggen het opnieuw te moeten doen, omdat de tand intact had moeten zijn. Kortom: net als wat Nina moest doen met het uittrekken van haar haren bij de wortels destijds.
Aangaande het verleden van Millie waren een paar korte flashbacks die de achtergrond van Millie onthullen waar we het als kijker mee moesten doen. Hoewel de aanleiding sterk was (Millie vermoordt per ongeluk een jongen die een medestudent seksueel misbruikt), laat men de bal vervolgens liggen door dit niet nog veel sterker uit te werken. Haar trauma had als trigger gebruikt kunnen worden, waardoor ze erop gebrand is om Andrew ten onder te brengen. Door Nina terug naar het huis te laten komen, laat men een prachtige kans liggen om het kat-en-muisspel op een creatieve manier verder uit te bouwen. Het ligt weliswaar in de lijn der verwachting dat Andrew zou ontsnappen, maar het kat-en-muisspel dat vervolgens tussen hem en Millie had kunnen ontvouwen, wat nu niet plaatsvond, voelt als een gemiste kans. Millie had Andrew bijvoorbeeld ten onder kunnen brengen door zijn OCD nog meer tegen hem te gebruiken. Ze had ook de kamer in brand kunnen zetten, waardoor een brandende Andrew door de deur heen breekt en haar door het huis achterna jaagt. In de tussentijd had zij enkele boobytraps in het huis kunnen plaatsen (zoals het creëren van een gladde vloer), die zij zelf ontwijkt maar Andrew niet, waardoor hij over de reling van de trap valt en zijn nek breekt. Als ik dit al kan verzinnen, had de regisseur dit ook kunnen bedenken. Nu krijgen we helaas een voorspelbare cliché uitwerking voorgeschoteld.
Het boek heb ik niet gelezen, maar al zou het einde hier hetzelfde zijn geweest, dan had bovenstaand voorbeeld de finale alleen maar sterker kunnen maken en een verbetering op het origineel kunnen zijn. Daarnaast heeft de finale nog meer missers. Zoals een politieagente die “toevallig” de zus is van een voormalig slachtoffer, waardoor ze het bewijs dat Andrew met opzet om het leven is gebracht over het hoofd ziet. Dit is zo toevallig en slecht geschreven dat ze het er beter volledig uit hadden kunnen laten.
Zoveel potentie maar zoveel gemiste kansen, maken dit niet meer dan een zesje voor mij. Kijkend naar de kritieken lijken de meeste mensen zich minder aan de finale te storen, wat ongetwijfeld heeft bijgedragen aan de aankondiging van het tweede deel. Hopelijk is het vervolg constanter, maar ik heb hier een hard hoofd in.
3,0★
WB
-
- 1616 berichten
- 2665 stemmen
Prima thriller, die al met al redelijk voorspelbaar is. Qua verhaal hebben we dit al vele malen meer gezien, en waarschijnlijk ook beter, maar het is de aankleding van de film die het hier wint van het verhaal. Prima acteerwerk van beide dames, sfeer goed met die onderhuidse spanning de gehele film, en op de laatste scènes na trouw aan het boek... begreep ik van de vrouw. Ik heb zelf geen letter gelezen, dus stapte er blanco in. Iets wat je wellicht het beste kan doen.
Prima film.
Corcicus
-
- 2816 berichten
- 3925 stemmen
Zelf vond ik het een sterke en verrassende thriller, maar mijn vrouw kon het volledige plot al voorspellen na welgeteld 15 minuten. Ze zei: "die kerel is te perfect, hij is de psycho, niet de nanny en niet de vrouw des huizes. Die vrouw des huizes probeert te ontsnappen en wil van plaats ruilen met die nanny. Binnenkort wordt ze in de zolder opgesloten en gemarteld." Het volledige plot, na 15 minuten. Vrouwen hebben weliswaar een zesde zintuig, zelf kan ik geen kwartier iets op mijn kerfstok hebben zonder dat ze het doorheeft. De kans is echter ook reëel dat dit niet zo een intelligent plot is en dat het echt wel gemakkelijk voorspelbaar was. Geen idee waarom het dan allemaal zo lang moet duren. Pas na een vrij saai middenstuk en tal van pornografische seksscènes gingen de makers over tot spanning en actie. Vrijwel alle actie zit in het laatste kwartier ingeblikt. De film was wellicht nog een pak beter geweest als hij gewoon 90 minuten had geduurd. Desondanks zeer genietbaar, niet in het minst dankzij Sydney Sweeney.
blurp194
-
- 5506 berichten
- 4200 stemmen
Wat een afgrijselijke aanfluiting.
Het verhaal gaat van de ene twist in de andere zonder zich om plotholes te bekommeren, en na de derde draai verwachten de makers kennelijk dat we nog steeds goedgelovig en braaf meebuitelen. Wellicht moet je in de Amerikaanse politiek mee zitten om die mentale flexibiliteit te kunnen navolgen, voor mij is het gewoon echt twee twists te veel.
Waar ik al een keer of wat gezegd heb dat Sweeney misschien niet de beste actrice ooit is, maar ze wel uitblinkt in het uitkiezen van precies de juiste films - daar komt dus hier en nu een abrupt einde aan. En evenzo voor Seyfried. Wat een enorme inschattingsfout blijkt dit te zijn voor beiden en voor Sklenar. Hadden we maar echt een Berufsverbot voor dit soort wanstaltigheid, een soort oudtestamentische wraak op degenen die zo ver over de grens van wat redelijk is gegaan zijn. Een echo van wat je in zo'n situatie zegt - verschoon me van dat ik dat smoel van je ooit nog eens aanschouwen mag.
Draaf ik door? Misschien, maar laten we wel zijn, dit is een heel, heel erg slechte film. Ik wil die ruim twee uur (exclusief reistijd) terug.
filmkul
-
- 2485 berichten
- 2256 stemmen
Redelijk sterke boekverfilming. Het verhaal zit best aardig in elkaar al is het allemaal wel wat vergezocht en wordt veel overgelaten aan het toeval. De soapachtige voelende uitwerking is goed geslaagd. Het eerste deel is het sterkst en heb je als kijker geen idee waar het naar toe gaat. De spanning wordt dan langzaam opgebouwd. Het meer voorspelbare tweede deel is wat minder maar nog steeds spannend en onderhoudend. Het acteerwerk is sterk met een prima onderlinge chemie tussen de drie hoofdrolspelers. Visueel kleurrijk met degelijk camerawerk. 3.5/4.0
Gerelateerd nieuws

Bioscoophit: 'The Housemaid' met Sydney Sweeney krijgt een tweede deel

Wat vinden critici van psychologische thriller 'The Housemaid'? 'Bizar'

Sydney Sweeney en Amanda Seyfried in eerste trailer van 'The Housemaid': 'Gestoord'
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekdomestic abusepsychologische thrillerhousekeeperattempted rapeatticburlesque housemaidadaptationsuspenseabsurdsuspensefulmysterythrillersuspense thriller sinisteradultériotraiçãoliberdade condicionalsótão
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








