• 17.528 nieuwsartikelen
  • 182.789 films
  • 12.607 series
  • 34.918 seizoenen
  • 658.162 acteurs
  • 200.629 gebruikers
  • 9.481.043 stemmen
Avatar
 
banner banner

Obsession (2025)

Horror | 108 minuten

Genre: Horror

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Curry Barker

Met onder meer: Michael Johnston, Inde Navarrette en Cooper Tomlinson

IMDb beoordeling: 7,8 (334.854)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 mei 2026

Plot Obsession

"Be careful who you wish for…"

Bear is al heel lang verliefd op zijn jeugdvriendin Nikki. Toevallig houdt hij een sieraad met bovennatuurlijke krachten vast wanneer hij een romantische relatie met haar wenst. Eindelijk beantwoordt Nikki zijn liefde, waardoor Bear, die over het dolle heen is, niet meteen doorheeft dat zijn vriendin zich dusdanig op hem fixeert dat er van een obsessie gesproken kan worden. Er zit echter een kwaadaardige entiteit in het spel.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Collins

Collins

  • 7539 berichten
  • 4495 stemmen

Soms s het maar beter dat een wens niet in vervulling gaat. De geaarde horrorkijker weet dat maar al te goed. Genrefilms als Wishmaster (1997), Wish Upon (2017) en La Main du Diable (1943) laten zien dat het uitspreken van een onbezonnen wens nare gevolgen kan hebben. In de film Obsession van regisseur en schrijver Curry Barker draait het ook om een wens die wordt vervuld met alle kwade gevolgen van dien.

Het basisidee van de film is niet bijster origineel. De kijker ziet al vroeg aankomen in welke richting het verhaal zich zal bewegen. Echt verrassen doet de film niet. En toch is Obsession een van de aangenaamste horrorfilms die ik de afgelopen tijd heb bekeken. Zo kent Obsession heerlijk groteske momenten die op de lachspieren werken. Momenten die escaleren en steeds rampzaliger worden. Erg leuk. Daarnaast is de film af en toe behoorlijk bruut en gaat het er fysiek heftig aan toe. Ook leuk.

Hoewel Obsession vooral door overdrijving het vermaak zoekt zijn er wel degelijk aanknopingspunten met de echte wereld te vinden zo bedacht ik achteraf. Machtsmisbruik bijvoorbeeld. Iemand zonder instemming zijn wil opleggen. Vrouwonvriendelijk gedrag. Van die dingen. Door de overdrijving zal de kijker die serieuze ondertonen niet al te ernstig opvatten, vermoed ik. Ik deed en doe dat in ieder geval niet. Geen idee ook of de maker een boodschap wilde uitdragen over de horror van de actualiteit of de actualiteit slechts heeft benut als idee voor een film. De omgang met de serieuze ondertoon is aan de kijker.

Ik zag vooral een goede horrorfilm met spannende momenten, bruut geweld en fijne groteske humor en heb me prima geamuseerd.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31423 berichten
  • 5594 stemmen

Indrukwekkende film waar ik quasi blind ben in gegaan. Het verhaal van een jonge man die verliefd is op zijn collega, maar dat niet durft te zeggen. Waarop hij een wens doet, waarna het helemaal mis loopt. De opbouw is goed gedaan, de sfeer zit altijd goed en als er echt iets gebeurd is dat vrij onverwacht. De makers zetten Nikki meestal wat in de schaduw, wat het mysterieuze nog meer versterkt. Actrice Inde Navarette speelt die rol als Nikki ijzersterk en heeft hiermee hopelijk een doorbraak in haar carrière.

Obsession is gemaakt als een kleine horrorfilm met een klein budget, maar groeide al snel uit (dankzij oa mond aan mond reclame) tot een onverwachte blockbuster. Een onverwachte meevaller en 1 van de beste films van het jaar.


avatar van edenn

edenn

  • 7 berichten
  • 1 stemmen

Wat een ontzettend rare film was dit. Ik dacht eerst dat de hoofdpersoon geobsedeerd was door de vrouwelijke hoofdpersonen en dat het verhaal zou draaien om een soort stalker die haar niet kon krijgen. Uiteindelijk bleek het totaal anders te zijn dan ik had verwacht.

Ik vond de hoofdpersoon ook behoorlijk irritant. Hij was steeds afwezig en wilde maar niet benoemen wat er echt aan de hand was. Dat eindeloze afwachten vond ik ontzettend frustrerend. Ik wilde hem bijna door het beeldscherm heen trekken en roepen Zeg het nou gewoon en doe eens wat!!!! Dat maakte hem voor mij echt een irritant personage.


avatar van Sabri88

Sabri88

  • 96 berichten
  • 85 stemmen

Eerlijk is eerlijk: ik had in eerste instantie totaal geen zin in Obsession. Met het idee dat dit wel weer het zoveelste dramatische romcom- of tienerverhaal zou worden, ging ik er puur in vanwege de opvallend hoge cijfers en goede reviews. Mijn plan was simpel: als het eerste kwartier me niet wist te pakken, ging hij gewoon uit.

Dat bleek gelukkig nergens voor nodig. De film verraste me vanaf het begin. Al het "romantische" gedoe werd verrassend snel en effectief samengevat, waardoor het tempo er meteen goed in zat. De jonge acteurs leveren ontzettend sterk werk af, de herkenbare onzekerheid en de cringe-momenten uit je eigen tienertijd waren bijna voelbaar en zorgden voor een fijne, realistische basis.

Wat de film echt de moeite waard maakt, is dat het géén voorspelbaar happy ending voorgeschoteld krijgt. Het randje duisternis blijft tot het einde hangen.

Mijn enige echte puntje van kritiek zit in een onbenut potentieel van de lore. Op een gegeven moment pleegt de hoofdrolspeler een telefoontje waarin de stem aan de andere kant vraagt: "Wil je met haar praten?", waarna je de echte Nikki op de achtergrond wanhopig hoort schreeuwen en huilen. Dit vond ik een van de meest beklemmende en creepy scènes van de hele film, naast de creepy bewegingen van Nikki in het donker wat ik overigens geweldig vond gedaan. Helaas bleef het bij die ene scène. Ik was enorm benieuwd geweest naar de plek waar de echte Nikki al die tijd vastzat terwijl een mysterieus wezen haar lichaam overnam. Het was fantastisch geweest als ze dat wat meer hadden verkend.

Al met al is Obsession een ontzettend aangename verrassing. Het schudt het genre op een leuke manier op en is leuk om een keer te kijken. Wat mij betreft smaakt dit absoluut naar meer: een vervolg (of een nieuw project van deze regisseur) zie ik heel graag verschijnen!


avatar van N00dles

N00dles

  • 643 berichten
  • 2323 stemmen

Misschien niet het meest originele idee, maar weet toch wel te vermaken. Had wat weg van Pluribus met wat Smile elementen.

Weet op een aantal momenten lekker creepy en donker te worden, met gedrag dat langzaam escaleert naar morbide en extreem (naja, het begint al met die kat-memorial, maar dat is nog maar het begin). Al zijn sommige gedragingen nogal willekeurig; haar rare bewegingen, het lang stilstaan, haar morbide ideeën om liefde te tonen...Alsof alleen stalkergedrag nog niet genoeg is, waren ook veel dingen puur voor de shock-factor.

Maar goed, het werkt wel. Interessant ook hoe ze met belichting een personage in één klap sinister kunnen doen lijken, is een aantal keer mooi toegepast om je net dat creeped out gevoel te geven.

Kleine 3,5*